مقالات آموزشی مرکز مشاوره

کودک آزاری و علل آن در مرکز مشاوره

گفته های دکتر روانشناس در مورد کودک آزاری

گاهی والدین به دلایل مختلفی با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند که باعث می‌شود که کودکان خود را مورد آسیب از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روحی قرار دهند.

کودک آزاری به صورت‌های مختلف می‌تواند در کودکان صورت گیرد که مرکز مشاوره انتخاب نو چند نوع آنرا برای شما مثال میزند، مانند:

  •  آزارهای جسمی مثل کتک زدن، سوزاندن و... 
  • آزارهای روانی مثل توهین کردن، تحقیر کردن و...
  • اهمیت ندادن به نیازهای مهم کودکان مثل درس خواندن، تغذیه، پوشاک
  • استفاده کردن آن‌ها در مورد حمل مواد مخدر و یا اجبار به کارهای غیر اخلاقی به صورت جنسی و...

کودک آزاری و علل آن در مرکز مشاوره

 

 

بیشتر کودکانی مورد آزار قرار می‌گیرند که از ناآگاهی بودن والدین خود رنج می‌برند مثل کسانی که کودکان خود تنبیه بدنی و یا تحقیر و یا توهین می‌کنند و این کار یک عمل خیلی درست می‌دانند. مشکلات اقتصادی هم می‌تواند سبب شود که کودکان مورد فشار قرار می‌گیرند مثل نرفتن به مدرسه، تغدیه نامناسب و نداشتن پوشاک
کلینیک روانشناسی میگوید:اعتیاد هم یکی از مشکلاتی است که در جامعه ما رواج پیاده کرده است و این عمل باعث می‌شود که رفتارهای بدی را والدین از خود نشان دهند. یکی از علل‌های که بعد از اعتیاد کودکان بیشتر آزار می‎‌دهد دعوا بین والدین و ناپدری و یا نامادری است که سبب می‌شود که کودکان مورد آسیب قرار بگیرند.
موارد بسیاری هستند که می‌تواند روی کودکان اثر بد بگذارد و باعث شود زمانی که مادر و یا پدر شدند تاثیر روی تربیت فرزندان آن‌ها بگذارد.
اینگونه مشکلات در جامعه ما رواج دارد حالا باید ما باید راهی به اندیشیم که سبب شود این مشکلات برطرف شود. باید سعی کنیم کودکان خود را بهتر بشناسیم و نیازهای آنان را برطرف کنیم میتوانیم روش های مختلفی برای اینکه از آگاهی بیشتری برخوردار شویم انجام دهیم مانند: خواندن کتاب‌های مختلف، شرکت در کلاس‌های آموزشی و یا مشورت کردن با افراد آگاه مثل مشاور خانواده.
 

کودک آزاری و علل آن در مرکز مشاوره

 

این روش را می‌توانید به راحتی در مرکز مشاوره انتخاب نو انجام دهید .
مرکز مشاوره انتخاب نو با کادری مجرب آماده راهنمایی به شما عزیزان هستند برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت encilnic.ir مراجعه نمایید و یا با شماره 22593216 تماس حاصل نمایید.
با این روش علت کودک آزاری می‌توان برطرف کرد درست است که بعضی از علت‌ها را نمیتوانیم کامل برطرف کنیم اما با این روش در مرکز مشاور انتخاب نو می‌توانیم بر روی آن تسلط داشته باشیم تا باعث نشود به کسی آسیب برسانیم.
با پیشگیری می‌توانیم آسیب‌های جدی که بر روی رشد و شکل گیری کودکان اثر می‌گذارد جلوگیری کنیم.