مقالات آموزشی مرکز مشاوره

افسردگی و راه های تشخیص

مدت مصرف داروهای افسردگی و مدت درمان آن توسطدکتر روانشناس


یکی از دغدغه های بیمارمبتلا به افسردگی شروع درمان وپذیرفتن اینکه من یک بیمارافسرده هستم وباید برای درمان خود پیش قدم شوم،می باشد.خصوصاً در کشورهایی مانند ایران که هنوز رفتن به دکتر روانشناس و مصرف دارو یک تابو و مایه خجالت افراد می باشد ومی تواند مایه شرم شخص بیمار می باشد.
به یاد داشته باشید که هیچ انسانی در جهان بی عیب و نقص نیست و اگر درون هر فرد ریشه یابی شود به این نتیجه خواهیم رسید که همه انسانها دچار یک سری مشکلات و مسائل ریشه ای هستند که در این بین فقط افراد خاصی حاضر به قبول اینکه دچار مشکلات روحی،روانی هستند می باشند.به یاد داشته باشید که ریشه یابی خیلی از بیماریها فقط به دست دکتر روانشناس ممکن است.
با توجه به اینکه مصرف هر نوع دارویی عوارض و مضرات خود را دارند وهیچ پزشکی مصرف بیش از حد هیچ نوع دارویی را تجویز نمی کند واینکه بیشتر داروها عوارضی مانند : ناراحتی‌های گوارشی، علایم شبیه آنفلوآنزاوتب، اضطراب، گیجی، کابوس دیدن و احساس ضعف ،انواع حساسیتها را دارند لذا برای تجویز باید حتما به یک پزشک متخصص مراجعه شود.این علائم می توانند تا یک یا دو ماه پس از مصرف نیز وجود داشته باشد که به تدریج کمتر می شود. به طورکلی روانپزشکان توصیه می‌کنند که بیماران افسرده،۶ ماه تا یک سال بعد از احساس بهبودی، همچنان به مصرف داروها ادامه دهند.

افسردگی و راه های تشخیص

 


با برخی علائم افسردگی آشنا شویم:
-شخص افسرده خود را فردی پوچ ودرمانده می یابد معمولا ساکت ودر فکر است بیشتر مواقع خواب است واطرافیان حس می کنند که او هرلحظه شروع به گریه می کند.
-از کارهایی که قبلا از انجامش لذت می برد دیگر لذت نمی بردو واکنشی نشان نمی دهد.
-این فردیا پرخور ویا کم اشتها می شود.
-سرعت اعمال در افسرده ها یا کندشده و با افزایش می یابد.
-خستگی شدید وضعف.
-احساس بی ارزشی واحساس گناه.
-عدم تمرکز ودچاد دودلی.
-فکرکردن به خودکشی وانجام دادن آن.

افسردگی و راه های تشخیص

اگر هرگونه ازاین خصوصیات را در خود ویکی از اطرافیانتان مشاهده کردید خیلی سریع برای رفتن بهدکتر روانشناس یامرکز روانشناسی اقدام نمایید.