مقالات آموزشی مرکز مشاوره

روان شناس می تواند بهترین مشاوره را به شما بدهد.

زندگی مدرن می تواند استرس زا باشد بسیاری از مردم برای مقابله با استرس ، مشکلات شغلی ، افسردگی ، اضطراب و مشکلات روانی و برای اینکه این مشکلات به درستی حل شوند بهخدمات مشاوره و روان شناس روی می آورند.
علاوه بر گوش دادن روانشناسان و مشاوران به نگرانی های بیماران ،  دکتر روانشناس آن ها را به روش هایی که می توانند برای حل مشکلات مدیریت استرس ، تغییر در زندگی ، زندگی طبیعی و بهبود روابط استفاده کنند، آموزش می دهند. علاوه بر آن مشاوران روانشناسی در کلینیک تخصصی روانشناسی با ارائه آزمون های مختلف و پرسش های متعددی به ارزیابی افراد می پردازند . روانشناس اغلب مفاهیم جدیدی را که از تحقیقات اخیر به درمان ارائه شده است ، پیاده سازی می کنند.
مشاور خوب در کلینیک تخصصی روانشناسی معمولا  تلاش بر موارد زیر دارد:
عملکرد ناخود آگاهی و خودآگاهی
 زندگی در اکنون نه گذشته
تاکید بر عملکرد و پاسخ گویی
چگونگی مقابله با استرس زندگی و...

 

روان شناس می تواند بهترین مشاوره را به شما بدهد.

 


متخصص مشاور خانواده می تواند در  حل اختلافات خانوادگی سودمند واقع شود . به عبارتی با استفاده از خانواده درمانی  در مرکز مشاوره تخصصی می توان به بهبود روابط اعضای خانواده ، حل مشکلات و همچنین درک  افراد در موقعیت هایی مثل مرگ یکی از عزیزان ، بیماری های جدی جسمی  و روانی، مسائل مربوط به فرزندان می باشد. همچنین مشاوره روانشناسی می تواند در مشکلات زناشویی نیز تاثیر گذار باشد. 
 


روان شناس می تواند بهترین مشاوره را به شما بدهد.

 

از فواید خانواده درمانی در زوجین :
متخصص مشاور خانواده تلاش می کند تا هریک از افراد متعهد شوند که روابط خود را بهبود ببخشند و هر یک از افراد در رابطه ی آسیب دیده شان اعتمادی دوباره ایجاد کنند . و روان شناس با استفاده از مشاوره به افراد کمک می کند که زوجین درک و پذیرش بیشتری نسبت به یکدیگر داشته باشند و همچنین نا امیدی های گذشته را حذف کنند و در ایجاد صمیمیت بیشتر  بین زوجین  کمک و راهنمایی میکند.
نویسنده : پریا موسوی