برای این که عشق در زندگی مشترک شما پایدار بماند، فقط حرف زدن در مورد گذشته و گفتن این که روز های اول زندگی تان چقدر خوب بود، کافی نیست. شما برای کم کردن استرس در زندگی تان باید مهارت های جدید یاد بگیرید . شما باید به زندگی مشترک تان توجه کافی داشته باشید و مرتب به مسیر زندگی تان نگاه کنید. شما نمی توانید هر گونه که دوست دارید با همسرتان رفتار کنید و به نتیجه خوبی هم برسید. شما باید عاقلانه فکر کنید و تصمیم بگیرید که انجام چه کاری بهتر است. وقتی به همسرتان توجه کافی را داشته باشید ، ارتباط و صمیمیت شما بیشتر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از کلینیک وقت مشاوره ازدواج بگیرید و اطلاعات لازم را از متخصصان مجرب و ماهر بگیرید.

رضایت درونی:

اگر بتوانید در درونتن احساس رضایت و خوشبختی کنید بدو این که به همسرتان متکی باشید، می توانید همان احساسی را داشته باشید که روزهای اول زندگی تان تجربه می کردید. استرس یکی از مواردی است که می تواند رابطه شما را آشوب کند شما با یاد گرفتن روش های گوناگون برای تخلیه ی استرس و فشارهای زندگی تان می توانید پایه های عشقی پایدار و محکم را در زندگی مشترک تان بنیان گذاری کید. اگر انتظار داشته باشید که زندگی در روابط شما همیشه عاشقانه بماند ، با شکست مواجه خواهید شد . اگر از همسران انتظار داشته باشید که همیشه مثل روزهای اول ازدواج تان رمانتیک و عاشقانه رفتار کند نیز او را تحت فشار می گذارید و انتظاری نا به جا از او دارید. در دوران ماه عسل ، طبیعی است که زن و شوهر ها بسیاری از مشکلات و فشارهای زندگی شان را نادیده بگیرند. کم کمبا گذشت زمان که آتش عشق آن ها فروکش می کند، مشکلات و فشارهای زندگی برایشان نمایان می شوند. اگر شما بتوانید برخی از کارهای عاشقانه ی آن روز های همسرتان را به خاطر بیاورید ، دوباره می توانید آمیدوار شوید. باید به خاطر داشته باشیم که به جاس یرزش کردن همسرمان، باید خودمان به فکر خودمان باشیم و با کم کردن استرس و فشارهای زندگی دوباره احساس خوشبختی کنیم. وقتی حال خودمان بهتر می شود، راحت تر می توانیم به همسرمان کمک کنیم تا او نیز طعم خوشبختی را بچشد.

 راز و رمز های جنس مخالف:

پی بردن به تفاوت های آناتومی و هورمون های ترشح شده در بدنمان و در بدن همسرمان بعث می شود که او را بهار بشناسیم و به راز و رمز های او پی ببریم. زن و شوهر ها ممکن است که با یکدیگر دعوا کنند و این چیز طبیعی و غیر قابل حذف است اما به دست آوردن داشن کافی نسبت به این موضوع می تواند جر و بحث های شما را قابل حل کند. از تفاوت هایی که می توان اشاره کرد طرز تفکر و بیان احساسات مرد ها و زن ها با یکدیگر است. زن ها و مرد ها در بیان افکار و احساساتشان متفاوت اند و نحوه پروسه ی اطلاعات درون مغز آن ها نیز با هم فرق دارد. با دانستن این تفاوت ها زن و شوهر های موفقی را خواهیم داشت. اگر چه نحوه ی زدگی ما و خانواده ای که در آن بزرگ شده ایم در شکل گیری شخصیت ما موثر است، ولی به طور کلی مرد ها ریسک پذیر تر از زن ها هستند و زن ها بیشتر به دنبال امنیت هستند. اگر مرد ها به این تفاوت آگاهی داشته باشند وقتی همسرشان از آن ها سوالی می پرسد ناراحت نمی شوند. ز با این سوال ها به دنبال یافتن امنیت است و قصد بازجویی ندارد. و یا زمانی که مردی عجول است و دوست دارد سریع راه حلی برای مشکلاا پیدا کند، زن باید بداند مه این به خاطر ذات مردانگی است و دلیلش بی اعتنایی به همسر نیست . با دانستن این موارد مرد و زن باید سعی کنند که بیشتر همدیگر را درک کنند و به خاط این رفتارهای ذاتی کاری نکنند که طرف مقابلشان رنجیده و ناراحت شود و با یادگیری مهارت هایی مانند اینکه مرد بتواند به حرف های همسرش گوش دهد و شنونده خوبی باشد و یا این که زنان بدانند که همسرشان نیاز به تنهایی دارد، رابطه بهتری را ایجاد نمایند. ما برای آشنایی شما به طور مختصر چند مورد را مطرح کردیم ولی برای آشنایی بیشتر نیازمند اطلاعات بیشتری هستید و همچنین یادگیری مهارت های ارتباطی می تواند رابطه تان را به حد زیادی بهبود ببخشد پس به این منظور نوبت مشاور خانواده را فراموش نکنید.

شیوه درست مشاجره را یاد بگیرید.

برای کمتر شدن مشاجره مرد باید سعی کند احساسات و عقاید و نیازهای همسرش را درک کند تا او بتواند به حرف هایش گوش دهد. مردها در تانایی گوش دادن به حرف های همسرشان مهارت بیشتری دارند ، به شرط آن که احساس کنند که اگر به حرف های همسرشان گوش دهند ، مشکلات حل می شود و کارشان به بجث و دعوا نمی کشد. همچنین یکی از موارد دیگری که در به وجود آمدن بحث باید مراعات کرد این است که زن و مرد زمانی که به مشکلی برمی خورند فورا به هم نپرند و از لحن تند و حرف های نا مناسب استفاده نکنند. بلکه زمانی که حس کردند شرایط مناسب نیست برای اندکی از هم فاصله بگیرند و آن شرایط را ترک کنند و بعد از این که عصبانیتشان فروکش کرد و فهمیدند که آماده اند تا با همدیگر به آرامی در مورد مشکل مورد نظر صحبت کنند در کنار یکدیگر قرار بگیرند.

همانطور که می بینید برخی از فعالیت ها می تواند رابطه شما را بهتر کند و هر چقدر که بیشتر در مورد هر کدام از مهارت ها اطلاعات بیشتری داشته باشید ، شرایط موفق تری را خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با آدرس مراکز روانشناسی در ارتباط باشید. برای ای که بتوانید زندگی موفقی را در کنار همسرتان تجربه کنید باید خود را با بسیاری از مهارت ها مجهز کنید و از آن ها در جریان زندگی تان استفاده کنید تا به نتیجه مطلوبی که می خواهید برسید.