دکتر مشاوره ازدواج در کلینیک روانشناسی می تواند با تعیین کردن معیار هایی برای انتخاب همسر ایده آل و برای داشتن ازدواج موفق موثر واقع شود. مشاورین ازدواج همچنین به ان دسته از  افرادی که قصد ازدواج با یکدیگر دارند و در این راه با مشکلاتی مواجه شدند و در واقع برای روابطی که می توانند نجات یابند و افرادی که مابل به ادامه رابطه خود هستند و به عبارتی تمایل به اصلاح روابط خود و همچنین برای اینکه بتوانند شیوه ی ارتباطی پایدار و موثری داشته یاشند کمک می کند.

 


 هدف از مشاوره ازدواج چپیست؟

مشاوره ازدواج در مرکز مشاوره ازدواج می تواند به افراد در انواع روابط کمک کند.برخی از زوج ها به دنبال بهترین روانشناس برای تقویت رابطه  و درک بهتر یکدیگر هستند. در موارد دیگر زوج به دنبال مشاوره ازدواج برای بهبود روابط مشکل هستند افراد میتوانند از روانشناس ازدواج برای کمک به بسیاری از مسائل خاص استفاده کنند.روانشناس خوب در مرکز مشاوره ازدواج با ارائه ی راهکار های جدید در حل و فصل درگیری ها و بهبود بخشیدن رابطه ها تلاش میکند. با مشاوره ازدواج میتوان تصمیمات متفاوتی در مورد بازسازی و تقویت و ادامه روابط گرفت.

مشاوره ازدواج چه تاثیری در ازدواج افراد می تواند داشته باشد؟

مشاورین ازدواج  می توانند به زوج هایی که قصد ازدواج دارند کمک کنند تا که بتوانند به شناخت بهتری نسبت به خود و طرف مقابلشان و همچنین شناخت کافی نسبت به تفاوت ها و شباهت های یکدیگر به دست بیاورند و توانایی خود را در کنار امدن با این تفاوت ها بسنجند و بتوانند تصمیم عاقلانه تر و انتخاب درست در امر ازدواج داشته باشند زیرا که ازدواج تغییر بزرگی در زندگی فرد است و افراد باید امادگی کافی و مناسب از لحاظ عاطفی و جسمی و روانی و موارد دیگر داشته باشند . مشاوره قبل از ازدواج در درک عمیق تر زوجین از یکدیگر و از بین بردن اختلافات قبل از ازدواج موثر است و  علاوه بر این روانشناس ازدواج به  افراد در یادگیری کنترل واکنش های خودشان و آگاهی نسبت به رفتار های خود  و شناخت کافی از انها کمک میکند.

 

 

زوج درمانی چگونه انجام می شود ؟

افراد معمولا به همراه همسران خود و به صورت مشترک در جلسات زوج درمانی در کلینیک روانشناسی شرکت میکنند و به همراه دکتر روانشناس برای بالا بردن کیفیت مهارت های ارتباطی و بحث منطقی درباره ی تفاوت ها  تلاش میکنند افراد در مورد بخش های خوب و بد رابطه ی خود صحبت می کنند منشا اختلافات خود را بهتر درک میکنند و یاد می گیرند که چگونه بدون اختلاف مشکلات را شناسایی کنند و همه ی این موارد توسط مشاوران ازدواج در کلینیک مشاوره انتخاب نو بررسی میشوند و دکتر روانشناس طی جلسات زوج درمانی در مرکز مشاوره ازدواج  تلاش میکند که روابط بین زوجین بهبود پیدا کند و زوج های جوان با پایه های محکم تر و آرامش بیشتر و شناخت بهتر در مسیر ازدواج پیش بروند .