مسیریابی با نقشه
تلفن پذیرش

خانواده درمانی

خانواده اولین سیستم اجتماعی است که تمامی افراد در آن رشد و نمو پیدا می کنند که بی شک از مهمترین نهادهایی است که بسترساز رشد و رفاه جسمی ، روانی محسوب می شود قرار است کودک در میان آغوش خانواده به یک تعادل فیزیکی ، روانی و اجتماعی برسد .اما گاهی با گذشت زمان مشکلاتی به تدریج در خانواده پیش می آید که اگر به نحوه ی حل اختلاف خانواده آگاه نباشید ممکن است مشکلات روز به روز بیشتر شده و باعث گسسته شدن ارتباط عاطفی بین زوجین و خانواده شود . حال توجه داشته باشید دکتر روانشناس خانواده می تواند بهترین شیوه ی حل اختلافات و مشکلات بین فردی به وجود آمده را به شما آموزش دهد و بدون هیچ پیش داوری و قضاوتی مشکلات پیش آمده را ریشه یابی کند و در رسیدن به آرامش دوباره هم گام و هم قدم شما شود.

 مشاور خانواده درچه زمینه هایی به شما کمک می کند ؟

خانواده درمانگران کلینیک مشاوره انتخاب نو در تمامی زمینه ها سبب شناسی و درمان را متناسب با مشکل به وجودآمده به کار می بندند . زمینه های درمانی مرکز مشاوره خانواده انتخاب نو شامل زوج درمانی حل اختلافات زناشویی، بررسی علل خیانت در زندگی مشترک ، حل مشکلات عاطفی و بین فردی زوجین   می باشد و در زیر به چند مورد از آن ها و توضیح مختصری جهت آشنایی می پردازیم .

مشاوره ازدواج، مشاوره قبل از ازدواج ، زوج درمانی :

  در این زمینه متخصصین و دکتر مشاوره خانواده و ازدواج کلینیک روانشناسی انتخاب نو به صورت کاملا تخصصی تمامی ابعاد ازدواج را بررسی می کنند و از طریق تست و کارگاه های آموزشی شما را به یک شناخت کلی می رسانند.  زوج ها هنگام این فرایند مشاوره گاهی اوقات از لحاظ کارایی رابطه پیش از ازدواجشان تحت بررسی قرار می گیرند یا مهم تر این که یک نفر یا هر دو نفرشان ممکن است از این بترسند که اگر اختلاف بنیادی آنان حل نشده باقی بماند ، این اختلاف ، بعد از ازدواج موجب تباهی رابطه آن ها شود . وقتی یکی از طرفین یا هر د و سابقه طلاق دارند و به ویژه زمانی که از ازدواج قبلی خود بچه دارند مشورت و دریافت راهنمایی از دکتر مشاور خانواده ضرورت می یابد . طبق نظر بهترین خانواده درمانگر ، اکثر کسانی که دنبال کمک در مورد ازدواج خود هستند و در حال کنار آمدن با یک بحران مثل بی وفایی ، احتمال طلاق ، اختلاف نظر در مورد طرز بچه داری ، مشکلات مالی ، ناهماهنگی ها و ناسازگاری جنسی ، ارتباط غیر موثر یا اختلاف بر سر قدرت و کنترل هستند که موجب به هم خوردن تعادل خانواده شده است . زوجینی که جهت زوج درمانی و خانواده درمانی به مرکز روانشناسی مراجعه می کنند ، اهداف ، انتظارات و تجربه های مختلفی دارند و میزان تمایلشان برای ادامه رابطه متفاوت است .

آموزش و درمان روابط جنسی زوجین :

هدف دکتر مشاوره خانواده کلینیک انتخاب نو آموزش رابطه زناشویی و تجربه ای بهتر از زندگی مشترک است متخصصین ما سعی بر این دارند که شما را به شناخت دنیای خود و همسرتان برسانند و بروزترین تکنیک های سکس تراپی و بهترین درمان مشکلات جنسی را در مرکز سکس تراپی انتخاب نو به وسیله تکنیک های مشاوره جنسی در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

مشاوره طلاق ،مشاوره قبل از طلاق ، مشاوره بعد از طلاق  :

اگر مشکلات زندگی مشترک شما را به سمت طلاق سوق داده است دست نگه دارید و پیشنهاد کلینیک انتخاب نو را جدی بگیرید ، طلاق آخرین راه حل مشکلات و تعارضات زوجین و خانواده ها است بهترین دکتر روانشناس خانواده در انتخاب نو در زمینه ی طلاق به صورت تخصصی کار می کند و سعی بر این دارد تمامی ابعاد یک زندگی مشترک را بررسی کند مثل پرخاشگری ، فحاشی کردن ، مشکلات جنسی ، مشکلات خلقی ، پنهان کاری ها و دروغ گویی ها و اختلاف نظرهای جزئی که در صورت حل نشدن همین مشکلات جزئی ممکن است به مرور زمان تبدیل به تنفر و مشکلات اساسی  شود .

 در زمینه ی خانواده درمانی :

شما نیازمند یک روانشناس خانواده خوب هستید زیرا در زمینه ی خانواده درمانی که یکی از تخصصی ترین ابعاد درمانی محسوب می شود شما باید از یک مرکز مشاوره خانواده خوب کمک بگیرید به طور مثال : در زمینه ی ارتباط سالم  با اعضای خانواده ، بررسی مشکلات هیجانی و ارتباطی خانواده ، روش تربیت درست توسط والدین و آگاهی یافتن نسبت به نقش ها و مسئولیت های اعضاء نیازمند کمک یک متخصص هستید.تا بتواند از طریق به روزترین تکنیک های روانشناسی، خانواده را در مسیر رسیدن به آرامش و تجربه ی یک زندگی لذت بخش هدایت کند. علاوه بر آن وجود هر گونه اختلال روانی در یک خانواده بسیار آسیب رسان بوده و مشکلاتی را به وجود می آورد و به همین دلیل نیازمند آموزش حل مسئله برای مدیریت رویداد های پر استرس روزانه که جلوی عود بیماری را می گیرد و آموزش مدیریت بحران برای رسیدگی به استرس شدید درون خانواده و کمک در جهت حفظ یکپارچگی و انسجام اعضای خانواده  بخشی از فعالیت های خانواده درمانی خوب خواهد بود . 

مشکلات متداولی که مراجعین در مرکز مشاوره خانواده تهران بازگو کرده اند و تحت حمایت و درمان مشاوران ما قرار گرفته اند.

1.   نارضایتی از رابطه ی جنسی زندگی مشترک

2.    ناتوانی در مدیریت خشم و روابط با همسرو خانواده

3.   بازسازی زندگی که وارد روابط فرازناشویی شده است

4.   عدم تفاهم و درک متقابل از سمت همسر

5.   اختلاف نظر در زمینه مشکلات نوجوان و تربیت کودک

6.    مشکلات پیش آمده در زمینه ی شغلی و اجتماعی

7.   اختلافات خانوادگی و تعارضات با خانواده ی همسر

8.   کاهش درگیری بین خانواده ها

9.   راهکاربرای ارتقاء سطح کیفیت زندگی مشترک و بالا رفتن میزان رضایت از زندگی مشترک

10.برطرف کردن مشکلاتی مثل دروغ گویی ، عصبانیت ، درک کردن و فهمیدن دنیای همسر خود

 

خانواده درمانگر و خانواده درمانی چه کمکی به شما می کند ؟

شما در یک مرکز مشاوره خانواده خوب می توانید در شرایط بحرانی از هیجانات حاصل شده کم کرده و اختلاف به وجود آمده را کنترل کنید تا تنش های به وجود آمده به مرور زمان باعث تخریب و گرفتن تصمیم های ناگوار نشود و علاوه بر آن متخصصین خانواده درمان  شرایط را همه جانبه ریشه یابی و سبب شناسی می کنند و راهکارهایی را مناسب با مشکل پیش آمده در اختیارتان قرار می دهند و شما را به یک شناخت و آگاهی از نوع تیپ شخصیتی و تفاوت های اخلاقی زن و مرد می رسانند.

خانواده های در حال تغییر و روابط در حال تغییر می توانند از خانواده درمانی و مشاوره خانواده در جهت برداشتن گام درست اقدام کنند . زوج یابی و آمادگی برای پدر و مادر شدن از مشخصه های مراحل بزرگسالی می باشد زیرا که حرکت زوج ها از استقلال به هم بستگی را می توان دید . در این مرحله ، طرفین به یکدیگر متعهد می مانند . تعهد به زندگی مشترک ، کلید اداره کردن گذار دل گسستن از خانواده ی خود و تشکیل واحد دو نفره می باشد . ازدواج زود هنگام ممکن است به دلیل فرهنگ و اجتماع و یا تلاش برای گریختن از خانواده ی پدری و تشکیل خانواده ای که هرگز وجود نداشته است باشد . از طرف دیگر بسیاری از مرد ها به خاطر ترس از صمیمیت و تعهد ممکن است ازدواج را به تاخیر اندازند . زنان سن و سال دار شاغل به دلیل ترس از دست دادن استقلال خود ازدواج را به تاخیر می اندازند . طبق نظر بهترین دکتر روانشناس خانواده در تشکیل خانواده هر یک از طرفین در یک خانواده عادی از خانواده ی پدری خود یک رشته پیشایند ها ، سنت ها و انتظارات را در رابطه با تعامل زناشویی و زندگی خانوادگی می آورد . به تعبیری ، هر یک از طرفین از فرهنگ های جدایی می آیند که رسوم ارزش ها و باور ها ، پیشداوری ها و تجربه های متفاوتی داشته اند . این تفاوت ها باید آشتی داده شود و الگوهای تعاملی جدید با تطابق و توافق مطرح شود . این شیوه های جدید به مرور زمان عادی شده و در ارتباطشان با یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد . این تعهد برای برخی زوج ها راحت شکل می گیرد و برای عده ای دیگر این ارتباط آکنده از تردید است . افراد برای آشنایی با این فرایند ها نیازمند دریافت اطلاعات می باشند . افراد در هنگام شروع خانواده ، بچه دار شدن ، کنار آمدن با نوجوانی و .... می توانند از  بهترین روانشناسان خانواده کمک دریافت کنند .

چرا کلینیک مشاوره خانواده و زوج درمانی انتخاب نو؟

ادعای ما را در زمینه ی بهترین مرکز مشاوره خانواده و دارا بودن کادر مجربی از بهترین دکتر روانشناس خانواده بپذیرید زیرا ما درکلینیک روانشناسی خانواده انتخاب نو به صورت تیمی روند درمانی را انجام می دهیم در درمان چندوجهی شما با خیال راحت می توانید درمانگری که به صورت تخصصی در هر زمینه ای جداگانه فعالیت می کند را برای درمان انتخاب کنید که در صورت لزوم شما را ارجاع می دهند و یا می توانید از چند درمان به صورت همزمان استفاده کنید به طور مثال در کنار کار درمانی وسواسی از نوروفیدبک یا روانپزشک نیز کمک بگیرید.

 همراه همیشگی شما کلینیک روانشناسی انتخاب نو

اولویت ما آرامش کانون خانواده ی شما عزیزان است

پس با تدبیر همراه و هم گام لحظات شما خواهیم بود