مقالات آموزشی مرکز مشاوره

افسردگی یک بیماری خیلی رایج است

افسردگی یک بیماری خیلی رایج است که نشانه های جسمی و روانی دارد از جمله غمگینی شديد، از دست دادن علاقه یا از انجام دادن کاری که خیلی از آن لذت میبردند. افسردگی یک اختلال در روان انسان است که باید آن را جدی بگیریم مخصوصا در سالمندان چون در سالمندان این اختلال بسیار است و باید به طور جدی با آن برخورد کرد. بعضی از افراد افسردگی را یه امره طبیعی میبینند و یا آن را نادیده می‌گیرند و این امر باعث می‌شود که فرد آن را درمان نکند و از آن به راحتی بگذرد. این اختلال در صورتی به وجود می‌آورد که یا یک نوع بیماری وجود دارد که شرایط روحی طرف را بهم بریزد و یا یک حادثه ناگواری اتفاق افتاده باشد (مرگ یکی از عزیزان یا آشنایان) که در سالمندان این امر طبیعی است. اما سالمندان در این باور هستند که افسردگی یه امره طبیعی است که باید وجود داشته باشد اما این طور نیست.

برای اطلاعات بیشتر می توانید همین الان با شماره تماس 22593216 مرکز مشاوره انتخاب نو تماس بگیرید.

مرکز مشاوره

افسردگی در همه‌ای سنین رایج است اما در سالمندان بیشتر وجود دارد. شاید در سنین دیگر موجب خودکشی نشود اما در سالمندان درصد بیشتری وجود دارد که دست به خودکشی بزنند چون خود از کار افتاده و یا اضافه میبیند و نمی‌توانند به راحتی از کار‌های روزمره خود بر‌آیند یا بر اثر ژنتیکی باشد که بعضی از اثرات بر روی وی تشدید گردد که این بیماری بیشتر در زنان یا افرادی که دچار بیمار‌های مزمن هستند دچار می‌شوند.

در هر سنین علایم افسردگی فرق دارد در سالمندان می‌توان اینگونه تشخیص داد که تغییرات خلق و خوی بر اثر افسردگي به عصبي بودن، احساس پوچي، بيقراري، تندخويي، تحريک پذيري يا احـــساس عدم محبـــوبيت اشاره کرد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با مرکز مشاوره انتخاب نو تماس بگیرید.

افسردگي اصولا از بيماري ها دیگر ایجاد می‌شود نظير بيماري هاي قلبي، سکته مغزي، پارکينسون و سرطان

بعد تحقیقات متوجه شدند که سالمندان اطلاعات کمتری از افسردگی دارند و این امر باعث شده که این امر را طبیعی بداند و انسان های محدودی افسردگی را جدی می گیرند و آن را یک نوع بیماری می دانند و درمان می‌کنند.

بيماري آلزايمر مي تواند نشانه هاي افسردگي را بپوشاند. تحقیقات اینگونه نشان داده می‌شود که ترکيبي از آلزايمر و افسردگي غالباً به اختلال شناختي پيشرفته‌تري از آلزايمر تنها مي انجامد. البته تشخيص افسردگي در اين بيماران مي تواند مشکل باشد. بيماران آلزايمري غالباً در توصيف احساسي که دارند (مثل غم، نااميدي، ناتواني، بي ارزشي) مشکل دارند. به اين دليل، پزشکان بايد بر روي ساير علائم و نشانه هاي غيرشفاهي نظير امتناع از غذا خوردن، بيقراري و گيجي تکيه کنند.

افسردگي با ناتواني و وابستگي به کمک ديگران (مانند پرستار)، ارتباط نزديک دارد. همچنين افسردگي با هزينه هاي رو به افزايش بهداشتي مربوط است.

مرکز مشاوره انتخاب نو