مسیریابی با نقشه
تلفن پذیرش

روان درمانی

روان درمانگر ها در فرایند روان درمانی با استفاده از شیوه های گفت و گو ، تفسیر ، گوش دادن ، پاداش دادن و الگو برداری برای درمان طیف وسیعی از مشکلات روانی کمک می کند . درمانگر به افراد کمک می کند تا مشکلات روانی خود را بشناسند و آن ها را تعریف کنند تا که بتوانند بر آن ها غلبه کرده و سطح سازگاری خود را افزایش دهند.

معرفی انواع روان درمانی :

روان درمانی بر حسب نیاز بیمار و نوع مشکل فرد تعیین می شود که البته دکتر روان درمانگر  بعد از مصاحبه و تشخیص مشکل رفتاری و یا اختلال از روش های درمانی مناسب استفاده می کند و حتی ممکن است شیوه درمانی برای درمان اختلال مورد نظر ترکیبی از چندین رویکرد درمانی باشدو همچنین برای برخی از اختلال ها ترکیب روان درمانی و دارو درمانی نتیجه بهتری را به همراه خواهد داشت . در ادامه به معرفی چند مورد از روش های درمانی که در مرکز روان درمانی انتخاب نو توسط متخصص روانشناسی در زمینه مورد نظر انجام می شود ، اشاره می کنیم .

روانکاوی :

اهداف روانکاوی سخت و عظیم به حساب می آیند و  با استفاده از روانکاوی الگو های رشدی قدیمی که مبتنی بر عواطف ابتدای زندگی و دفاع های ریشه دار بر علیه آن ها می باشد ، تغییر بنیادین داده می شود . موارد کاربرد روانکاوی در اختلال های اضطرابی ، تفکر وسواسی ، رفتار وسواسی ، کژ کاری های جنسی ، اختلالات شخصیت و ... انجام می شود. برای اطلاعات بیشتر از این شیوه درمان می توانید به صفحه مورد نظر رجوع کنید .  

روان درمانی حمایتی :

این نوع روان درمانی ایجاد رابطه ای درمانی به عنوان پشتیبان موقتی برای بیماری است که دچار ضعف و نارسایی است . این نوع درمان اثرات تسکین دهنده حمایت هیجانی و جو با ثبات و دلسوزانه را در درمان بیماران به رسمیت می شناسد . این شیوه درمان برای افرادی موثر واقع خواهد شد که در یک بحران حاد یا حالت موقت آشفتگی به سر می برند و شرایط غیر قابل تحمل زندگیشان اضطراب شدید یا آشوب ناگهانی برایشان ایجاد کرده است مانند کسانی که دچار واکنش های سوگ ، بیماری ، طلاق یا بیکاری شده اند و یا قربانی اعمال جنایی ، سوء رفتار و بلایای طبیعی یا تصادف بوده اند . استفاده از این روش درمانی در کلینیک روان درمانی باعث سازگاری بهتر با مشکلات و برای راحت تر زندگی کردن با آسیب های روانی افراد مناسب خواهد بود . و همچنین هدف از اجرای رواندرمانی حمایتی این است که بیمار آشفته یا شکننده را به حالت تعادل نسبی باز گرداند و تلاش می کند در فضایی آرام و اطمینان بخش علایم فرد را کنترل و تثبیت کند .

روان درمانی گروهی :

روشی است که در آن یک متخصص حرفه ای تعدادی از اعضا را انتخاب کرده و گروهی را تشکیل داده و سازمان دهی می کند و اعضا را برای کار در جهت دستیابی به اهدافی کمک می کند . وجود حمایت متقابل در جهت تسکین درد روانی و فراهم کردن حمایت افراد همتراز موثر است . چنین محیط هایی برای رد و بدل کردن اطلاعات صحیح در مورد یک اختلال مشترک مناسب هستند و برای سوء مصرف مواد و اختلال های روانی شدید مانند اختلال های عاطفی مناسب خواهد بود . 

شناخت درمانی :

این نوع درمان به باور های افراد در مورد خود ، دنیای شخصی از جمله افراد زندگی آن ها و آینده ، اهمیت قائل است و زمانی که افراد ناراحتی های هیجانی را تجربه می کنند مرتبط با تفسیر های سو گیرانه و مشکل ساز آن ها در مورد سه گانه شناختی خود ، دنیا و آینده می باشد . شناخت درمانی ، درمان کوتاه مدت و ساختار یافته ای می باشد که در آن فرد و درمانگر با هم فعالانه می کوشند به اهداف درمان دست یابند ، اهدافی که به مشکلات فعلی بیمار و حل آن ها معطوف می باشد . این نوع درمان روانشناختی در افسردگی ، پانیک ، وسواس، اختلال شخصیت موثر واقع می شود. این نوع درمان بر حالت های عاطفی و الگوی رفتاری فرد تاثیر می گذارد و می توانند از تحریف های شناختی خود آگاه شده و نسبت به اصلاح الگوهای معیوب و نا کار آمد اقدام کند.

رفتار درمانی :

این نوع درمان عبارت است از تغییر رفتار بیماران برای کاهش کژکاری و بهبود کیفیت زندگی . رفتار درمانی در درمان افراد از روش های مختلفی نظیر حساسیت زدایی ، آرام سازی روانی ، مواجه سازی ، غرقه سازی و جرات آموزی و ...... استفاده می شود .

نشانه هایی که می توانید از روان درمانی بهره مند شوید چیست ؟

زمانی که احساس ناتوانی و غم و اندوه طولانی مدت را تجربه کنید و با وجود تلاش و کمک خانواده و دوستان ، مشکلات شما بهتر نمی شود تمرکز روی مشاغل کاری یا انجام سایر کارهای روزمره برایتان دشوار شود و حالت های پرخاشگری و عصبانیت را به همراه داشته باشید می توانید از خدمات روان درمانی توسط دکتر روانشناس خوب بهره مند شوید . 

مرکز رواندرمانی انتخاب نو در درمان اختلالات اضطرابی ، اختلالات خلق و خو ، اختلال های خوردن ، اختلال های شخصیت و ..... با استفاده از روش های جدید روانشناختی و روان درمانی فعالیت می کند . همچنین خدمات روان درمانی این مرکز مشاوره در مشکلات خوابیدن ، حل تعارض ها با همسر و روابط بین فردی ، رهایی از استرس و ترس  ، سازگاری با تغییرات دشوار زندگی نظیر طلاق ، از دست دادن عزیزان ، مدیریت واکنش های ناسالم نظیر عصبانیت و پرخاشگری و بسیاری از موارد دیگر فعالیت می کند . برای برخورداری از سلامت روانی و بهبود کیفیت زندگی استفاده از خدمات روان درمانی کلینیک مشاوره روانشناسی انتخاب نو  توسط بهترین روانشناسان تهران بسیار سودمند خواهد بود.