در مرکز روانشناسی اهمیت زوج درمانی و مشاوره خانواده بسیار بالا ارزیابی می شود زیرا بنیان اصلی زندگی افراد را تشکیل می دهد. دربهترین مراکز روانشناسی برای تخصصی تر شدن خدمات روانشناسی از مشاوری که با تجربه و تخصصی تر عمل می کند استفاده می شود . مشاور خانواده انتخاب نو به افراد پیشنهاد می کند تا با مشخص نمودن زمینه مشاوره خود در جلسات تخصصی تر شرکت نموده تا سریع تر به حل مشکل خود دست یابند.
خدمات روانشناسی خانواده در بهترین کلینیک روانشناسی به چند دسته تقسیم می شود؟
1-    مشاوره پیش از ازدواج :
ضرورت استفاده از مشاوره برای ازدواج از کسی پوشیده نیست . کسانی که تصمیم به ازدواج با یکدیگر دارند با استفاده مشاور قبل از ازدواج در مرکز مشاوره می توانند از درستی تصمیم خود مطمئن شوند. از ویژگی های که روانشناس قبل ازدواج برای مشاوره خوب باید داشته باشد می توان به موارد زیر اشاره نمود:
-         استفاده ازتست های روانشناسی پیش از ازدواج
-         توجه به ویژگی های شخصیتی از نظر رسیدن  به بلوغ کامل ذهنی و جنسی
-         بررسی موقعیت اجتماعی ، فرهنگی و خانوادگی افراد
2-     زوج درمانی :
زوج درمانگربه برسی روابط بین زوجین و مشکلات آنها می پردازد. استفاده از زوج درمانی برای افرادی که دچار سردی در روابط می شوند با توجه به افزایش میزان طلاق عاطفی بسیار توصیه می شود زیرا بسیاری از مشکلات خانوادگی ریشه در روابط زن و شوهر دارد. مشاور خانواده انتخاب نو مشاوره طلاق را راه درمانی دانسته . مشاور زوج درمانی به بررسی تخصصی موارد زیر در زوجین می پردازد:
-         درمان مشکلات جنسی توسط مشاوره سکس تراپی
-        درمان اختلال روانی و رفتاری در زوجین
-         آموزش مهارت های ارتباطی در بین زوجین
3-    مشاوره خانواده :
روانشناس خانواده به بررسی گروهی خانواده می پردازد و به جای درمان فردی دست به درمان گروهی خواهد زد . بررسی روابط بین بین اعضاء خانواده همچون والدین و کودکان از برنامه های درمانی بهترینروانشناس ازدواج در کلینیک مشاوره می باشد . یکی از وظایف اصلی مشاور خانواده خوب تشخیص مناسب ریشه مشکلات و ارجاع آن به متخصص روانشناس مربوطه می باشد . روانشناس خانواده خوب برای بهترین مشاوره خانواده برای حل مشکلات زیر بسیار پر کاربرد است:
-         حل مشکلات والدین با کودکان و نوجوانان به وسیله مشاور کودک انتخاب نو .
-         بازگرداندن اعضاء خانواده به جایگاه واقعی خود و مسئولیت های خود .
-         آموزش مهارت گفتگو بدون آسیب رساندن به یکدیگر
5 ویژگی یک روانشناس خانواده خوب
-         همدلی مناسب
دکتر روانشناس خانواده توانایی بالایی در همدلی با تک تک اعضاء خانواده دارد و با ایجاد حس آرامش و روابط دوستانه در مرکزمشاوره به افراد کمک می کند تا به راحتی درباره مشکلات خود صحبت نمایند.
-         ثبات روحی
متخصص روانشناس خانواده با توانمندی ها و تخصص خود آموزش دیده تا نسبت به هیجانات و فشارهای عاطفی وارده نسبت از کسانی که به او مراجعه می کنند آرامش خود را حفظ کرده و بهترین کمک را به شکل تخصصی اراده دهد.
-         صبوری
مشاور روانشناس خانواده در مرکز مشاور در دوره درمان بسیار صبور است و می داند روند درمان نیاز به صبوری و آرامش دارد و می تواند این صبر را نیز به مراجعین خود نیز انتقال دهد تا درک مناسبی نسبت به روند درمانی خود پیدا کنند.
-         مهارت های بین فردی
یک روانشناس خوب خانواده دارای مهارت های بین فردی بسیار قوی می باشد . هم نسبت به مراجعین خود و هم نسبت به همکاران خود . متخصص روانشناس متعهد هر زمانی که احساس نیاز مراجع را به درمان تخصصی تر و یا دارو درمانی احساس کند ، مراجع خود را به مشاور مربوطه یا روانپزشک ارجاع می دهد.
-         پایبندی به اصول اخلاقی
بهترین مشاور در بهترین مرکز مشاوره ، پایبندی بر اصول اخلاقی را اولین اصل ارتباط با مراجع می داند و با آگاهی کامل نسبت به قوانین سازمان نظام روانشناسی با مراجع خود ارتباط بر قرار می کند و توجه مناسبی برای عدم آسیب رسانی به مراجع خود دارد.