خیانت از نگاه مردان همانند زنان بسیار مشکل و سخت خواهد بود و تحمل این شرایط برای آن ها بسیار دشوار است . وقتی فرد متوجه خیانت همسرش می شود از درون دچار مشکلات زیادی می شود و احساس می کند که مردانگی اش زیر سوال رفته است و عزت نفسش زیر سوال می رود . اما دلیل خیانت زنان به همسرشان چیست ؟ در ادامه 8 دلیل خیانت زنان را بیان می کنیم . 

  1. نداشتن رابطه زناشویی صمیمی :

طبق مطالعات مراکز مشاوره پیش از ازدواج زنانی که محبت و توجه را از همسران خود دریافت نمی کنند و همواره به دنبال آن هستند ولی به این نیازشان پاسخ داده نمی شود . و رابطه شان سرد شده ، در معرض خیانت قرار می گیرند . مردانی که دچار اختلالات جنسی هستند و توانایی ارضا کردن نیاز های همسر خود را ندارند به مرور زمان سبب خیانت خواهد شد . در حالت کلی زمانی که افراد در ازدواج و رابطه ی زناشویی تعامل و ارتباط گرم و صمیمی نداشته باشند به مرور زمان احتمال خیانت را افزایش می دهد . تا کید می شود که در صورت وجود هر گونه مشکل در رابطه و ازدواج باید به موقع اصلاح شود . 

  1. احساس تنهایی کردن:

در صورتی که مرد با همسر خود وقت نگذراند یعنی با او گفت و گو نکند ، هم کلام نشود و هیچ گونه تفریح و سرگرمی و سفری را با او نداشته باشد به مرور زمان از هم فاصله می گیرند و زن احساس تنهایی کرده و به شکل های مختلفی سعی خواهد کرد تا این تنهایی خود را پر کند و ممکن است که یکی از این راه ها ، گرایش به جنس مخالف باشد که با او هم صحبت شود .

  1. اختلالات شخصیتی در زنان :

زنان هم مانند مردان ویژگی های شخصیتی متفاوتی دارند و یکی از آن ها می تواند زمینه ساز رابطه ی فرا زناشویی در زنان شود . مانند خود شیفتگی ، رفتار نمایشی و ..... اما نمی توانیم بگوییم همه ی افرادی که اختلال شخصیت دارند ، خیانت می کنند . بلکه داشتن  این مورد احتمال خیانت را افزایش می دهد . نداشتن اعتماد به نفس در این افراد باعث می شود تا برای این که خودشان را ثابت کنند وارد رابطه های دیگری می شوند .

  1. دوران مجردی محدود :

دخترانی که در دوران مجردی به شدت تحت کنترل والدین خود بوده اند و هیچ آزادی نداشتند و مانند پرنده ای در قفس بودند و به دنبال راهی بودند که از آن شرایط رها شوند ، ازدواج می کنند و به محض دست پیدا کردن به آزازدی و استقلال مورد نظر سراغ چیز هایی می روند که قبلا تجربه نکرده اند .

  1. هیجان خواهی و کنجکاوی :

برخی از افراد زمانی که دچار روزمرگی می شوند ،، دست به کار های پنهانی میز نند تا هیجان خود را بالا ببرند ، چنین افرادی هیچ گونه هدف و برنامه ای در زندگی ندارند و با بر قرار کردن رابطه های پنهانی ، حس تایید و توجه را از دیگران دریافت کنند . 

  1. انتقام گرفتن :

طبق نظر مشاوران مراکز روانشناسی کشور برخی از زن ها به خاطر رنجشی که از همسران خود دارند ، دست به انتقام می زنند و خیانت می کنند .

نتیجه ی تحقیقات نشان می دهد که مهم ترین انگیزه ی زن و مرد متاهلی که به سوی روابط نا مشروع کشیده می شود ، تجربه ی مجدد صمیمیت است و این چیزی است که دیگر آن را در زندگی مشترکشان نمی یابند . 

در حالت کلی زمانی که در زندگی مشترک عشق نباشد و هیچ محبتی بین آن ها نباشد می تواند عاملی مهم برای بروز خیانت شود . زمانی که افراد  نیاز های عاطفی ، جنسی و روانی یکدیگر را برآورده نسازند و آز آن جایی که هر سه مورد از پارامتر های مهم ازدواج می باشد افراد به عنوان مسکنی برای بر آوردن یک سری از نیاز های خود خیانت می کنند . اول هر زندگی مشترک جذاب می باشد و رضایت شخص بالا است ولی بعد از مدتی ، سیر نزولی پیدا می کند و تنها چیزی که می تواند حفظش کند ، تعهد اخلاقی است . 

طبق نظر روانشناسان عالی ایران زندگی زناشویی عمیق تر از آن چیزی است که فکرش را کنیم . اگر رابطه ی خوبی با همسرتان دارید ، کافی نخواهد بود . زیرا که باید همیشه و در هر لحظه برای حفظ آن تلاش کرد تا روز به روز بهتر شود و به همین دلیل نیازمند کسب مهارت و آموزش خواهید بود . از مهارت هایی که هر مرد و زنی باید آن ها را فرا بگیرد شامل : واقعیت پذیری ، خویشتن داری ، تعهد و مسئولیت پذیری است . 

مشاوره پیش از ازدواج به مردان و زنان کمک می کند تا به شناخت عمیق از یکدیگر دست پیدا کنند و در صورت صلاحیت برای ازدواج به آن ها مهارت های لازم و ضروری برای حفظ و تداوم ازدواج آموزش داده می شود تا در صورت به وجود آمدن بحران و یا مشکل در رابطه چگونه آن را حل کنند و در نتیجه می توانند ازدواج خود را با موفقیت پیش ببرند و در کنار هم رشد کنند . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با تلفن کلینیک روانشناسی تماس بگیرید . این در حالی است که انتخاب اشتباه در ازدواج و عدم برخورداری از مهارت ها ازدواج را تهدید خواهد کرد .