مقالات آموزشی مرکز مشاوره

مرکز مشاوره و مردان

شناخت مردان از دید مرکز مشاوره:

در این مطلب دکتر تابع جماعت نکاتی را برای شما توضیح خواهد داد که چگونه بهتر مردان را بشناسید و با آن‌ها بتوانید آسان‌تر ارتباط برقرار کنید. در هر مردی شخصیت‌ها متفاوت است اما در اکثر مردها شخصیت آن‌ها یکسان رشد می‌کند و یه شکل هست. مرکز مشاوره میگوید شخصیت مردها شکل‌های مختلفی دارد اگر در یک خانواده سنتی رشد کرده باشد و او را با یک سبک قدیمی و سنتی رشد داده باشد در ابراز کردن احساساتش با زبان خودش دچار یک سری از معظبات می‌شود او اینگونه ترجیح می‌دهد که با کارهای مختلف ثابت کند که همسرش، مادرش و یا حتی خواهرش را دوست دارد در این گونه فردها ابراز کردن از زبان سخت و دشوار است. اینگونه مردان از متعهد شدن می‌ترسند ولی اگر متعهد شوند اصولی و پابند آن می‌شوند. شاید برای شما هم اتفاق بیفتد که به حرف‌های کسی گوش فرا دهید و با کلاماتی بخواهید بگویید که حرفشان را گوش فرا می‌دهید اما در بعضی مردها اینگونه نیست آن‌ها ترجیح می‌دهند که سکوت کنند و به حرف‌های شما گوش دهند و به آن فکر کنند تا بتوانند جواب درستی را برای آخر حرف‌های شما داشته باشند. دید کلینیک مشاوره در مردان اینگونه است که در ابتدا رابطه خود کارهای که وابستگی بین دو نفر ایجاد می‌کند را قوی کنند تا این که بخواهند از احساسات خود در میان بگذارند اینگونه فکر می‌کنند که اینگونه ارتباط به شریکشان نزدیکتر می‌شوند.
اگر می‌خواهید مردی را خوب بشناسید سعی کنید پدر آن را خوب بشناسید چون آن‌ها با رفتارهای پدر و مادر خود شکل می‌گیرند پس باید ببنید که پدر خانواده با همسرش چگونه رفتار می‌کند و اینگونه می‌توانید مرد زندگیتان را بشناسید.

مرکز مشاوره و مردان

 


برخی مردها نمی‌تواند از صورت یک زن تشخیص دهند که طرف مقابلشان چه چیزی نیاز دارد و یا چه مشکلی دارند پس در این مواقع باید رک و صریح باشید و حرفتان را بازگو کنید.
با مشترک شدن در تربیت فرزندان خود با پدرشان این فرصت را به پدر می‌دهید که در تربیت فرزند خود بخواهد پیشرفت کند و مادر را در مقابل خود میبیند و می‌خواهد از او فراتر برود و همسر خود را به عنوان رقیب می‌پندارد.
دکتر روانشناس میگوید مردان زمانی سنشان بالا می‌رود به توجه و آرامش بیشتری احتیاج دارند.
اگر مردی احساس کند که شریکش نمی‌تواند او را آرام کند و یا او را درک نمی‌کند روی به کارهای می‌پردازد که خود را بتواند با آن‌ها به آرامش برساند می‌تواند غرق در کار باشد می‌تواند ورزش کردن زیاد باشد و حتی بازی‌های کامپیوتری و یا حتی خیلی کارها که فکر کند می‌تواند جای گزینه شما کند و گاهی اوقات زیر آبی رفتن که این کار می‌تواند بدترین ضربه را به همسر خود بزند اما او هم دوست دارد خود را به هر طریقی آر ام کند و از روش‌های شاید استفاده کند که اصلا مناسب نیست.
مردان خیلی نیاز مبرم به همسره خود دارند و می‌خواهند او را آرام کنند و درک کنند. اگر می‌خواهید در ازدواجتان موفق باشید و یک ازدواج پیروز داشته باشید باید با هم مسیری پیش ساخته کنید تا برای هم تکراری و آزار دهنده نشوید به مرکز مشاوره انتخاب نو مراجعه کنید.

مرکز مشاوره و مردان

 

خصوصیات عاطفی مردان به گفته دکتر محمد رضا تابع جماعت:

مردها اینگونه هستند که می‌خواهند همیشه تحسین شوند و از عشق همسرشان به خود همیشه بدانند به هر طریقی می‌تواند از طریق صداقت و یا حتی یادآوری کردن روزی‌های که برای او محترم است و یا حتی از طریق خیلی چیزها که می‌تواند مرد را راضی نگه داشت. بعضی اوقات مردها مثل یک پسر بچه می‌شوند. سعی باید کنیم آن‌ها را با کسی مقایسه نکنیم و سعی نکنیم آن‌ها را تغییر بدیم بگذاریم آن‌ها خود برای اینکه شما را راضی کنند تغییر کنند نه اینکه شما با زور آن‌ها را بخواهید تغییر بدهید. و در خود فرو می‌روند و می‌خواهند تنها باشند آن‌ها را تنها بگذاریم و بگذاریم خود به سمت شما بیایند وقتی خود را گیج و سر در گم می‌بینند سعی نکنید به آن‌ها بگویید که چه کاری درست و یا غلط است بلکه سعی کنید او را به راه درست سوق دهید و سعی نکنید به اجبار کاری را به او یاد بدهید گاهی اجازه بدهیم که گاهی اوقات تنها باشدو با دوستان خود وقت بگذراند چون او هم مثل شما احتیاج به تنهایی موقت دارد و می‌خواهد او را با دوستان و یا ورزش و یا حتی مسافرت بگذراند باید به همسر خود اعتماد داشته باشید اگر اینطور نباشید نمی‌توانید یک زندگی موفق داشته باشید و در صورت راهنمایی بیشتر به مرکز مشاوره مراجعه کنید.

مرکز مشاوره و مردان

 


هيچكس خودش را در هيچ رابطه اى مقصر نميداند همه ى ما آنقدر غرور داريم،كه هميشه حق را به جانبِ خودمان ميدانيم از نظر خودمان، فرشتگانى هستيم، كه داشتيم زندگيمان را ميكرديم كه يك نفر آمد و ما را با خاك يكسان كرد و رفت...
داخلِ شعرها، داخلِ متنها، ميگرديم دنبالِ جمله اى كه طرف مقابل را بكوبد و ما را مظلوم‌ترين آدمِ دنيا نشان دهد...گاهى يادمان ميرود آدمى كه الان مي‌خواهيم سر به تنش نباشد، تا ديروز پُزَش را به عالم و آدم مي‌داديم!
كمى انصاف شايد......
با ما در وبلاگ مرکز مشاوره در ارتباط باشید.