در فرهنگ ما بسیار دیده شده است که زن و شوهر در مورد نیاز های جنسی خود و مسائل جنسی صحبت نمی کنند . و می تواند به دلیل این باشد که زوجین یاد نگرفته اند که در مورد احساسات ، نیاز ها و عواطفشان راحت با یکدیگر صحبت کنند و به خصوص که این مسئله در مورد مسائل جنسی بیشتر است زیرا که بیشتر مردم رابطه ی جنسی و نیاز جنسی و صحبت کردن در مورد آن ها را همراه با گناه و شرم می دانند . و از دلایل دیگر می توان به این موضوع اشاره کرد که والدین درباره ی مسائل جنسی و مراحل آن صحبتی نکرده اند و در نهایت این که زن و شوهر نیز در مورد این مسائل صحبتی نمی کنند ولی آیا واقعا لازم است در مورد آن ها صحبت شود ؟

طبق نظر بهترین سکس تراپیست لازم است که زن و شوهر در خصوص این مورد صحبت کنند زیرا امتناع ورزیدن از آن باعث می شود که نتوانند نیاز ها و ترجیحاتشان را در روابط جنسی به هم منتقل کنند . زن و شوهر باید به یکدیگر بگویند که در رابطه ی جنسی از چه چیز هایی لذت می برند و از چه چیز هایی لذت نمی برند و در مورد نیاز هایشان صحبت کنند و حوزه ی مشترکی پیدا کرده و رابطه ی خود را بهبود ببخشند طبق نظر متخصص روانشناسی آنلاین اگر در مورد آن ها صحبت نکنند ممکن است که برخی نیاز های آن ها ارضا نشده باقی بماند و احساس نارضایتی ایجاد شود . نارضایتی در زمینه ی جنسی ممکن است فرد را در معرض بر قراری رابطه ی خارج از خانواده قرار دهد و یا چون نمی تواند نارضایتی خود را به طور مستقیم بیان کند در موارد دیگری نارضایتی خود را نشان دهد . مثلا به دلیل نارضایتی در رابطه ی جنسی خود در مسائل دیگر رابطه بهانه گیری کند . ما در مورد مسائل جنسی باید با فرزندان خود صحبت کنیم و آموزش های لازم را به آن ها دهیم زمانی که والدین از ابتدا آموزش های لازم را با توجه به سن کودک در موقعیت و فضای مناسب و در محیطی امن به فرزندشان دهند ، اطلاعات صحیحی را خواهند داشت و توانایی برای گفت و گو کردن درباره ی این مسئله در بزرگسالی را خواهند داشت . در حالت کلی زمانی که زوجین بتوانند درباره ی این مسائل با یکدیگر صحبت کنند و از نظر یکدیگر و خواسته های یکدیگر آگاه شوند رابطه ی بهتری را خواهند داشت . 

رابطه جنسی غیر عادی جگونه رابطه ای است ؟

طبق نظر بهترین روانشناس تلفنی کشور رابطه ی جنسی عادی رابطه ای است که خود فرد و شریک عاطفی اش هر دو از آن لذت ببرند و زمانی که یکی از آن ها لذت نبرد طبیعی نخواهد بود و مشکلاتی را به همراه خواهد داشت . مورد دیگر این که اگر فرد در رابطه ی جنسی پرخاشگری می کند و به شریک زندگی اش آسیب می رساند و یا کودکان را وسیله ای برای ارضای خود مد نظر قرار می دهند ، رابطه ی جنسی غیر عادی و بیمار گونه می باشد . ویژگی بعدی یک رابطه ی طبیعی این است که زن و شوهر به شکل های مختلفی می توانند یکدیگر را تحریک کنند ولی باید به شرطی باشد که مورد توافق هر دو طرف باشد و اگر غیر از آن باشد مناسب و طبیعی نخواهد بود . و مورد دیگر این که رابطه ی جنسی طبیعی با احساس گناه و اضطراب همراه نیست . احساس گناه و اضطراب پس از یک رابطه ی جنسی طبیعی ، مسئله ی غیر عادی محسوب می شود . و مورد دیگر این که در یک رابطه ی جنسی طبیعی فرد در انجام دادن آن احساس اجبار نمی کند . احساس اجبار در برخی حالت های بیمار گونه مانند وسواس مشاهده می شود و او احساس می کند که توان ایستادگی در برابر موضوعی که ایجاد تنش و اضطراب می کند را ندارد و اراده اش تحت تاثیر فشار های روانی می باشد . زمانی که فرد برای بر قراری رابطه ی جنسی احساس اجبار کند ، و یا افرادی که رابطه ی جنسی زیاد و کنترل نشده دارند و یا کسانی که ممکن است روابط جنسی پر خطر ، غیر قانونی و مهار نشده دارند از افرادی هستند که احساس اجبار می کنند و تحت چنین شرایطی نیازمند درمان هستند و باید آن ها را جدی گرفت . 

وجود مشکلات در روابط جنسی زوج و احساس نارضایتی از رابطه ی جنسی می تواند منجر به احساس نارضایتی از زندگی زناشویی و خانوادگی شود . احساس خشمی که به دنبال این نارضایتی در فرد نسبت به همسرش شکل می گیرد سر آغازی برای درگیری در دیگر حوزه ها و جدایی عاطفی آن ها است . ریشه ی بسیاری از طلاق ها هم در نارضایتی جنسی نهفته است . اما اخیرا با افزایش علم و دانش و افزایش مطالعات روانشناختی و پیشرفت شیوه های درمانی در درمانگاه روانشناسی افراد و به ویژه زوجین می توانند از این خدمات استفاده کنند تا مشکلات خود را در بسیاری زمینه ها با راهنمایی متخصصان مجرب حل کنند و زندگی زناشویی بهتری را برای خود رقم بزنند .