مسیریابی با نقشه
تلفن پذیرش

نوروفیدبک و بیوفیدبک

مرکز نوروفیدبک و نوروتراپی کلینیک انتخاب نو 

نوروفیدبک تراپی و نوروتراپی

در مغز تمام ما انسان ها، هزاران فرآیند و فعالیت خودکار و غیر ارادی در حال اتفاق افتادن است; فرآیند های ناهشیار بیشماری که کاملا از حوزه های آگاهی و اختیار ما به دور هستند که هیچ یک از ما انسان ها در شرایط طبیعی نمی توانیم در مورد نحوه ی عملکرد هر یک از واکنش های فیزیولوژیک غیر ارادی و امواج مغزی موجود در مغزمان اطلاعات دقیق و روشنی داشته باشیم.

نوروفیدبک برای مغز انسان

مانند یک آینه عمل می کند.نوروفیدبک با استفاده از ابزار های الکترونیک پیشرفته و کامپیوتر به ما کمک میکند تا از آنچه در مغز ما در حال رخ دادن است آگاه شویم. نوروفیدبک به ما یاد می دهد امواج مغزی خود را در بهترین حالت تنظیم کنیم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم.

این روش درمانی با سایر روش های درمانی حاضر کاملا متفاوت است. فرد در طی جلسات درمان یاد می گیرد که چگونه با اصلاح امواج مغزی خود بر مشکلش غلبه کند و بدون مصرف دارو زندگی سالمی داشته باشد.

دستگاه نوروفیدبک چگونه عمل می کند؟

دستگاه نوروفیدبک امواج مغز را به کامپیوتر می برد و آن را تجزیه و تحلیل می کند. ما از روی مانیتور کامپیوتر می توانیم امواج مغزی را ببینیم. نوروتراپ، روان شناس یا روان درمانگر دستگاه را طوری برنامه ریزی می کند که ما بتوانیم امواج مفید مغزمان را برای حرکت دادن تصاویر روی صفحه ی مانیتور به کار گیریم. به عنوان مثال شما یک شکل شبیه سازی شده امواج مغزی را به شکل یک بازی می بینید. دستگاه پس از پردازش الگو های امواج مغزی شما، در صورتیکه الگو ها مناسب باشند شما در بازی به جلو خواهید رفت و در غیر این صورت شکست می خورید، به این ترتیب یاد می گیرید که مثلا در شرایط اضطراب زا چگونه آرامش را جایگزین اضطراب کنید.

 آیا این روش علمی است؟

این روش درمانی یکی از روش های درمانی ثابت شده در مجامع معتبر علمی دنیا می باشد. روش نوروفیدبک توسط اداره ی غذا و داروی آمریکا (معتبرترین سازمان جهان پزشکی) جهت درمان اضطراب، استرس، افسردگی، بیش فعالی، کم توجهی، سردرد (میگرن)، درد های مزمن، اختلالات خواب، سوء مصرف مواد، وسواس، صرع (تشنج) و بازتوانی سکته مغزی مورد تایید قرار گرفته است.

 عوارض جانبی این روش چیست؟

تنها روش روان درمانی بدون عوارض جانبی

نوروفیدبکعوارض جانبی دارو درمانی را ندارد و فعالیت های کل مغز را کنترل می کند و اثرات درمانی پایدارتری نیز دارد.

بیماری ها و مشکلات قابل درمان با نوروفیدبک:

اضطراب

افسردگی

افزایش توانمندی های ذهنی

تقویت حافظه و افزایش تمرکز

اختلالات خواب

بیش فعالی و کمبود توجه

درد های مزمن و سردرد های میگرنی

وسواس های فکری و عملی

درمان نگه دارنده ی اعتیاد

اختلالات یادگیری