همه اعضای خانواده در درون خانواده دارای رفتار های متفاوتی هستند که افراد در جهت کنار آمدن با این تفاوت های رفتاری نیازمند آگاهی نسبت به برخی اصول هستند زمانی افراد می توانند خانواده موفق و ازدواج موفقی داشته باشند که بتوانند این تفاوت های رفتاری را بشناسند و توانایی کنار آمدن با آن ها به شیوه ای درست بدانند . اکثر افراد به ویژه زوجین به دنبال این هستند که رفتار طرف مقابل را تغییر دهند و این طرز فکر همواره با نا امیدی همراه خواهد بود افرادی که در شرف ازدواج هستند باید بدانند که رفتار و شخصیت فرد انتخاب شده قابل تغییر نیست و همان گونه خواهد ماند و هر گونه توقع به این موضوع که بعد از ازدواج و زیر یک سقف رفتن  می توانند خصوصیات بد فرد مقابل را تغییر دهند افسانه ای بیش نیست . 

زوجین از همان ابتدا یعنی قبل از ازدواج می توانند بفهمند که رفتار هایی که فرد انجام می دهد مورد تحمل و کشش فرد دیگر می باشد یا نه و آیا وجود برخی رفتار ها می تواند برای او آسیب وارد کند ، دوران نامزدی بهترین زمان برای آشنایی و شناختن همین رفتار ها می باشد . در صورتی که افراد بتوانند با خصوصیات اخلاقی یکدیگر کنار بیایند با در نظر گرفتن فاکتور های مهم دیگر می توانند زندگی مشترک خود را آغاز کنند . فاکتور های بسیار مهمی برای ازدواج وجود دارد که حتما افراد برای داشتن زندگی مشترک باید به آن ها اهمیت ویژه ای قائل شوند . برای مثال معیار هایی نظیر ظاهر ، مسئولیت پذیری ، همدلی ، خوش رویی و ....  مهم می باشند . هر چه قدر میزان شباهت ها  بین افراد بالا باشد و همچنین به این معبار ها نزدیک باشد راحت تر می توانند مشکلات ایجاد شده در آینده را حل کنند و با آن کنار بیایند . 

پذیرش چیست ؟

پذیرش یعنی افراد خانواده یکدیگر را همانگونه که هست قبول کنند و در جست و جوی تغییر با سلاح های مختلف سرزنش و انتقاد و .. نباشند . به عبارتی زمانی که افراد خانواده بتوانند یکدیگر را با آن رفتار ها قبول کنند به شکل نتیجه بخشی می توانند بحران های به وجود آمده را حل کنند. پذیرش عامل مهمی در خانواده می باشد .

خانواده همواره با چالش های کوچک و بزرگی رو به رو می باشد و هر فردی از خانواده در عبور از آن ها نقش دارد . زمانی که خانواده ها آشنایی کافی با شیوه های درست مدیریت بحران ها داشته باشند به عنوان خانواده موفق در این جامعه خواهد بود . اما گاهی اوقات افراد خانواده با این اصول آشنانیستند نمی توانند بحران های پیش آمده را حل کنند و از این رو نیازمند راهنمایی می باشند مشاوره خانواده تلفنی انتخاب درستی برای این موقعیت خواهد بود و با دریافت پیشنهاد ها و راه حل های لازم می توانند زندگی خود را به شکل موثری هدایت کنند .  بهترین مشاوره اینترنتی تهران در بسیاری از زمینه ها فعالیت می کند و می تواند به در زمینه کودک و نوجوان ، زناشویی ، شغلی ، تحصیلی ، خانوادگی و .... سودمند واقع شود .

از آن جایی که جهان همواره با پیشرفت تکنولوژی همراه است ، افرادی که نمی توانند به کلینیک روانشناسی رجوع کنند مشاوره ایمو و مشاوره واتس آپ بهترین روش برای چنین افرادی خواهد بود و همچنین امکان برقراری ارتباط  با افراد در هر سوی جهان با مشاوران حاذق را به همراه دارد . 

طبق نظر روانشناسان مرکز مشاوره آنلاین انتخاب نو زمانی که افراد خانواده در همان ابتدا با رو به رو شدن با مشکلات  ارتباطی رو به رو شوند و آن را حل نشده باقی بگذارند باعث می شود که در مرحله های بعدی به حجم ناراحتی ها افزوده شده و پاسخ افراد به آن نامناسب بوده وپ مشکلات شدید تری را برای خانواده ایجاد کند . از این رو زمانی که زوجین و همه افراد خانواده با مشکلی رو به رو می شوند باید در همان ابتدا با شیوه ای درست به حل آن اقدام کنندتا از شدید تر شدن مشکلات جلوگیری کنند . از موارد دیگر که نقش مهمی در ارتباطات خانواده دارد ، شیوه های رفتاری می باشد که از آن ها استفاده می کنند برای مثال برخی از زوجین در ارتباطات خود پیوسته از سرزنش کردن و انتقاد کردن استفاده می کنند . این رفتار ها در طول زمان صمیمیت افراد خانواده را با مشکل رو به رو می کند و حتی والدین برای کودکان و نوجوانان خود نیز ممکن است از سرزنش کردن به میزان بالایی استفاده کنند و از آن آگاه نباشند اما باید دانست که استفاده پی در پی از آن رابطه والد و کودک و نوجوان را با مشکل رو به رو خواهد کرد . انتقاد گاهی توقات ممکن لست که سودمند باشد اما به شذطی که به شیوه درست و صثحیحی مطرح شود و از ایجاد هرگونه آسیب برای فرد به دور باشد . جایکزین کردن رفتار های مثبت و یا افزایش مقدار آن مانند درک ، همدلی ، مهارت های گوش دادن و حرف زدن همگی می توانند در روابط بین افراد خانواده نقش مهمی را داشته باشند و چنین اصولی صمیمیت افراد را نیز بیشتر کرده و باعث می شود که زمانی که خانواده و یا فردی از خانواده با مشکلاتی رو به رو می شود آن را به شکل موثر و بهتری و با همکاری یکدیگر حل کنند. برای این که خانواده بتواند راه حل موثر برای حل مشکل را پیدا کند می تواند با یک مشاور خانواده خوب تلفنی مشورت کند .