مقالات آموزشی مرکز مشاوره

کلینیک تخصصی روانشناسی

ایا با کلینیک تخصصی روانشناسی اشنا هستید؟
در مراکز تخصصی روانشناسی دکتر متخصص روانشناسیدر زمینه های مختلف روانشناسی فعالیت می کنند می توان گفت یک کلینیک روانشناسیاستاندارد باید تمامی خدمات روانشناسی را به صورت تخصصی توسط هر درمانگر ارائه دهد.
توجه داشته باشید کلینیک روانپزشکی با کلینیک مشاوره متفاوت است بدان معنا که در کلینیک روانپزشکی مراجعین از دارو در کنار کار درمانی استفاده می کنند اما قبل از دارو درمانی نیاز است روانکاو متخصص شما را به روانپزشک ارجاع دهد .
می توان گفت امروز در کنار روانپزشک متخصص ومشاور کلینیک تخصصی نوروفیدبک هم توسط نوروتراپیست همکاری می کنند. در مواقعی می توان گفت از نوروفیدبک به جای دارو استفاده کرد تا سطح اضطراب و استرس فرد کاهش پیدا می کند.

می توان به مراکز نوروفیدبک مراجعه کرده اما باز هم قابل ذکر است که اولین قدم شما مراجعه به یک دکتر روانشناس است و ادامه جلسات و پروسه درمان را در ادامه روانشناس متخصص شما باید تشخیص دهد.
 

کلینیک تخصصی روانشناسی

 


ایا با نوروفیدبک اشنا هستید ؟ نوروفیدبک این روز ها به عنوان دمانی غیر دارویی محسوب می شود که گاهی درمانگر متخصص وسواس ودرمانگر متخصص افسردگی هم بنابر مصاحبه بالینی و تشخیص حاصل شده مراجع را به انجام ان برای پایین  امدن سطح اضطراب  و استرس تشویق می کنند.
تا به حال هیچ عارضه ای در درمان با  بایوفیدبک دیده شده است و حتی در کودکان بیش فعال و یا دچار اختلال کم توجهی ،اختلال خواب هم بسیار استقبال شده و مورد استفاده قرار می گیرد.
حال توجه داشته باشید در مرکز تخصصی انتخاب نو تمامی خدمات را در چه زمینه مشاوره و روانشناسی و چه در زمینه ی روانپزشکی و نوروفیدک را می توانید دریافت کنید که تمامی خدمات زیر نظر مشاوران مجرب و خبره به شما عزیزان ارائه می شود . یکی دیگر از زمینه های مهم در مراکز تخصصی مشاوره برگزاری کارگاه است. در کلینیک تخصصی مشاوره خانواده انتخاب نو می توانید کارگاه ها را به صورت تخصصی و عمومی دنبال کنید یکی از کارگاه های مهم و تاثیر گذار کارگاه TAاست در کارگاه تحلیل رفتار متقابل که توسط یکی از مجرب ترین اساتید برگزار می شود
 

کلینیک تخصصی روانشناسی

 


شما عزیزان در جلسات TA  که می توان گفت بیشتر مواقع زوجین نتایج بسیار ارزشمندی را در جهت بهبود روابط بین فردی در اخر کارگاه به دست می اورند دربرگیرنده ی روش منظمی است که به منظور رشد و تغییرات تخصصی است تعریفی است که از سمت انجمن بین المللی تحلیل رفتار متقابل ارائه شده است . در طی جلسات شما را با یک الگوی سه بخشی که به عنوان الگوی حالات نفسی از ان ها نام برده می شود اشنا می کنند شناخت این الگو های شخصیتی به ما کمک می کند تا درک خود را نسبت به چگونگی عمل ورفتار کودک دریابیم و یا اینکه هفراد چگونه شخصیت خود را در رفتارهایشان به نمایش می گذارند و در دوره پیش رفته کلاس شما را با پیش نویس زندگی اشنا می کنند که چگونه الگو های کنونی زندگی که ما ان را بازی می کنیم ریشه در کودکی ما دارد و الگو های حالت نفسانی که برای شما عزیزان گفته شده است در سه الگوی والد،بالغ،کودک خودش را نشان می دهد که در کدام به طور مفصل مورد بررسی قرار می گیرد.
 

کلینیک تخصصی روانشناسی

 


توجه داشته باشید جهت اطلاع از سایر خدماتکلینیک تخصصی مشاوره ازدواج انتخاب نو می توانید به صفحه اصلی ما مراجعه کنید.
 
نویسنده : نسیم درایش