طبق نظر مشاوران زوج درمانی درمان مشکلات جنسی زوجین بر پایه  مفهوم واحد زناشویی یا زوج به عنوان هدف درمان استوار است . این رویکرد نمایانگر پیشرفت عمده ای است که در قرن حاضر در تشخیص و درمان اختلالات جنسی روی داده است. درمان عدم علاقه جنسی ، درمان انحرافات جنسی ، اعتیاد جنسی ، میل بیش از اندازه جنسی ، زود انزالی ،دیر انزالی و... از مواردی هستند که در کیفیت روابط جنسی تاثیر گذار هستند و نیازمند درمان می باشند.
                              

 

چرا باید هر دو زوجین تحت درمان زیر نظر متخصص زوج درمانی و روانشناس سکس تراپ قرار گیرند ؟

طبق نظر مشاوران خوب زوج درمانی مرکز مشاوره انتخاب نو در درمان زوجین وقتی در یک رابطه یکی از طرفین دچار کژکاری جنسی می شود ، هر دو طرف باید تحت درمان قرار گیرند ، و از آن جا که هر دو در این موقعیت ناراحت کننده جنسی درگیر هستند ، هر دو باید در برنامه درمانی شرکت کنند . دکتر متخصص سکس تراپی بیان می کند که مشکلات جنسی اغلب بازتابی از سایر سوء تفاهم ها یا ناهماهنگی ها در روابط زناشویی است و در این موارد باید با تاکید بر این که کارکرد جنسی جزئی از روابط مزبور است ، کل این روابط باید تحت درمان قرار گیرد و هدف درمان در سکس تراپی برقراری یا برقراری مجدد ارتباط در درون واحد زناشویی است. بی کفایتی جنسی معمولا ناشی از اطلاعات غلط ، کمبود اطلاعات و ترس عملکردی می باشد.

                         

4 نوع شیوه ی درمانی که توسط بهترین دکتر سکس تراپ در بهترین مرکز سکس تراپی انجام می شود چیست ؟

1)     رفتار درمانی :

دکتر سکس تراپ خوب انتخاب نومشاوره و رفتاردرمانی را شیوه درمانی مناسبی می داند که در آن متخصص سکس تراپی به فرد بیمار کمک می کند تا با استفاده از یک برنامه استاندارد درمانی بر اضطراب خود که منجر به کژکاری هایی می تواند شود را تسلط یابد. بیمار در ابتدا در ذهن خود با موقعیت های اضطراب انگیز خفیف در رابطه خود مدارا کرده و به سمت اضطراب بر انگیز ترین ها پیش می رود .آموزش جراتمندی به افراد کمک می کند تا نیاز های جنسی خود را صریح و بدون ترس ابراز کنند و فرد تشویق می شود تا خواسته های جنسی خود را مطرح کند و در مقابل خواسته های غیر منطقی مقاومت کند.گاهی اوقات همکاری شریک جنسی الزامی است تا به فرد کمک کند دستاورد های جلسات مشاوره را به فعالیت های جنسی در منزل منتقل کند.

 

2)     ذهن آگاهی :

در ذهن آگاهی توسط دکتر سکس تراپ در مرکز تخصصی سکس تراپی فرد هدایت می شود که روی لحظه تمرکز کند و آگاهی از حس های بدنی مانند حس های بینایی ، شنیداری ، چشایی ، لامسه که در آن لحظه تجربه می کند را حفظ کند هدف از این نوع درمان معطوف کردن توجه فرد به حس هایی است که به انگیختگی یا ارگاسم منجر می شود و بتواند خود را از اضطراب و قضاوت خود دور کند.

 

3)     روانکاوی :

درمان جنسی روانکاوی این امکان را فراهم می کند تا کژکاری های جنسی افرادی که همراه با سایر آسیب های روانی است را درمان کند. دکتر روانکاو در مرکز روانشناسی در درمان جنسی به شیوه روانکاوی با  رویاها ، احساسات پرخاشگرانه ، مشکل اعتماد به شریک جنسی ، ترس از صمیمیت و.... سر و کار دارد.

                 

4)     درمان دارویی و زیستی :

درمان های دارویی برای برطرف کردن علل مختلف کژکاری برانگیختگی مفید هستند. اگر در صورتی که هر یک از اختلالات جنسی که دارای علل عصبی و نارسایی و... باشد مصرف دارو های تجویز شده توسط دکتر روانپزشک همراه با درمان رفتاری و... توسط بهترین سکس تراپ می تواند مفید باشد ، هدف نهایی درمان آن است که در نهایت فرد بتواند بدون کمک دارو ، کارکرد جنسی رضایت بخش داشته باشد.

همان طور که گفته شد دکتر روانشناس برای درمان کژکاری های جنسی ترجیح می دهند زوج ها را تحت درمان قرار دهند از آن جایی که زوجین ممکن است در مهارت های ارتباطی خود نیز مشکل داشته باشند و این نیز باعث به وجود آمدن بسیاری از مشکلات جنسی باشد و یا این که به دلیل برخی اختلالات جنسی باعث به وجود آمدن بسیاری از مشکلات در زندگی زناشویی و از بین رفتن رابطه سالم شود به همین دلیل آموزش مهارت های رفتاری جنسی ، حساسیت زدایی تدریجی ، مشاوره زناشویی رهنمودی،  گروه درمانی و دارو درمانی می تواند در حل بسیاری از مشکلات زوجین و روابط زناشویی آن ها  موثر واقع شود. از آنجایی که درمان زوج هایی که مشکلات زناشویی شدیدتری دارند ، مشکل تر است اختلالات میل جنسی در این موارد هم بسیار دشوار خواهد بود . به همین دلیل شروع درمان به موقع از بروز بسیاری از مشکلات آتی و ایجاد یک رابطه سالم موثر خواهد بود.