مقالات آموزشی مرکز مشاوره

روانشناسی فردی

روانشناسی فردی

دیر زمانی از اینکه مردم مشکلات روحی را می شناسند و اهمیت می دهند نمی گذرد . زمانی افراد مشکلات روحی خود را به خارج از خود نسبت می دادند و به دنبال قبول مسئوليت آن نبودند . از رایج ترین اقدامات مراجع به افراد نا آگاه و ریش سفیدان و یا به شکل روزمره آن درددل کردن بادوستان و.... بود .گاه این مشکلات ، شخصی حل می شد البته اغلب به شکل ابتدایی آن واضح است با صنعتی شدن و پیچیدگی جوامع امروزه ضرورت مشورت به شکل تخصصی تر آن از ضروریات زندگی است باگسترش علم روانشناسیو پرورش روان شناسان مردم رو به دکتر روانشناس آوردند تا مشکلات فردی خود را با مشاور فردیدرمیان گذارند و به دنبال حل آن برآیند.

روانشناسی فردی

 

رسانه ها در آگاهی بخشیدن به افکار نقش بسزایی داشته ودارند ؛ با افزایش آگاهی ؛ تمایل به مشورت با مشاوران فردی نیز افزایش می یابد . با گسترش روزافزون مراجعین , مراکز تخصصی مشاوره نیز بیشتر می شوند و همین امر مراجع را وا می دارد در پی مشاوره فردی و مرکز مشاوره فردیبه جست وجو بپردازد . دراین میان باکثرت مراکز مشاوره و تخصص های گوناگون مانند مشاوره گروهی ,مشاوره روانکاوی , مشاوره شغلی , مشاوره تحصیلی و....مواجه است که هرکدام به منظور هدفی خاص تاسیس شده اند و خدماتی را ارائه می دهند و افراد بنابر نیازهای خاص خود به آن مراکز مراجعه می کنند؛ دکتر روان شناس تخصص های خاصی را می گذراند و افراد با توجه به مشکلاتشان به آنها مراجعه می کنند ؛ روان شناسی درحیطه اضطراب یامشاور روان شناس فردی ، طلاق، مشاوره ازدواج و.... . به همین منظور کلینیک و مرکز تخصصی مشاوره ویژه آن مشکل تاسیس می شود  و درمانگران مجرب و آموزش دیده آن حیطه را به کار می گیرند.

 

روانشناسی فردی

 

مثلا آنکه به دنبال مشاوره فردی است , به مشاورفردی یا دکتر مشاور فردی نیازمند است با مراجعه به کلینیک تخصصی مشاوره فردی از روان شناس فردی بهره می جوید و به حل مشکل خود اقدام می کند. همان طور که اشاره شد با گسترش این مراکز روانشناسیو تعداد بی شمار روان شناسان فردی و افزایش آگاهی , افراد به دنبال بهترین مشاور فردی برمی آیندکه معمولا هم در کلینیک های معدود و معتبری مشاوره فردی خوب ارائه می دهند ؛ کسی که درتهران است به دنبال بهترین درمانگر فردی و مرکز روانشناسی فردی تهران یعنی در همان شهر می گردد تا با انتخاب خود بهترین نتیجه دلخواه را بگیرد. 

 

روانشناسی فردی

 

نویسنده : مهرنوش خانزاده