همه افراد در طول زندگی خود با مشکلاتی رو به رو می شوند که ممکن است گاهی اوقات خودشان قادر نباشند این مشکلات را حل کنند و نیازمند این هستند که فردی بدون قضاوت و داوری بر اساس دانش و آگاهی به فرد کمک کند تا تصمیم درست را بگیرد و یا در جهت حل مشکل راهنمایی کند . در این میان بر اساس پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن راه های بسیاری در بر قراری ارتباط یعنی افزایش را های ارتباطی می توان مشاوره از راه دور را برای افراد پیشنهاد داد . از این رو کلینیک مشاوره خانواده انتخاب نو خدمات مختلفی را در جهت مشاوره آنلاین برای افراد ارائه داده است که افراد از طریق  این مرکز مشاوره تلفنی شبانه روزی می توانند با روانشناس خوب ارتباط برقرار نمایند . از مشکلاتی که می توان به وسیله مشاوره روانشناسی واتس آپ و دیگر برنامه های اینترنتی و با برقراری ارتباط با دکتر روانشناس خوب مشورت و راهنمایی خواست اشاره می کنیم .

مشکل مرحله زندگی :

مشکلات مرحله زندگی در هر مقطعی از زندگی می توان دید برای مثال روز نخست رفتن به مدرسه ، طلاق والدین ، نوجوانی ، شروع دانشگاه ، ازدواج ، بچه دار شدن ، بیماری ، مراقبت از افراد مسن و بسیاری از موارد دیگر . اما باید این را در نطر داشت که این مشکلات در هر فردی رخ می دهد و هیچ کسی بدون مشکل نیست اما زمانی که این مشکلات حالت مزمن پیدا کند و بر عملکرد فرد و توان فرد و زندگی اجتماعی و خانوادگی او با مشکلاتی و دردسر هایی رو به رو کند در این صورت باید مورد بررسی قرار گیرد . 

مشکلات ارتباطی :

مشکل در ارتباط با همکاران و دوستان و خانواده مانند مادر و پدر ، خواهران و برادران و یا والد و فرزند و بسیاری موارد دیگر اگر ایجاد شود دچار آسیب هایی خواهد شد و بنابراین منابع مشکلات ارتباطی باید شناسایی شده و راه ارتباطی صحیح و مناسب آموزش داده شود برای مثال زمانی که والدین نمی دانند چگونه با نوجوان خود ارتباط بر قرار سازند تا نظر او را جلب کنند با او در سنین حساس ارتباط صمیمی داشته باشند می توانند با تماس گرفتن با تلفن مرکز مشاوره خانواده ، مشکل خود را توضیح داده و راهنمایی های لازم را دریافت نمایند در موارد دیگر می توان به تربیت فرزندان اشاره کرد برای مثال مواجه شدن با برخی مشکلات رفتاری کودکان که قبلا والدین با آن ها رو به رو نشده بودند و نمی توااند با آن مقابله کنند می توانند از یک روانشناس کودک آنلاین راه موثر را انتخاب نمایند و همچنین می توانند از دوره های رشد فرزندان خود آگاه شوند در این صورت با بسیاری رفتار های کودک و دلایل آن آگاهی پیدا می کنند و این خود تاثیر زیادی در تربیت فرزندان خواهد داشت. 

علاوه بر موارد گفته شده گاهی اوقات زوجین با اختلافات و بحران هایی در زندگی خود رو به رو می شوند و به هیچ عنوان نمی توانند آن ها را حل کنند و یا هر تصمیم که گرفتند مناسب نبوده و مشکل حل نشده باقی مانده است . اگر مشکلات زوجین حل نشده باقی بمانند به شدنت آن ها افزوده شده و در اخر نتیجه بدی خواهد داشت به همین دلیل پیوسته با رو به رو شدن با چالش جدید باید نسبت به حل کردن سریع و توافق کردن اقدام نمایند . در صورتی که توانایی و دانش کافی برای حل تعارض های خود نداشته باشند مشورت کردن با یک مشاور خانواده آنلاین الزامی خواهد بود زیرا که مشاور خانواده مهارت های زناشویی لازم جهت حل مشکل را به آن ها بیان کرده و در این صورت زن و شوهر می توانند با ذهنی باز و آگاهی این چالش های به وجود آمده را حل کنند .

افرادی که در دوران نامزدی و پیش از ازدواج هستند و می خواهند نسبت به معیار های صحیح ازدواج و انتخاب همسر و در حالت کلی داشتن ازدواج موفق آگاهی یابند می توانند از روانشناس ازدواج آنلاین راهنمایی بخواهند . آگاهی از تاثیر سن ، فرهنگ ، خانواده ، شرایط اقتصادی ، خصوصیات اخلاقی و .... می تواند به آن ها در انتخاب صحیح کمک کند همچنین آگاهی از تاثیرات  رابطه دوستی پیش از ازدواج ، و یا حد و حدود رابطه در دوران نامزدی و یا بعد از ازدواج، تاثیر اطرافیان در انتخاب فرد ایده آل و یا بسیاری از موارد دیگر می تواند به شدت انتخاب و ازدواج فرد را تحت تاثیر قرار  دهد . دانستن بسیاری از مسائل در امر ازدواج می تواند کمک کننده در جهت داشتن رابطه مناسب از لحاط عاطفی باشد .

مشاوره آنلاین چه کاربردی دارد ؟

مشاوره آنلاین روانشناسی برای بسیاری از افرادی که در خارج از تهران زندگی میکنند و ساکن شهرستان ها هستند و می خواهند از خدمات روانشناسی بهره مند شوند می توانند به صورت مشاوره آنلاین با روانشناسان خوب تهران در ارتباط بوده و مشکلات خود را به صورت امن بیان کنند و نا گفته نماند که  مشاوره اینترنتی به همان میزان مشاوره حضوری به صورت مطمئن و در فضایی امن خواهد بود زیرا که از  اصول اساسی و مهم مشاوره و روانشناسی رازداری می باشد . همچنین افرادی که ساکن خارج از کشور هستند نیز می توانند  با استفاده از شبکه های اجتماعی با روانشناسان ایرانی در زمان و ساعت مطابق با کشور خودشان ارتباط بر قرار کنند .