مقالات آموزشی مرکز مشاوره

مرکز مشاوره و ذهن زنان

روانشناسی بالینی در کلینیک روانشناسی انتخاب نو 

در این مقاله محمدرضا تابع جماعت به شما می‌آموزد که چگونه ذهن زنان را بشناسید. طبق تحقیقات مرکز مشاوره ذهن آقایان با خانم‌ها تفاوت فراوان دارد به دلیل آن که زن  با مرد روحیات خیلی متفاوتی دارد و دو جنس کاملا متفاوتی هستند و آقایان باید برای اینکه بتواند به راحتی در کنار هم قرار داشته باشند باید خانم‌ها را بشناسند. شناخت هر خانم در جایگاهی که برای شما دارد متفاوت است. مادر، خواهر، همسر، زن داداش، مادربزرگ، همکار و... چون هر کدام جایگاه و رفتار خاصی دارند باید برای اینکه در کنار هم خوب و راحت زندکی و یا کار کنید باید آن‌ها را خوب بشناسید. برای اینکه بتوانید شناخت بهتری روی خانم‌ها داشته باشید باید به یک کلنیک روانشناسی مراجعه کنید. کارشناسان شما را به سمتی سوق می‌دهند که بتوانید توانایی آن را پیدا کند که شناخت بهتر و مطلوب در مورد خانم‌ها داشته باشید.


 


در مرکز مشاوره می‌توانید تفاوت بسیاری در مورد زنان و مردان پیدا کنید با مراجعه با کلنیک روانشناسی می‌توانید مشکلات و دق دقه‌های خود را خیلی کم کنید.
اگر می‌خواهید یک مشاوره خوب داشته باشید به مرکز مشاورهانتخاب نو یک سری بزنید. مطمئن باشید جواب خود را به دست می‌‌آورید.
اگر فقط بخواهیم یک از فرق بین زن و مرد را به شما بگوییم این است ارتباط برقرار کردن با بقیه برای خانم‌ها یک عمل بسیار مهم است برای خانم این که بخواهند با بقیه ارتباط برقرار کنند می‌توان گفت شروع این عمل از همان کودکی اتفاق می‌افتد. در خانم اولین اولویت برای ارتباط بعد از ازدواج به خانواده خودشان است ولی برای مرد اقتدار و پایداری و استقلال داشتن مهم است.


 


یکی از مشکلات خانم‌ها این است که حرف‌هایی خصوصی که باید در منزل باشد و به بیرون از خانه منتقل نشود به دلیل آنکه دوست دارند ارتباط برقرار کنند و سفره دلشون را برای هر کسی که حس کنند که به حرف‌هایشون گوش می‌دهند راز دل خود باز می‌کنند و مردها خیلی از این کار بدشون می‌یاد چون آدم‌های خیلی تودار هستند و راز خود را با بقیه در میان نمی‌گذارند. و در واقع غیر ممکن است.
 


 

در مسئله عاطفی بخواهیم در مورد زنان توضیح دهیم خیلی احساسی و عاطفی‌تر از مردان هستند چون مردها مسائل عاطفی و جدی رو از هم تفکیک می‌کنند اما برای خانم اینطور نیست آن ‌نمیتوانند جذا کنند حتی در زمانی که منتقی حرف می‌زنند زود احساسی می‌شوند در مرکز مشاوره روانشناسان اینگونه بازگو می‌کنند که مردها مرکز عاطفیشان فقط در نیم کره راست مغزشان وجود دارد ولی برای خانم‌ها اینطور نیست بلکه مرکز عاطفه آن‌ها در دو قسمت نیم کره مغزشان پراکنده است . بعضی مردها اینگونه تفکر می‌کنند چون همسرشان آدم موفقی است و از پس کارهایش بر می‌آید دیگر نیاز به حمایت عاطفی ندارد اما اینگونه نیست وقتی وارد یک مرکز مشاوره می‌شوید شما اینگونه راهنمایی می‌کند که زنان دقیقا بر عکس فکر می‌کنند حتی زنانی که اعتماد به نفس زیادی دارند در مقابل مردها دوست دارند حمایت عاطفی داشته باشند و این کار باعث می‌شود بین زن و مرد بحث به وجود بیاید فقط به خاطره اینکه جمله دوستت دارم را به زبان نمی‌آورند.
اگه بخواهیم در مورد خوش صحبتی صحبت کنیم اکثر مردها از اینکه همسرشان حرف زیاد می‌زنند گلایه دارند حتی مشاوره‌ها این را می‌گویند که میزان صحبت کردن خانم‌ها با آقایان فرق دارد.
ادامه مطلب در مقاله بعدی دنبال کنید