مرکز مشاوره

درمان استرس در مرکز مشاوره

یکی از جدی ترین اختلالات روانی در میان انسان ها که به تازگی رواج یافته بیماری استرس است که در طول سال تعداد خیلی زیادی از انسان ها را به خود گرفتار میکند.در بعضی از نقاط جهان دیده شده که سربازان قدیمی جنگ بصورت چشم گیری به این مشکل مبتلا میشوند.تجربه یکی از علل اصلی این بیماری میباشد.تجربه خاطرات تلخ مانند مریضی ویا اتفاق ،تصادف و ...
نحوه رویارویی ما با حوادث آسیب زا بسیار مختلف و به هیچ وجه شبیه هم نیس زیرا دید ما از برخورد با آن رویداد ممکن است به صورت گذرا باشد یعنی تا چند ساعت آن حادثه به ذهن ما عاسیب رسان باشد.امل از دید فرد دیگر ممکن اسن روز ها و ماه ها در ذهنش تکرار شود و یا شبها کابوس ببیند.

اختلالات استرس و مواردی که کلینیک مشاوره در مورد آن به شما پیشنهاد میدهد:

  • پس از یک حادثه پزشکی بیماری استرس بوجود میاید
  • شما در مورد این حس و احساس هیچ گناهی ندارید
  • شما نمیتوانید خود را در مقابل این حس کنترل کنید
  • این اختلال قابل درمان است و جای هیچ ناراحتی نیست
 

مرکز مشاوره

 

 

مرکز مشاوره انتخاب نو در مورد مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی توضیحاتی ارائه میدهد:

بیشتر افرادی که در مقابل استرس نمیتوانند دوام بیاورند به طرف کار های خطرناک روی می آورد که عواقب خیلی بد و جبران ناپذیری برایشان بجای میگذارد.مصرف الکل و مواد مخدر سلامت فرد را هم از لحاظ جسمانی و هم از بهداشت روانی به خطر میاندازد و یک امر بخصوص برای شدید کردن استرس و دلهره میباشد.
پیشنهاد مرکز مشاوره این است که در هنگام مشاوره حتما مصرف الکل ویا مواد را با دکتر روانشناس درمیان بگذارید.

توصیف کلینیک مشاوره در مورد اضطراب اجتماعی:

کسانی که از اضطراب رنج میبرند در جمع ها و موقعیت هایی که در اجتماع برایشان بوجود می آید نمیتوانند بطور طبیعی رفتار کنند و ترس و دلهره شدیدی درونشان راه میدهند که بطور غیر منطقی میتوان در ظاهرشان دید. این نوع علائم بیشتر در کودکان و اکثرا در سن 20 سالگی در میان افراد دیده میشود.
مرکز مشاوره میگوید که نادید گرفتن اینگونه از مشکلات میتواند فرد را از زندگی بیاندازد و اورا از زندگی کردن سرد کند.
 

مرکز مشاوره