طبق نظر بهترین روانشناس سکس تراپ سبک های جنسیتی هر یک از زوجین تاثیر زیادی در زندگی زناشویی زوجین دارد و منعکس کننده ی تجربه های گذشته ، اعتماد به نفس ، سطح آگاهی و میزان دانسته ها درباره روابط جنسی ، میزان راحتی و ناراحتی با بدن خود ، میزان گشادگی یا ترس عاطفی و.. می باشد که ممکن است با گذشت زمان تغییر کند و نسبت به تغییرات جسمانی و روحی و روانی تحت تاثیر قرار می گیرد سبک های جنسیتی متفاوت ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلات در روابط زناشویی شود اما با  دکتر روانشناس سکس تراپ در مرکز مشاوره می توانید سبک های یکدیگر را شناسایی کرده و با ترکیب برگزیده ای هر یک از آن ها تفاهم و ازدواج خوب را ایجاد کرد. در این میان بعضی از مشکلات به حدی جدی هستند که تنش و ناکامی در رابطه سالم ایجاد می کند که به برخی از آن ها اشاره می کنیم :

                           

1)     ناتوانی جنسی :

بسیاری از مردان در طول زندگی خود ممکن است احساس توان جنسی کمتری  را تجربه کنند اما اگر که از همان ابتدا با این مشکل رو به رو هستند جدا از این که بحث درباره آن ممکن است دشوار باشد باید با همسر خود در این خصوص صحبت کرده و به درمان ناتوانی جنسی مردان در کلینیک روانشناسی اقدام شود .متخصص روانشناس سکس تراپی مرکز روانشناسی انتخاب نو مواردی از قبیل دلایل روانشناختی را که می تواند در این ناتوانی جنسی موثر باشد را شناسایی می کند و به درمان آن اقدام می کند. طبق نظر روانشناس سکس تراپ خوب برخی از این دلایل را مغرفی می کند که شامل :

1)     دلایل جسمانی از قبیل عوارض دارویی ، رژیم غذایی پرچربی و...

2)     ترس از صمیمیت

3)     خشم سرکوب شده و انزجار و ...

 

2)     سرعت انزال :

طبق نظر بهترین دکتر روانشناس سکس تراپی اگر این مشکل به صورت مزمن ایجاد شود موجب دلسردی زن و شوهر خواهد شد کهروانشناس سکس تراپ انتخاب نو مشاوره سکس تراپی را روندی برای شناسایی دلایل عمده بروز آن و درمان آن معرفی می کند که شامل :

1)     ترس از صمیمیت

2)     نگه داشتن عواطف و احساسات و ایجاد تنش حاصل از آن

3)     روش های غلط و نامناسب نزدیکی

 

3)     اختلال در رسیدن به لذت جنسی در زن ها :

صرف نظر از مواردی که در آن عدم رسیدن به اوج لذت جنسی به واسطه بی تجربگی همسرتان باشد دلایلی که موجب ناتوانی جنسی در زن ها می شود ، همان دلایلی است که اختلالات جنسی مردانه را سبب می شوند و در قسمت اول درباره آن توضیح دادیم . طبق مطالعات روانشناسی و نظر دکتر سکس تراپی کلینیک مشاوره برای درمان اختلال جنسی زنان باید دلایل روانشناختی و محیطی شناسایی شوند و به درمان آن اقدام کرد که به مواردی از آن اشاره می کنیم.

1)     خشم سرکوب شده حاصل از خیانت و آزار جنسی یا تجاوز

2)     ترس از کنترل شدن

3)     منشا غذایی

 

4)     بی علاقگی به روابط جنسی :

طبق نظر بهترین مشاور سکس تراپ چهارمین نوع از اختلالات جنسی سرباز زدن از آن به طور کلی است . فقدان میل جنسی پیچیده تر و مشکل آفرین تر می باشد و ممکن است صرفا بی تفاوتی و بی اعتنایی نسبت به روابط جنسی باشد و ممکن است ناشی از یک بیزاری باشد . عدم تمایل جنسی باعث ایجاد نگرانی و یاس در زوجین می باشد و در نهایت ممکن است منجر به طلاق شود. بی اعتنایی نسبت به روابط جنسی بین زوجین ناشی از ترس از صمیمیت و خشم و... می باشد اما در بیشتر موارد برخاسته از آسیب های روحی و ضربه های عاطفی گذشته است. ضربه و لطمه هایی مانند تجاوز ، آزار و اذیت خشونت آمیز ، مزاحمت های جنسی می باشد.

 

 


 درمان اختلالات جنسی :

با توجه به نظر مشاور سکس تراپی اختلالات جنسی مطرح شده نادیده گرفتنشان مشکلی را حل نمی کند به همین دلیل هر چند که صحبت کردن درباره آن برای زوجین می تواند بسیار دشوار باشد اما می تواند توسط مشاوره درمرکز مشاوره سکس تراپی انتخاب نوو بیان این مسائل و گفت و گو در باره آن ها و روانکاوی و آموزش ارتباط موثر با همسر قابل درمان خواهد بود. زیرا که سرباز زدن از درمان سکس تراپی برای ادامه رابطه زوجین تهدید آمیز است و به همین دلیل نباید نادیده گرفته شود.