زندگی پر از قوانین مختلف است و ازدواج هم قوانین خاص خودش را دارد . این قوانین شاید بسیار ساده به نظر برسند ولی بسیار مهم و اثر گذار هستند . طبق نظر مشاور ازدواج تهرانی و اگر هر دو طرف در زندگی مشترک به آن ها احترام بگذارند ، زندگی زناشویی موفق و پایداری خواهند داشت . و در برخی موارد ، رعایت این قوانین می تواند زندگی زناشویی شما را نجات دهد و اگر که نسبت به آن ها بی اهمیت باشید ، به مرور زمان رابطه ی شما و همسرتان آسیب خواهد دید . پس رعایت کردن آن ها می تواند سبب نزدیک تر شدن شما به یکدیگر شود و رابطه تان آرام تر خواهد بود و شاد تر زندگی خواهید کرد . و با انجام آن ها خودتان متوجه این تغییرات خواهید شد . این قانون ها عبارت است از :

همسرتان را در اولویت قرار دهید . 

طبق گفته ی روانشناس خانواده تهران اگر می خواهید در ازدواج تان رابطه ای سالم و انرژی بخش داشته باشید باید آن را در اولویت های خود ، و در واقع در بالای لیست اولویت هایتان قرار دهید و همسرتان باید این تغییر را در رفتار شما متوجه شود . اگر همسرتان احساس کند که در ذهن شما جای خاصی ندارد رابطه دشوار خواهد شد . این کار عملا ساده نیست . مخصوصا اگر وظایف گوناگون زیادی داشته باشید . مثلا شغلی که زمان زیادی را از شما می گیرد ، فرزندانی که زمان و توجه شما را می طلبد و مسئولیت های زمان بر مشابه دیگر . درست است که مواردی که گفتیم اهمیت بسیار زیادی دارند ولی داشتن ازدواج موفق ، مهم ترین بخش زندگی هر فرد می باشد و نیاز به توجه زیادی دارد . رابطه ی زناشویی سالم می تواند برای اطرافیانتان نیز مفید باشد و این بهترین هدیه ای است که می توانید به فرزندتان بدهید زیرا که اگر زن و شوهر رابطه ی خوبی با هم داشته باشند ، برای فرزندان احساس امنیت و پایدارری ایجاد می کند . برای برخی از افراد ایجاد تعادل نقش والدی و همسری ، برای بسیاری از افراد دشوار است و یکی از اشتباهاتی که یک فرد می تواند در روابطش مرتکب شود ، این است که اجازه دهد فرزندانش به همسرش اولویت پیدا کند . ممکن است که فکر کنید این کار به نفع فرزندانتان است اما باگذشت زمان باعث تزلزل رابطه زناشویی می شود و با ضعیف شدن رابطه تان ، بچه ها بیشترین آسیب را خواهند دید . 

تفاوت های یکدیگر را بپذیرید .

طبق نظر تلفن روانشناس هر زوجی ممکن است مشکلات خودش را داشته باشد . مثلا ممکن است یک فرد ولخرج یا یک فرد مقتصد باشد و یا فردی منظم و دقیق با فردی نا منظم ازدواج کند و این تفاوت ها ممکن است که در نهایت سبب بروز مشکلات اساسی در روابط افراد شوند . همه ی ما در یک یا چند زمینه با هم ناسازگار هستیم . اگر شبیه بودن معیار اصلی ازدواج موفق باشد ، همه ی زوج ها باید احساس شکست کنند . البته برخی از زوج ها بیشتر از برخی دیگر به هم شبیه هستند اما لزوما منجر به موفقیت نمی شود . اگر که نگرش ها و باور های شبیه به هم داشته باشید می توانید از این اشتراکات برای حل کردن شرایط دشوار و سخت استفاده کنید . همسر خود را وادار نکنید که مثل شما باشد در عوض تلاش کنید که تفاوت هایتان را بشناسید و از ان ها به نحو احسن استفاده کنید . اگر شما دائما غر بزنید  به ادمی منفی تبدیل می شوید و دائما بجنگید ، فردی خسته و درمانده خواهید شد . اما اگر تفاوت ها را بپذیرید . انعطاف پذیری و از خود گذشتگی را کسب کرده اید . در نتیجه بالغانه تر بر خورد می کنید و تار و پود زندگیتان غنی تر می شود . اکثر اختلافات بر سر مسائل بزرگ و اعتقادی نیستند بلکه بر سر تمایلات و باید ها و نباید های کوچک هستند . زمانی که بتوانیم قبول کنیم که همه چیز طبق میل ما پیش نمی رود زندگی زناشوییمان راحت تر پیش خواهد رفت . و بعد از مدتی خواهیم دید که اکثر مشاجرات ما بر سر مسائلی احمقانه یا خودخواهانه هستند و اگر می توانستیم از بیرون رابطه ، دعواهایمان را با همسرمان ببینیم ، از رفتار خود شرمگین می شدیم . پس زمانی می توانید زندگی مشترک موفق داشته باشید که تفاوت های میان خود و همسرتان را بپذیرید و به یکدیگر نزدیک تر شوید و زندگی تان را با تفاهم و احترام پیش ببرید و در این صورت است که تفاوت هایتان اهمیت و بزرگی شان را از دست می دهند . 

زمانی که نمی توانید مشکلاتتان را با یکدیگر حل کنید و به نقطه ی مشترکی برسید و در واقع توانایی حل مسائل را ندارید می توانید از مشاوران بهترین مراکز روانشناسی کمک و راهنمایی دریافت نمایید زیرا که آن ها تمامی مهارت های لازم برای داشتن زندگی مشترک موفق را برای شما معرفی خواهند کرد .