ازدواج یکی از تصمیم های مهم در زندگی افراد می باشد و باید به آن توجه خاص شود تا با انتخاب اشتباه زندگی خود را با نا کتمی مواجه نکند. در ادامه به باورهای اشتباهی اشاره می کنیم که دختران و زنان ممکن است بر اساس آن دست به انتخاب هاس اشتباه بزنند.


باور این که می توانید طرف مقابل را هدایت کنید.

فکر می کنند فقط خودشان می توانند فرد مقابل را هدایت کنند ولی این رفتار اصلا منطقی نیست و فرقی ندارد که آن ها چقدر باهوش، خاص و زیبا هستند زمانی که مردی مناسب شما نیست نمی توانید آن را تبدیل به چیزی نمایید که می خواهید. بسیاری از زنان فکر می کنند که کارها و رفتارهایشان می تواند باعث تغییر مرد شود ولی این در حالی است که هر فردی خودش را می تواند تغییر دهد نه فرد دیگر را. 

باور این که عشق من شبیه دیگران نیست.

طبق نظر روانشناس خانواده خوب برخی از زنان فکر می کنند که عشق می تواند همه چیز را حل کند و مثل یک کاتالیزور باشد و هر رفتار بدی را تغییر دهد ولی این دسته از افراد نیز سخت در اشتباه هستند. بسیاری از زنان فکر می کنند که می توانند شوهرشان را بی قید و شرط دوست داشته باشند اما این را فراموش می کنند که اگر مرد مشکلات قانونی داشته باشد و یا رفتار بدی با او داشته باشد می تواند او را ترک کند.

باور این که می توانند همه چیز را اصلاح کنند.

گروهی دیگر از زنان فکر می کنند که می توانند مردان را تغییر دهند. این ها معمولا زنان موفق و مقتدری هستند که در زندگی کاریشان توانایی جابه جایی که را هم دارند و به همین دلیل فکر می کنند در زندگی شخصی شان نیز می توانند همین کار را انجام دهند. 

باور به این که شاهزاده ای سوار بر اسب سفیدش به سراغ شما می آید.

این مورد به دلیل تاثیر پذیری است و نشات گرفته از داستان شاهزاده و اسب سفیدی است که از کودکی به گوش دختر بچه ها می خوانند و می توان به قصه هایی نظیر سفید برفی، سیندرلا و ... اشاره کرد که در همه ی آن ها توسط شاهزاده ای زندگیشان نجات داده می شود. زنان بسیاری هستند که فکر می کنند شاهزاده ای با اسب سفید می آید و آن ها را نجات می دهد و زندگی رویایی برای آن ها تشکیل می دهد و از آن پس آن ها شاد و خوشبخت می شوند. اما زمانی که بفهمند شوهرشان چنین مردی نیست ، ناراحت و عصبی می شوند. و هده ای نیز احساس نا امنی می کنند و اعتماد به نفسشان به شدت کم می شود و احساس بی کفایتی زیادی می کنند زیرا که فکر می کنند نتوانسته اند زندگی را که در خواب و خیالشان داشتند را به واقعیت تبدیل کنند.

باور این که تنها شانس آخر دختر ازدواج است.

زنان بسیار تنهایی هستند و به دنبال مردی هستند که با او زندگی کنند و حاضزند هر شرایطی را تحمل کنند. متاسفانه زنان بسیار زیادی که اعتماد به نفس کمی دارند، حاضرند فشارهای روانی و عاطفی بسیاری را در رابطه با مردی اشتباه تحمل کنند. و ان هم فقط و فقط برای حفظ زندگی مشترکشان. برای این که به چنین شرایطی دچار نشوید به خودتان بیشتر توجه کنید و بدانید هیچ مردی آنقدر لیاقت ندارد که با شما بدرفتاری کند اگر شما توانسته اید مدت طولانی با مردی رابطه داشته باشید، حتما می توانید با مرد دیگری نیز چنین رابطه ای را تجربه کنید. مردانی هستند که قدر شما را می دانند و با شما با احترام و شایستگی رفتار کنند. چنین افرادی باید مشورت با مشاور را نادیده نگیرند.

باور این که دلتان برایش می سوزد.

زنان بسیاری حس می کنند که باید پرستاری شوهرشان را بکنند به راحتی در دام مردی می افتند که فقط به دنبال محلی برای درامد یا یا شخصی است که از آن ها مراقبت کند. ولی نباید از سر دلسوزی فردی را به عنوان شریک زندگی انتخاب کنید.

به حس خودتان اعتماد کنید.

بر اساس مطالعات روانشناسی ازدواج اگر حستان به شما می گوید که مشکلی وجود دارد به آن توجه کنید و ممکن است که حالات نگرانی را تجربه کنید و احساس بی قراری، دل پیچه، سردرد و تپش قلب تند، و مشکلات خواب و خوردن را تجربه کنید که همه ی آن ها نشان دهنده ی نگرانی شماست. سیستم هشدار دهنده بدنتان شما را آگاه می سازد که چشمتان را باز کنید و با دقت به محیطتان و ادم های اطرافتان توجه کنید.

اعتیاد به زندگی هولناک:

بسیاری از زنان خواسته یا ناخواسته خودشان را در وضعیتی قرار می دهند که در معرض ادم های اشتباه قرار بگیرند. این زنان از کمبود چیزی در زندگیشان رنج می برند و در طول روز خستگی زیادی را تجربه می کنند . احساس خطر باعث بالا رفتن اندروفین خون می شود و ان ها احساس سرزندگی می کنند و حس خطر را با شادی اشتباه می گیرند و خود را به دردسر های زیادی می اندازند. 

ترس های فلج کننده:

ترس نیز از موارد دیگر است. و فکر می کنند و می ترسند که اگر به حرف طرف مقابل گوش ندهند، اتفاق بدی خواهد افتاد. و حتی اگر نخواهند که به حرف های او گوش دهند مجبورند که این کار را کنند. این زنان همیشه می ترسند که دوست داشتنی نباشند و مبادا کسی را ناراحت کنند. و اصلا به احساسات خودشان توجهی ندارند و به شدت به خودشان آسیب می زنند. و در واقع نمی انند که چگونه به درخواست دیگران نه بگویند.

باور این که خشم او نشان می دهد که مرا دوست دارد.

اگر شوهرتان شما را کتک زد و یا شما را تهدید به قتل کرد به این معنی نیست که به شما توجه دارد و این نشان می دهد که او نمی تواند خودش را کنترل کند و به شما احترام بگذارد. احترام گذاشتن یکی از موارد مهم و ضروری در هر رابطه ای می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با مطب مشاوره در ارتباط باشید.