از پایه های اساسی یک جامعه ی سالم وجود روابط سالم بین زوجین است . مشاوران روانشناسی برنامه هایی را جهت تقویت رابطه بین زوجین تدوین میکنند این برنامه ها جهت افزایش رضایت از رابطه ، تعهد و همچنین افزایش سلامت عمومی مثل کاهش میزان افسردگی و کاهش مشکلات بین فردی می باشد به عبارتی دکتر روانشناس اختلافاتی که با طیف وسیعی از نتایج منفی به سلامت همراه است را بررسی میکند و به زوجینی که تمایل به بهبود روابط خود هستند ، کمک می کند.

 

 

زوج درمانی چگونه صورت می پذیرد؟

زوج درمانی در کلینیک روانشناسی توسط روانشناس خانواده انجام می شود. زوجینی که به مرکز مشاوره مراجعه میکنند به کمک روان شناس راه حل های طولانی مدت برای مشکلات خود کشف خواهند کرد. 

اهداف مشاوره خانواده و زوجین

مشاور روانشناس مسائل مربوط به ارتباطات ، اعتماد و کنترل خشم را به زوجین آموزش می دهد. زوجین با یادگیری نحوه ی صحبت کردن در مورد این مسائل بدون درگیر شدن و همچنین یادگیری اصول و مهارت ها مانند پاسخ گویی ، بخشش، حل مسئله و حل منازعات و مدیریت ارتباطات و چگونگی استفاده از این مهارت ها در جهت بهبود روابط خود پیش میروند. دکتر روانشناس در مرکز مشاوره خانواده به افراد کمک می کند تا که پایه ای از عشق و امید را بازسازی کنند و درواقع روانشناس خانواده در بهبود زخم ها و شفای ازدواج تلاش می کند.


 


 

مشاورین روانشناس برای کاهش اختلافات چه پیشنهاد هایی به زوجین می دهد؟

دکتر مشاور در مرکز مشاوره ازدواج یه زوجین که تمابل به حفظ و بهبود رابطه ی خود هستند پیشنهاد می دهد که زوجین زبان منفی و مضر که موجب ناراحتی  طرف مقابل شده و به مرور زمان باعث به خطر افتادن زندگی مشترکشان می شود را حذف کنند .همچنین متخصص مشاور خانواده در مرکز مشاوره تخصصی تلاش میکند که زوجین سوءتفاهم ها و ناسازگاری های موجود در زندگی مشترک خود را شناسایی کنند و عادت های رفتاری که مانع یک رابطه سالم می شوند اگاه سازد.