مقالات آموزشی مرکز مشاوره

روانشناسی کودک و مشاوره کودک چه کمکی می تواند در تربیت روانی کودکان داشته باشد؟

 

 

روانشناسی کودک و مشاوره کودک چه کمکی می تواند در تربیت روانی کودکان داشته باشد؟

 

 

 

روانشناسان کودک معتقد هستند برای استفاده از مشاوره کودک ومشاوره والدین لزومی بر بیمار بودن یا وجود مشکل، یا اختلال در کودکان نیست. بلکه بسیاری از مواقع استفاده از مشاور کودک و نوجوان یاری رسانی به نحوه تربیت فرزندانپیشگیری از بروز اختلالات و ناهنجاری در آینده کودکان است. روانشناسی کودک شیوه های نوینی در فرزند پروری و تربیت فرزندان شما ارائه می کند که می توان با استفاده مناسب از این شیوه ها روان کودکان را از خطرات احتمالی حفظ نمود.

کلینیک روانشناسی کودکان همواره آماده ارائه خدمات نوینی می باشد که در سطح جهانی بهترین مشاوران کودک آن خدمات را بهترین شیوه فرزند پروریمیدانند.

 

روانشناسی کودک و مشاوره کودک چه کمکی می تواند در تربیت روانی کودکان داشته باشد؟

 

سوالی که معمولا والدین از مشاوران کودک دارند این است: بیشترین کارایی مشاوره کودک در کدام بخش ها می باشد؟

ابتدا باید توضیحاتی درباره روان کودکان ارائه گردد:

کودکان دارای روان پیچیده و در عین حال شفافی می باشند. دکتر مشاور کودک با انجام انواع تست ها و استفاده از تکنیک های روانشناختی، با انواع بازی، نقاشی و.... قابلیت دریافت پیغام های ذهنی کودکان را دارند. در کلینیک روانشناسی کودک انواع بازیهای فکری و عملی موجود می باشد که یک مشاور کودک از آنها برای آموزش کودکان و مسیر دهی ذهنی کودکان استفاده می کند.

بهترین روانشناس کودک با آشنا کردن والدین با شیوه های جدیدفرزند پروری و آموزش والدین برای مسیر دهی بهتر به کودکان، آنها را آماده زندگی بهتره می کنند. دکتر مشاور کودک با تشخیص نقاط ضعف و قوت کودکان توسط تست ها و بازی ها، والدین را برای پیشرفت کودکان آموزش می دهند و با مشاوره های عمیق و مفید برای آینده کودکان، والدین را یاری می دهند تا نقاط ضعف کودکان را به درجه مناسب و حتی به نقطه قوت آنها تبدیل تبدیل کنند و تعامل بین خانواده و کودک را افزایش می دهند.

 یک مشاوره کودکان خوب به غیر از تلاش بر روان کودک به آموزش والدین می پردازد تا والدین با تغییرات بین خود و درک بهتر کودکان به نتیجه بهتری برسند و به پیشرفت رابطه خود با کودکان کمک کنند. چون حقیقاتا تفاوت بین کودکی، کودکان امروز با زمان کودکی والدین، با پیشرفت علم و تکنولوژی به اندازه ای زیاد است که والدین عمیقا نیاز به تغییر سبک تربیتی، نسبت به زمان والدین خود دارند.

کودکان پیش فعال ، کودکان دوری گزین و کودکان پرخاشگر ، از جمله کودکانی هستند که مشاور کودک نیاز به همراهی عمیق والدین و پی گیری مداوم در پروژه درمانی نیاز دارند.

فرزندان ما لایق بهترین ها هستند و یک کلینیک مشاوره کودکاناین امکان را برای ما فراهم می کنند تا این بهترین ها را برای آنها فراهم کنیم.  

نویسنده: غزاله البهشتی