مشاوره تلفنی با موبایل

این روزها لزوم مشاوره تلفنی و مرکز مشاوره تلفنی بسیار احساس می شود زیرا با وجود مشغله های فراوان در زندگی روزمره گاهی یکمشاور تلفنی می تواند از بار مشکلات شما کم کند و در شرایط سخت بهترین مشاوره را به شما بدهد . مشاوره تلفنی خوب در تمام زمینه ها مثل مشاوره خانواده تلفنی ، مشاوره ازدواج تلفنی ، مشاوره تلفنی کودک می توانید از یک دکتر روانشناس که در تخصص خودش به شما مشاوره می دهد راهنمایی بگیرید.
 

مشاوره تلفنی با موبایل

 


چه مواقعی از مراکز مشاوره تلفنی کمک می خواهیم ؟
گاهی ممکن است شما با نوجوان خود دچار مشکل شوید و در مقابل تصمیم ناگهانی فرزندتان نیاز داشته باشید کسی شما را راهنمایی کند تا تصمیم اشتباه و هیجانی نگیرید
مورد دیگر در اختلافات خانوادگی و گاها بین زن و شوهرها که در این شرایط از مشاوره تلفنی خانواده یا روانشناس تلفنی خوب کمک می گیرند. توجه داشته باشید گاهی یک تصمیم اشتباه ممکن است شرایط را از آنچه پیش آمده است بدتر کند به طور مثال نوجوانان و کودکان ممکن است به علت عدم آگاهی والدین از بحران ها و مشکلات سنی آنها رفتارهای نوجوانشان را بسیار زشت و زننده بدانند در صورتی که درک و همدلی در چنین سنی نیازمند صبوری و آگاهی است و باید این باور را داشته باشیم کهفرزندان ما بیشتر رفتارها و صحبت هایشان را با توجه به آنچه از محیط آموخته اند انجام می دهند
 

مشاوره تلفنی با موبایل

 


بی شک دکتر روانشناس تلفنی در بهترین مرکز مشاوره تلفنی نمی تواند مانند مشاوره ی حضوری به شما کمک کند زیرا دکتر مشاور تلفنی نمی تواند حالت های ظاهری را مشاهده کند و مصاحبه ی آن ها بسیار ضعیف تر از مشاوره ی حضوری است .
از مشاوره غیرحضوری در مواقع ضروری که هیچ دسترسی به مشاور ندارید می توانید استفاده کنید به طور مثال مشکلاتی مثل مشکلات بالینی مانند افسردگی ، وسواس ، استرس ، اضطراب را نمی توان از طریق مشاوره ی تلفنی حل کرد و نیاز است طی جلسات حضوری از طریق رویکردی که روانشناس صلاح می داند روند درمانی خود را ادامه دهید.
گاهی نیاز است شما از طریق مشاوره تلفنی متوجه شوید که نیاز است به کدام روانشناس مراجعه کنید آیا نیاز است برای رفتارهای پرخاشگرانه فرزندتان ، همسرتان هم حضور داشته باشد ؟
آیا نیاز است پیش مشاور پیش مشاور خانواده بروید یا مشاور نوجوان ؟
 

مشاوره تلفنی با موبایل

 


در مورد زوجین هم نیاز است بدانید در مورد مشکل خود نیاز است به یک سکس تراپ مراجعه کنید و یا به زوج درمانگری که تخصص بر روی اختلالات بالینی کار مشاوره انجام می دهد.
ولی باز هم تاکید می کنیم نیاز است در مواقع اورژانسی که اتفاق ناگواری پیش آمده است جدا از مشکلات خانوادگی و فردی از یک روانشناس کمک بگیرید
به طور مثال در مسائلی مثل خودکشی ، خودسوزی و مرگ های ناگهانی که اطرافیان را در شوک فرو می برد نیاز است هرچه سریع تر از روانشناس کمک بگیرید.
در تشخیص بهترین مشاوره تلفنی راه های زیادی وجود دارد مثل بیان مسلط ، تشخیص درست و سریع و استفاده از تکنیک های مناسب و سوال های لازم جهت اطلاع از مشکلات که بتواند هرچه سریع تر به صورت تلفنی مشکل را حل کند.
 

مشاوره تلفنی با موبایل

 


نویسنده : نسیم درایش

ادامه
اینستاگرام مرکز روانشناسی و مشاوره انتخاب نو

 
آدرس اینستاگرام کلینیک روانشناسی انتخاب نو را می توانید از طریق آدرس های زیر دنبال کنید توجه داشته باشید خوش حالیم که توانسته ایم در زمینه های مختلف روانشناسی برای شما عزیزان ارائه خدمات داشته باشیم :
1.  اینستاگرام مرکز مشاوره
2.  اینستاگرام کارگاه روانشناسی
3.  اینستاگرام مشاوره ازدواج
4.  اینستاگرام مشاوره خانواده

تمام زمینه های نام برده شده در زمینه یروانشناسی ، مشاوره و دوره های آموزشی روانشناسی به صورت کاملا تخصصی در مرکز روانشناسی انتخاب نو زیر نظر متخصصین روانشناسی انجام می شود
 

اینستاگرام مرکز روانشناسی و مشاوره انتخاب نو

 


  
در زمینه ی برگزاری کارگاه های روانشناسی می توانیم ادعا کنیم یکی از بهترین برگزار کنندگان کارگاه روانشناسی هستیم.
بدان علت که از استاندارد های لازم برای تشکیل کارگاه استفاده می کنیم چه از نظر تشکیل کارگاه و چه از نظر کادری که کارگاه را برگزار می کنند بهترین ها را برای شما در نظر گرفته ایم.
در زمینه ی مشاوره نیز شما می توانید در هر زمینه ای به صورت تخصصی به صورت مجزا مشاوره دریافت کنید
 

اینستاگرام مرکز روانشناسی و مشاوره انتخاب نو

 


جهت اطلاع از چگونگی برگزاری کارگاه ها و ثبت نام از طریق شماره تماس زیر و یا تلگرام کلینیک با ما در ارتباط باشید

02126652551
 
02122607317
 
02122593216

آدرس تلگرام کلینیک روانشناسی :

@entekhabno
 

و جهت آشنایی با روند ارائه خدمات ما از طریق آدرس اینستاگرام زیر مارا دنبال کنید
 
 

ادامه
دکتر روانشناس خوب

در زمینه ی شناسایی روانشناس خوب و بهترین مرکز مشاوره در مقالات قبلی با عنوان دکتر روانشناس خوب و بهترین مشاور روانشناس شما را با تکنیک ها و روند کاری
مشاور روانشناس آشنا کردیم.
حال قصد داریم به ادامه ی شناخت دنیای زبان و مردان از نگاه بهترین دکتر روانشناس بپردازیم :
یکی از موضوعات مهم در شکل گیری بسیاری از باورهای غلط و اشتباه در مردان آموزش های گذشته است البته بی شک در روزگار فعلی بسیاری از این آموزش های غلط متوقف و در بسیاری از فرهنگ ها کاملا از بین رفته است اما متاسفانه بسیار کم است.
از بدو تولد والدین نوزاد پسر را قوی تر ، هوشیار تر و محکم تر می انگارندو نوزاد دختر را کوچک تر ، زیبا تر و لطیف تر توصیف می کنند. اما طبق گزارش های بیمارستانی هیچ گونه تفاوتی بین این دو گروه نمی توان قائل بود.
 

دکتر روانشناس خوب

 


و به مرور زمان توقع بیشتری از نوزاد پسر و داشتن احساس مسئولیت در او شکل می دهند و از فرزند پسر خواستار استقلال بیشتری هستند و اما در مقابل آزادی دختران محدودتر است.و به صورت ناخودآگاه با رفتارهایی کلیشه ای دنیای کودک دختر را محدود تر می کنند
می توان گفت ما با باورهای غلط دنیای محدودی را چه برای فرزند پسر و چه فرزند دختر می سازیم که به واسطه ی جنسیت پای بند مسائل اشتباهی می شوند به طور مثال تشویق های کلامی والدین برای گریه نکردن و یا ابراز نکردن احساسات از سمت پسر و بروز احساسات در دختران عادی است و نشانه ی ضعف است ، آیا می دانید با این جملات چه بر سر کودکان خود می آورید ؟
این افکار باعث می شود مردان نه تنها احساس غم و ناراحتی خود را ابراز نکنند و این ابراز نکردن از لحاظ روانی و جسمانی به آنان آسیب می زند بلکه احساسات سالم نظیر عشق ، دوست داشتن و ابراز نیازها را نیز سرکوب کنند.
 

دکتر روانشناس خوب

 


با توجه به آخرین آمارهای مراکز مشاوره تهران وبهترین روانشناس تهران مشکل عمده ی افرادی که از زندگی مشترکشان شکایت دارند وقتی به صورت فردی توسط دکتر روانشناس خوب مورد درمان قرار می گیرند بیشتر مشکلاتشان ریشه در کودکی و رفتارهای غلطی است که از والدن به ارث برده اند.
مورد دیگری که از جانب مراکز مشاوره در تهران ومشاوره روانشناسی تاثیر آن را برانگیزه های جنسی بسیار جدی دانسته اند تلویزیون است.
به طور مثال شخصیت های مذکر در قالب افرادی جاه طلب ، ماجراجو ، قدرتمند و نجات دهنده هستند و این در حالی است که شخصیت های مونث اغلب در نقش های قابل حمایت و ضعیف ظاهر می شوند و بسیاری از داستان ها مغلوب شده اند و انتظار نجات از سمت جنس مذکر را دارند.
حال تصور کنید کودکی که در آینده قرار است مرد یا بانویی شود با دقت در حال نگاه کردن است و بی شک در ذهنش از خودش و آینده اش هم همان چیزی را ترسیم می کند که در تلویزیون در حال پخش است و اگر دقت کرده باشید قهرمان های مورد علاقه ی کودکان بتمن ، زوزو ، لون رانگر است این گونه برنامه ها هرگز همسری را نشان نمی دهدبلکه صمیمیت و برد و معنای قدرت را در داشتن یک اسب ، وردست و یا وسیله ی خیالی ترسیم می کنند اما هیچ خبری از یک همدم و همسر نیست.
بی شک شما در هر مرحله ای نیاز دارید چه برای کودک و چه برای روان خوب یک زندگی مشترک به یک مرکز مشاوره خوب و یا دکتر مشاوره مراجعه کنید تا بتوانید نکات ریز زندگی خود را در راه درست به سرانجام برسانید
 

دکتر روانشناس خوب

 


می توانیم ادعا کنیم یکی از بهترین مرکز مشاوره ایران و کلینیک روانشناسی خوب در تهران محسوب می شویم زیرا در تمامی زمینه های روانشناسی به صورت تخصصی به شما عزیزان آماده ارائه خدمات می باشد

حال به چند مورد می پردازیم که مردان به آن روش آموزش دیده اند اما انتظار ما از آنان متفاوت است.

1.  مردان اصولا تدافعی و مظنون هستند در قالب آموزشو پنهان کردن احساسات حال انتظار زنان از آنان : احساسی و عاطفی باز و خوش بین باشند
2.  افرادی رقابتی ، مستقل و کنترل گر اما انتظار زنان مردی همراه و همکار باشند نه رقابتی و داشتن همسری همربان که روابط مساوی و متقابلی را با هم تجربه کنند.
 

دکتر روانشناس خوب

 


 

نویسنده : نسیم درایش

ادامه
دوره TA

در صفحه ی اصلی شما را با یکی از بهترین برگزار کننده TAخانم دکتر نسرین باقری آشنا کردیم و به صورت کلی هر آنچه در مورد روند کارگاه تحلیل رفتار متقابل TA  در دوره ی آموزشی یا در خواهید گرفت را توضیح دادیم. حال قصد داریم به صورت گسترده تر شما را با کارگاه تحلیل رفتار متقابل آشنا کنیم.
قبل از توضیح قابل ذکر است که در کلینیک روانشناسی انتخاب نو کارگاه آموزشی به 2 صورت کارگاه روانشناسی عمومی و کارگاه روانشناسی تخصصی در زمینه های مختلف برگزار می شود.
یکی از موارد مهمی که در کارگاه TA به آن پرداخته می شود مبحث الگوی حالات نفسانی است ( والد، بالغ ، کودک )

که در تعریف آن می توان گفت حالت نفسانی مجموعه ای از رفتارها ، احساس ها و افکار فرد است که اگر رفتارها ، افکار و احساسات ما در واکنش به این زمانی و این مکانی باشد و در جایگاه یک فرد بزرگسال از تمام توانایی هایم بهره گیرم در حالت نفسانی بالغ قرار دارم و اگر رفتار ، افکار و احساسهای فردی شبیه یکی از والدین و یا کسانی که جانشین آنها بوده اند باشد در این صورت در حالت نفسانی والد قرار بگیرد.
 

دوره TA

 


و آخرین مورد اگر رفتار ، احساس و افکار شبیه در این صورت فرد درحالت نفسانی کودک قرار می گیرد .
یکی از اساسی ترین نظریه های تحلیل رفتار متقابل : انسان ها ذاتا خوب هستند معنای این جمله این است که من و تو هر دو ارزشمند و محترم هستیم و من خود را همان حالتی که هستم می پذیرم و تو را نیز همان طور که هستی می پذیرم . ممکن است که گاهی آنچه را طرف مقابلتان انجام می دهد را دوست نداشته باشید و نه قبول داشته باشید ولی او را می پذیرید  اما پذیرش به معنای اطاعت نیست بلکه در مقالات بعدی به صورت جامع توضیح خواهیم داد

پذیرش یعنی از نظر ارزش انسانی ما در یک سطح هستیم و هیچ کدام بالاتر نیستند. حتی اگر دارای نژاد ، مذهب و سن متفاوتی باشید .
 

دوره TA

 


یکی دیگر از تقسیم بندی های مهم در حیطه ی والد ، بالغ ، کودک :
کودک طبیعی ، کودک مطیع و سازگار
بالغ
والد مهربان و تغذیه کننده ، والد کنترل کننده و مستبد

که هر کدام از موارد نام برده شده به صورت کامل در کارگاه آموزشی TAبررسی می شود و از طریق اگوگرام به هر کدام جدا پرداخته می شود.
و موضوع مهم دیگری که بررسی می شود برای تشخیص حالات نفسانی از 4 روش اریک برن استفاده می کنند
1.  تشخیص رفتاری
2.  تشخیص رفتارهای اجتماعی
3.  تشخیص بر مبنای سابقه و شرح حال
4.  تشخیص پدیدار شناختی و تاکید بر آن است که برای تشخیص بیش از یکی از روش های نام برده را استفاده کنیم یعنی به همان ترتیبی که ذکر شد بررسی کنیم
5.  دوره ی TA در انتخاب نو در سه سطح مقدماتی ، پیشرفته و کودک درون برگزار میشود.
 

دوره TA

 


جهت اطلاع از کارگاه های آموزشی و ثبت نام TA با ما در تماس باشید
 

نویسنده : نسیم درایش

 

ادامه
بهترین دکتر روانشناس

خوش حالیم که طی مقالات گذشته شما را با انتخاب های نادرست و اشتباهی که برای انتخاب همسر و نامزد اتفاق می افتد آشنا کردیم.
در مقاله ی قبلی با عنوان دکتر روانشناس و مراکز مشاوره تهران شما را با شخصیت پارانوئید آشنا کردیم و به صورت کامل به شما عزیزان توضیح دادیم که اگر انتخاب شما فردی پارانوئید ( شکاک ) باشد ممکن است در زندگی با چه مشکلاتی روبه رو شوید.

در مقاله ی دیگری با عنوان دکتر روانشناس خوب وبهترین مرکز مشاوره تهران در مورد فردی که اسکیزوئید ( منزوی ) بود به طور کامل شرح دادیم که چگونه می توان فردی که دچار اختلال اسکیزوئید است نه آرام و درون گرا بلکه هیچ علاقه ای به روابط و افراد نشان نمی دهد موارد کلیدی را بازگو کردیم.
 

بهترین دکتر روانشناس

 


حال قصد داریم به نامزد عجیب و غریب با شخصیت اسکیزوفرنی گونه بپردازیم :

توجه داشته باشید تمامی مواردی که نام می بریم زیر نظر بهترین دکتر روانشناس و بهترین مشاور روانشناس طی سال ها تجربه در زمینه ی خانواده و ازدواج در

حال به فهرستی از مشخصه های شخصیت اسکیزوفرنی می پردازیم :

می توان گفت دوستان و خانواده ی شما او را فردی عجیب تلقی می کنند زیرا افکار او اغلب غیر متعارف و عجیب و غریب است.
2. و به اتفاقات تصادفی و رویداد های خنثی معنا و مفهوم مهم می بخشند.
3. حتی گاهی خودتان احساس می کنید فهم او از مسائل عجیب و غریب است و چیزهایی که دیده یا تجربه کرده گیج کننده است.
4 احساساتش اغلب نا مناسب و عجیب است و حتی مشکوک به نظر میرسد و همین رفتارهای نام برده باعث می شود دوستان نزدیک کمی داشته باشد و چون دیگران به رفتار عجیبش واکنش نشان می دهند اغلب در موقعیت های اجتماعی احساس ناراحتی و تنهایی می کند.
توجه داشته باشید تمام مواردی که ما برای شما عنوان می کنیم بدین جهت است که اگر در چنین رابطه ای هستید سریع تر به یک روانشناس خوب و یک مرکز روانشناسی مراجعه کنید.
زیرا تشخیص افرادی که دچار اختلال شخصیت و مشکلات شخصیتی هستند کار آسانی نیست و حتما باید توسط دکتر مشاوره روانشناسی انجام شود.
 

بهترین دکتر روانشناس

 


شخصیت عجیب و غریب :
فردی که از بیماری شخصیتی اسکیزوفرنی گونه رنج می برد احتمالا علایم ظاهری عجیب و غریب و افکار و رفتار غیر متعارفش را در ابتدای رابطه با شما نشان نمی دهد . اما این افراد دارای افکار آشفته هستند مثل باور قدرت و جادو یا نفوذ فوق طبیعی در رویداد های زندگی روزمره ممکن است او ادعا کند کاراکترهای فیلم ، یاد داشت هایی را با معنا و مفاهیم مهم برای او می فرستند. و او به تله پاتی اعتقاد دارد و اگر شما نتوانید احساس او را درک کنید او را ناراحت و مایوس کرده اید.
 

بهترین دکتر روانشناس

 


یکی دیگر از نشانه هایشان اغلب نکات بهداشتی و غذا خوردن را رعایت نمی کنند. زیرا خودشان را با آداب و رسوم جامعه اصلا هماهنگ نمی دانند و متاسفانه این افراد به گفته ی کلینیک مشاوره و کلینیک روانشناسی که سوابق بالایی دارند اافراد اسکیزوفرنی گونه دوران بلوغ و جوانی دردناک و تنهایی را دارند و داستان زندگی آنان پر از ریشخند و حس طرد شدن است که خود این اتفاق باورشان را نسبت به قابل اعتماد نبودن افراد و دنیا تشدید می کند و موقعیت های جدید برای او همراه با اضطراب است که باعث می شود نتواند تعامل درستی با افراد داشته باشد و یا آن قدر عصبی و ناراحت می شود که افکار نامناسبی را بیرون می ریزد و در بحث های گروهی آنقدر از یک موضوع به موضوع دیگر می رود که اطرافیان او را دیوانه خطاب می کنند و بر خلاف افراد منزوی آنان ارتباط برقرار کردن را دوست دارند اما رفتارهای آنان مانع داشتن دوستان صمیمی و خوب می شود
توجه داشته باشید شما باید متخصصین را در بهترین مرکز مشاوره ایران توسط بهترین دکتر مشاوره برای مسائل تشخیص و درمان بالینی در نظر بگیرید .
 

بهترین دکتر روانشناس

 


  نویسنده : نسیم درایش

ادامه
بهترین مشاور روانشناس

این روز ها احساس نیاز به دکتر روانشناس و دکتر مشاوره موضوع بسیار مهم و پر اهمیتی محسوب می شود زیرا بسیاری از مشکلات زوجین، والدین و کودکان  به علت عدم آگاهی است.
شما می توانید شناخت خود را از طریق یک مشاور خوب یا روانشناس خوب بالا ببرید و بی شک راهنمایی های یکمشاور که در یک مرکز مشاوره یا کلینیک مشاوره و روانشناسی تخصصی مشاوره می دهدبسیار عامی تر و دقیق تر است.
 

بهترین مشاور روانشناس

 


به طور مثال ما در مقاله ی قبلی که در زمینه ی معرفی بهترین مشاوران روانشناس در زمینه ی زوج و خانواده شما را راهنمایی کرده ایم . سوال هایی را مطرح کردیم و جنبه های مختلف بررسی علمی و درست مشکل را باهم از طریق بهترین مشاور و روانشناس بررسی کردیم.
حال قصد داریم در دنیای کودکان برای والدینی که در حیطه ی درک زبان کودکشان مشکل دارند. 5 زبان عشق کودکان را مطرح کنیم تا تفاوت درمان ها و درک های یک دکتر روانشناس خوب را خودتان حس ودرک کنید:
بی شک با دانستن زبان عاطفی کودکتان از نظر عاطفی به او نزدیک تر می شوید و زمانی که شما با زبان عشق کودکتان با او شروع به صحبت و تعامل می کنید مخزن عاطفی او را پر از عشق خواهید کرد و کودکی که حس احساس محبت و عشق را از سمت والدین دریافت می کند احساس امنیت در او شکل می گیرد و راحت تر می توان وارد مسائل تربیتی و انضباطی کودک شد.
نکته ی قابل ذکر کودکان از طریق ذخیره ی همین مخزن عاطفی در کودکی در بلوغ و بزرگسالی و روز های دشوار می توانند از نیروی ان استفاده کنند و مشکلات را با راه حلی درست حل کنند.
ایا پدر و مادر خلاف انچه گفته شد را خواهان هستند؟ تمام پدر مادرها در جهت زندگی سالم و در ارامش برای فرزندانشان تلاش می کنند اما گاهی فقط به علت نا اگاه بودن ممکن است کودک خود را در فشار قرار دهند.
توصیه ی ما برای والدینی که از نظر رفتاری با کودکان به مشکل برخورده اند این است که حتما به یک مرکز روانشناسی و یا یک مشاوره و روانشناس خوب مراجعه کنند.
 

بهترین مشاور روانشناس

 


حال به پنج زبان عشق کودکان از دیدگاه بهترین مشاوره در مرکز مشاوره روانشناسی می پردازیم:

1.تماس فیزیکی : بعضی از کودکان تماس فیزیکی زبان عشقشان هست و از در اغوش کشیده شدن و بوسیدن لذت بسیاری می برند و طی پژوهش های اخیر روانشناسان به این نتیجه رسیدند نوزادانی که والدینشان ان ها را در اغوش می گیرند و نوازش می دهند از لحاظ عاطفی در اینده سالم تر خواهند بود.
نسبت به کودکانی که زمان طولانی از تماس فیزیکی محروم مانده اند .
دو نکته کلی قابل ذکر این است که گاهی کودکان پدر نسبت به دختر کمتر مورد توجه کلامی و غیر کلامی قرار می گیرند و استدلال هایی غلط و غیر علمی  را بر زبان می اورند که پسر لازم نیست شبیه دختر باشد و از نظر عاطفی باید مرد باشد .به صراحت میتوان گفت این یک تفکر اشتباه است و هرچه کودک شما در دامان خانواده احساس امنیت و مورد توجه مثبت و درست قرار بگیرد در اینده عزت نفس بالاتری خواهد داشت.
 

بهترین مشاور روانشناس

 


کودک دبستانی شما با اینکه وارد مدرسه شده است اما همچنان نیاز است اورا هنگام خروج و ورود در اغوش بکشید و به او بگویید دوستش دارید و موضوع مهم دیگر این است که طی مرحله پس از بلوغ ،دختر ها نیاز خاصی به مهر و توجه جنس مخالف (پدرشان) دارند و در این مرحله نیاز است پدر توجه خاصی از نظر عاطفی به کودک خود داشته باشد چه از طریق کلامی و چه غیر کلامی یعنی می توانند فعالیت های مشترکی را با هم داشته باشند و از نظر روانی می تواند احساس فوق العاده ای داشته باشد و به عنوان جنس مونث احساس ارزشمندی کند می توان گفت این باور های روانی از سمت پدر بسیار ارزشمند است. زیرا داشتن هویت جنسی سالم می تواند کودک شما را برای تفکر مستقل اماده تر کند و در برابر رفتار های روانی دوران بلوغ مقاومت کنند.
زبان دوم عشق : کلام تایید امیز
زبان سوم عشق: وقت گذاشتن برای یکدیگر
زبان چهارم عشق: دریافت هدایا
زبان پنجم عشق: خدمت کردن به یکدیگر

در مراکز مشاوره و روانشناسی تهران و بهترین کلینیک روانشناسی ایران شما والدین عزیز انالیز شده و کودکتان نیز توسط بهترین دکتر روانشناس شناسایی شده و بی شک مشکلات کودک را حل کرده ودر جهت بهبود رشد روابط بین فردی شما قدم های محکمی را خواهیم برداشت .
زبان دوم عشق : کلام تایید امیز
به خاطر داشته باشید واژه ها ابزار هایی بسیار قدرتمندی مصوب می شوند و ما از طریق واژه های تحسین
و تشویق ، واژه های حاکی از توجه و محبت مثل تو برای من بسیار مهم هستی ،تو بهترین شانس زندگی من هستی می توانند تاثیر عمیقی بر کودک شما بگذارند . پدر و مادر هایی که در پایان بازی و یا در حین بازی به صورت کلامی فرزندشان را تشویق می کنند .بی شک باعث ایجاد حال خوب در کودک می شوید . اما اگر از کلمات تند وخشن استفاده کنیم کودک را دچار یاس و نا امیدی می کنیم و او را نسبت به توانایی هایش دچار شک و تردید می کنید .
زیرا کودکان شما در جایگاه قدرت می بینند و هر آنچه شما می گویید را می پذیرند
 

بهترین مشاور روانشناس

 


یک ضرب المثل معروف در این زمینه:

زبان این قدرت را دارد که زندگی ببخشد و یا مرگ بیا فریند.

 

نویسنده : نسیم درایش

 

ادامه
کانال تلگرام کلینیک روانشناسی و مشاوره انتخاب نو

خوش حالیم که توانسته ایم در کانال تلگرام کلینیک روانشناسی و مشاوره انتخاب نو مباحث مختلفی را در زمینه ی روانشناسی پوشش دهیم :
1.  کانال تلگرام روانشناسی ازدواج
2.  کانال روانشناسی خانواده
3.  کانال تلگرام مرکز مشاوره
4.  کانال تلگرام تورهای روانشناسی
5.  کانال تلگرام کارگاه روانشناسی
6.  کانال تلگرام مرکز روانشناسی
شما در کانال تلگرام روانشناسی انتخاب نو می توانید علاوه بر مطالب روز روانشناسی و مشاوره از آخرین اخبار برگزاری کارگاه ها نیز مطلع شوید.
ما در کلینیک روانشناسی انتخاب نو سعی کرده ایم کارگاه ها را در سطح بالایی از کیفیت در محیطی کاملا استاندارد به همراه کادری مجرب در حیطه ی چه تخصصی و چه به صورت عمومی برای اقشار مختلف و به مناسبت های مختلف برگزار کنیم.
در مورد تورهای روانشناسی می توان گفت : تورهای روانشناسی تلفیقی از ورزش و روانشناسی هستند که به صورت ترمی در زمینه های مختلف مثل کنترل خشم ، استرس و اضطراب ، افسردگی در انتخاب نو برگزار می شود
در جهت ارتقاع سطح سواد و سلامت روان شما عزیزان می توانید هر هفته کتاب های معرفی شده ی ما را دربزرگترین کانال تلگرام روانشناسی موفقیت دنبال کنید....
و نکته ی آخر مطالب روانشناسی که داخل کانال گذاشته می شود در حیطه ی تربیت کودک ، سلامت روان ، نکات کلیدی روابط زوجین ، مسائل اجتماعی.......
شما عزیزان می توانید از طریق لینک زیر وارد کانال روان شناسی ما شوید :

و یا از طریق پیامک تلگرامی با شماره ی زیر درخواست ارسال لینک کنید :
09382374791
و در آخر برای اطلاعات بیشتر از طریق شماره تماس های زیر با ما در تماس باشید :


02126652551


02122607317


02122593216

 

در کلینیک روانشناسی انتخاب نو با مدیریت  دکتر نسرین باقری و دکتر محمدرضا تابع جماعت آماده ی ارائه ی خدمات روانشناسی و مشاوره هستیم 

آدرس : قیطریه ، بلوار کاوه جنوبی ، نرسیده به دولت ، نبش اخلاقی غربی پلاک 29 واحد 6 طبقه سوم

 

مشاوره تلفنی : 9099071646
 

 

کانال تلگرام کلینیک روانشناسی و مشاوره انتخاب نو

 


ادامه
روانشناس کودکان

 
مفتخر هستیم که در مرکز روانشناسی کودکان انتخاب نو برای شما عزیزان در زمینه های مختلف خدمات مربوط به مشاوره روانشناسی کودک را ارائه دهیم :
1.           مرکز بازی درمانی کودک
2.         مرکز درمان بیش فعالی
3.         مرکز درمان لکنت زبان
4.          شناسایی  و درمان اختلالات یادگیری کودک

5.          شناسایی و درمان اختلالات روانشناسی کودک
 

روانشناس کودکان

 


و هر آنچه مربوط به درمان و پیش گیری مشکلات کودک باشد را توسط مشاوره کودک به صورت تخصصی در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.
در مقاله ی قبلی که با عنوان روانشناس کودک در زمینه های معرفی مرکز تخصصی روانشناسی کودک و معرفی عملکرد دکتر مشاور کودک صورت می گیرد توضیحات کاملی را دادیم و عملکردهای اشتباه کودکان را عنوان کردیم حال به راهکارهای مشاور روانشناسی کودک می پردازیم :
یکی از سوالات رایج والدین از دکتر روانشناس کودکان این است که چطور می توانم با فرزندم رابطه بهتر و دوستانه ای داشته باشم ؟
قصد داریم چند مورد را برای شما عزیزان بیان کنیم تا در جهت بهبود روابط خود با کودکتان بتوانید لحظات بهتری را سپری کنید

روانشناس کودکان

 

 


1.    مورد اول احترام گذاشتن است :

شما به صورت بصری احترام گذاشتن را به کودکان خود آموزش می دهید معمولا شکایت والدین این است که فرزند من احترام نمی گذارد اما در بررسی ها مشخص می شود که خودشان در رفتارهایشان سرزنش ، غرزدن ، تمسخر ، فریاد کشیدن و حتی کتک زدن دیده می شود . آیا می توان در چنین شرایطی فرزند شما دچار معیارهای دوگانه متضاد نشود ؟
پس احترام گذاشتن کودک شما را لایق تر و عزت نفس او را نیز تقویت می کند . تقویت عزت نفس در انتخاب و تصمیم گیری های مهم زندگی از مسائل اساسی به شمار می رود بی شک به این موضوع واقف هستید که نمی توانید در تمام مراحل زندگی از کودک خود حمایت کنید و نیاز است در شرایطی خودش تصمیم بگیرد پس تصمیم گیری را به او یاد بدهید
گاهی والدین سوال می کنند چگونه می توانیم تصمیم گیری را به فرزندمان آموزش دهیم ؟
ما در مسائل مختلف نظر کودک را جویا می شویم ، اما واقعیت چیز دیگری است وقتی در زندگی آنان جست و جویی به عنوان مصاحبه انجام می شود افراد به کل معنای استقلال و تصمیم گیری را بلد نیستند
رکن اصلی تصمیم گیری داشتن عزت نفس است و این عزت نفس از احترام متقابلی بدست می آید که شما از کودکی در شرایط های مختلف کودک خود را به درستی حمایت کرده اید.
به طور مثال تصمیم می گیرید به شهربازی بروید ، در همین مرحله یک سوال پیش می آید چرا این کا را می کنید ؟برای رضایت و خرسندی کودک خود؟ اگر جواب شما مثبت است پس در محیط شهر بازی باید به فرزندتان اجازه دهید متناسب با شرایط سنی وسایل و بازی های مورد علاقه اش را انتخاب کند. گاهی دیده می شود والدین به دنبال زنده کردن کودک درون خودشان به جای فرزندشان انتخاب می کنند. اگر شما هم از این دسته از والدین هستین مطمعن باشید نمی توانید لحظات نابی را برای کودک خود بسازید.
تمامی موارد گفته شده طبق نظر دکتر مشاوره کودک که در مراکز مشاوره کودک در حال فعالیت هستند عنوان می شود.
گاها ما در مرکز مشاوره کودک و نوجوان انتخاب نو همایش های رایگانی را برگزار می کنیم در زمینه ی روابط سالم والد و کودک و یا تربیت های سالم اما این ها تماما یک موضوع کلی است برای آشنایی بیشتر اما هر فردی و هر کودکی خودش به تنهایی باید از طریق مشاور کودک آنالیز شود بسیاری از مشکلات از طریق بازی درمانی که در کلینیک بازی درمانی صورت می گیرد برطرف می شود که مفتخر هستیم بتوانیم از طریق اتاق بازی درمانی کمک بسزایی را به کودکان بکنیم.
 

روانشناس کودکان

 


2.    همه لایق احترام هستند

می توان گفت خانواده ای که دموکراتیک است هیچ یک از دیگری مهم تر و یا کم تر نیست رعایت و ایجاد برابری از لازمه های یک خانواده آرام است.
آیا این بدان منظور است که شما و فرزندتان یکی هستید ؟ خیر بی شک شما داناتر و با تجربه تر هستید و مسئولیت بیشتری هم نسبت به فرزندتان دارید شما مسئول راهنمایی کردن هستید اما راهنمایی محترمانه و آن هم نه تصمیم گیری صدر در صد در تمام موارد توجه داشته باشید باید با فرزندتان همان قدر محترمانه و لایق رفتار کنید که با دوست خود رفتار می کنید.
اما ممکن است کمی زمان لازم باشد تا کودک شما بتواند احترامی متقابل را برای شما قائل شود سعی را بر این بگذارید که این عادت را در خودمان نهادینه کنیم.
در ادامه مقالات انتخاب نو به چگونگی تفریح و خوشگذرانی ، دلگرمی دادن و محبت کردن می پردازیم
همراه ما باشید
 

روانشناس کودکان

 

بهترین روانشناس کودکان در تهران و مراکز مشاوره کودکان را از ما بخواهید.

کلینیک تخصصی روانشناسی انتخاب نو :
قیطریه. بلوار کاوه جنوبی .نرسیده به دولت نبش اخلاقی غربی پلاک 29 واحد 6 طبقه سوم
شماره تماس : 26652551
 

نویسنده : نسیم درایش

 


ادامه
روانشناسی کودک

خوش حالیم که بازهم  با مقاله ای دیگر در زمینه ی روانشناسی کودک و معرفی مرکز مشاوره کودکان در خدمت شما عزیزان هستیم.

در مقاله ی قبلی که سبک های فرزند پروری را عنوان کردیم تماما نظرات دکتر روانشناس کودک و روان درمانی کودکان است که طی تحقیقات گسترده شما را با یک سری از مسائل آشنا می کنند.
 

روانشناسی کودک

 


 روانشناس کودک و مشکلات رفتاری کودکان باید توسط یک متخصص کودک انجام شود زیرا کودکان در سن های پایین بسیار اسان تر است  و باعث می شودکودک شما در نوجوانی و بزرگسالی زندگی سالم تری را تجربه کنند و بی شک روان سالم کودک را در مسیر هموارتری قرار می دهد و در این مسیر شما نیاز دارید از یک مشاور کودک و دکتر روانشناس کودک کمک بخواهید .
ما در مرکز مشاوره کودک انتخاب نو سعی کرده ایمبهترین روانشناس کودک در تهران و بهترین مشاوران کودک را برای ارائه خدمات درمانی و اموزشی برای شما عزیزان قرار دهیم.
 

روانشناسی کودک

 


حال قصد داریم به ادامه ی مطلب بپردازیم :

می توان گفت کودکان از رفتار های نادرست خود هدف دارند .ان ها گاهی به علت نا اگاه بودن والدین احساس می کنند که فقط از روش های زیر می توانند به تعلق خاطر دست پیدا کنند:
1-         جلب توجه: می توان گفت تمام کودکان به توجه نیاز دارند اما بعضی از کودکان توجه بیشتری را طلب می کنند و یا در صورت درک نشدن از رفتار های نادرست برای جلب توجه استفاده می کنند . در نظر بگیرید به طور مثال کودکی که کاری می کند که پدر و مادرش ناراحت شوند و بعد پدر و مادر سعی می کنند رفتار نادرست را اصلاح کنند  و این خود نوعی توجه است گرچه اگر به همین روش ادامه دهید او روز به روز توجه بیشتری را طلب می کند آن هم به روش نادرست.
2-         اعمال قدرت: میتوان گفت بعضی از کودکان فقط با ریاست کردن و مدیریت کردن احساس تعلق خاطر می کنند  کودکانی که قدرت طلب هستند به والدینشان می گویند صاحب اختیار هستند و اینکه نمی توان انان را مجبور به کاری کرد و در کلام و رفتار خود جوری رفتار می کنند که شما را مجبور به اطاعت می کنند. کودکان قدرت طلب خواسته هایشان را با صدای بلند درخواست میکنند و در مورد مسائل مختلف بحث می کنند. همیشه و حتی در سکوت هم همچنان نظر خودشان را اعلام میکنند  و روی ان پافشاری می کنند.
در چنین مواردی والدین عصبانی میشوند و اگر با کودکان دعوا کنند ،کودکان هم با ان ها دعوا می کنند و اگر هم تسلیم شوند کودک به خواسته اش می رسد . اگر تسلیم شوید کودک شما به رفتار نادرست خودش ادامه می دهد و می توان لجبازی و احساس قدرت را در کودکان به این سبک دید یعنی میتوان گفت حتی اگر کاری را هم انجام دهند که شما از انان خواسته اید باز هم به روش خودشان انجام می دهند.
 

روانشناسی کودک

 


روانشناسی کودکان و مشاوره کودکان بسیار کار حساس و دقیقی است و بی شک نیاز است فقط متخصص و مشاوره کودک شما را راهنمایی کند ما سعی بر ان داریم بتوانیم شما را با یک سری از مشکلات اشنا کنیم تا راحت تر بتوانید مشکلات خود را بشناسید و راه حل برای ان پیدا کنید.
به ادامه صحبت ها و نظرات روانشناسان کودکانمیپردازیم :
انتقام گرفتن:
بعضی از کودکان که توضیح دادیم رییس بودن و خود رای بودن را از روش های رفتاریشان انتخاب می کنند اگر در جنگ قدرت با والدینشان موفق نشوند به انتقام متوسل می شوندک
چنین کودکانی حرف های توهین امیز و اعمال توهین امیز می زنند که در این مورد هم با خشم و عصبانیت والدین رو به رو می شوند .
در این بین هر دو می رنجند هم کودک و هم پدر و مادر و در جنگ قدرت قرار می گیرند.
مورد اخر عاجز جاوه کردن است
بعضی کودکان هم تسلیم می شوند و همیشه جمله ی نمی توانم بر روی زبانشان هست . وقتی کودک تسلیم می شود والدین هم تسلیم می شوند. بدین ترتیب کودک به خواسته اش می رسد زیرا پدر و مادر دیگر انتظاری ندارند .
البته میتوان گفت این درماندگی ،درماندگی در تمام ابعاد نیست. ممکن است در تکالیف درسی و یا فعالیت ورزشی و یا اجتماعی باشد . این اتفاق در زمینه ای می افتد که کودک احساس ضعف می کند.
توجه داشته باشید کودکان نمی دانند رفتار نادرست ان ها هدفی دارد بلکه در مسیری اشتباه برای رسیدن به هدف قرار می گیرند و والدین هم گاهی به علت نا اگاهی رفتار نا درست کودک را تقویت می کنند.
 

روانشناسی کودک

 


بهترین روانشناس کودکان در تهران و مراکز مشاوره کودکان را از ما بخواهید.

کلینیک تخصصی روانشناسی انتخاب نو :
قیطریه. بلوار کاوه جنوبی .نرسیده به دولت نبش اخلاقی غربی پلاک 29 واحد 6 طبقه سوم
شماره تماس : 26652551
 

نویسنده : نسیم درایش

ادامه
مشاوره پیش از ازدواج

خوشحالیم که در مرکز مشاوره ازدواج انتخاب نو در زمینه ازدواج به صورت تخصصی مشاور ازدواج و دکتر روانشناس ازدواج را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. در مقالات قبلی برای آشنایی شما عزیزان در حیطه ی فعالیتبهترین مشاور ازدواج و چگونگی عملکرد بهترین مراکز مشاوره ازدواج صحبت کردیم و 9 اشتباه رایج انتخاب همسر و نامزد را از دیدگاه یک روانشناس ازدواج بازگو کردیم.

حال قصد داریم شما را با اهمیت مراجعه به مشاوره پیش از ازدواج و کمک گرفتن از یک مشاوره ازدواج خوب اشنا کنیم. توجه داشته باشید در زمینه ی ازدواج علاوه بر مصاحبه ی اولیه که برای شناخت طرفین  انجام می شود و اگر نیاز باشد از طریق تست آنالیزهایی انجام می شود و در آخر طی جلسات شما علاوه بر مشاوره ی دو نفره می توانید از طریق مشاوره ی فردی جلسات را ادامه دهید.

مشاوره پیش از ازدواج

 


 
با توجه به تجربه بهترین مشاوران ازدواج و دکتر مشاور ازدواج می توانیم به جرات بگوییم بیشتر مشکلات افراد باید به صورت فردی حل شود و شما از طریق خودشناسی و حل مشکلات فردی می توانید هم روابط سالم تری را انتخاب کنید و هم خودتان نسبت به مشکلات اخلاقی خودآگاه شوید.
در نوشته های قبلی که مربوط به مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره ی خانواده است شما را با علل انتخاب اشتباه و توضیح اختلال شخصیت  آشنا کردیم حال به ادامه مبحث می پردازیم:

مشاوره پیش از ازدواج

 

 

شخصیت اسکیزوئید
مواردی در مورد شخصیت اسکیزوئید (منزوی)

1)          فرد منزوی اصولا از روابط نزدیک لذت نمی برد و حتی ممکن است در مورد شریک زندگی هم بی احساس باشد.
2)          2)اصولا به فعالیت هایی می پردازند که بتوانند در انزوا به آن بپردازند و در سکوت بودن و انزوا را به وقت گذرانی با شما و در جمع بودن ترجیح می دهند.
3)          در مسائل جنسی و سکس علاقه ای نشان نمی دهند.
4)          می توان گفت دایره تجارت لذت بخش برایشان بسیار محدود است.
5)          روابط دوستی آنان محدود است و دوست صمیمی و قابل اعتمادی ندارند
6)          نسبت به تشویق و تمجید و انتقاد دیگران بی تفاوت هستند
7)          و تمام موارد نام برده شده شما را به این سمت می کشاند  که او فردی بی احساس منزوی و سرد است.
سعی کردیم در بالا شما را با شخصیت اسکیزوئید آشنا کنیم.
حال اگر شما هم با  چنین فردی قرار گذاشته اید که حتی وقتی در کنارش هستید باز هم احساس تنهایی می کنید و نمی دانید فردی که شما را دوست دارد آیا در نبود شما دلتنگ می شود؟ و وقتی در جمع با او حضور پیدا می کنید همه او را منزوی و سرد توصیف می کنند؟
اگر شما هم با چنین فردی در ارتباط هستید بی شک نیاز است با یک مشاوره ازدواج و دکتر روانشناس ازدواج خوب مشکلات خود را در میان بگذارید تا در روابط بعدی همچنان دچار انتخابات به این سبک نشوید.
 

مشاوره پیش از ازدواج

 


می توان گفت فردی که دچار شخصیت اسکیزوئید است در درک احساس دیگران و همینطور در تحلیل و راهبردهای اجتماعی هوشمندانه و حتی تشخیص حالات احساسی افراد در موقعیت های مختلف نا توان است.
موضوع مهم قابل توجه :
چرا افراد دچار چنین اختلالی می شوند؟ هیچ تجربه ی خاص کودکی یا سابقه ی خانوادگی را نمی توانند به عنوان عامل اصلی بیماری معرفی می کنند اما معمولا می توان گفت افراد در خانواده یک والد دارای اختلال اسکیزوئید دارند.  و یک جنبه ی دیگر بیشتر از خانواده ها می آیند که در مصاحبه ی بالینی متوجه می شویم در خانواده ای با سابقه ی اسکیزوئید بزرگ شده اند.
مورد دیگری که نمی توان عنوان کرد غفلت و نقصان ارتباط احساسی والدین با فرزندانشان است که ممکن است خانواده بسیار خشک و سرد باشد و همچنین فعالیت های انفرادی وگسستگی عاطفی بین آن ها عادی باشد و افرادی که دچار اختلال اسکیزوئید هستند در بزرگسالی از لحاظ حرفه ای و ارتباطی به مشکل جدی بر می خورند.
توجه داشته باشید اگر از نظر احساسی به چنین فردی وابسته شده اید بدانید او هیچ گاه نمی تواند همسر رمانتیک و پراحساسی باشد. شاید بتواند یک شریک مالی و شریک تحقیقاتی و حتی هم اتاقی خوبی باشد اما نیازهای احساسی یا فیزیکی شما را به ندرت می تواند تامین کند و او علاقه ای به وقت گذراندن حرف زدن و کنار شما بودن و تجربه ی هیجانات متعدد ندارند. حال اگر درگیر درگیر چنین رابطه ای هستید راحت تر می توانید تصمیم بگیرید
 

مشاوره پیش از ازدواج

 


مرکز مشاوره روانشناسی ازدواج انتخاب نو با مشاوران متخصص و حرفه ای می توانند شما را در انتخاب همسر و شناخت خود همراهی کنند.   

 

نویسنده : نسیم درایش                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

 

ادامه