یونان یکی از کشورهای زیبای اوراسیایی است. این کشور به دلیل داشتن تاریخ و مناطق گردشگری فراوان همواره توجه گردشگران را به خود جلب می کند. نقاط گردشگری این کشور شامل رودها، غارهای زیبا، آتشفشان و کویرهای زیبایی می شود. اگر شما هم برای سفر به یونان مشتاق هستید اما با طبیعت یونان آشنایی ندارید، تور آتن 1402 خود را رزرو کرده و در ادامه این مطلب همراه ما باشید!

کشور یونان کجاست؟

قبل از آنکه در مورد جاذبه های گردشگری و طبیعت زیبای یونان با شما صحبت کنیم، بهتر است بگوییم این کشور دقیقا در کجا قرار دارد. همانطور که در بالا هم اشاره کردیم کشور یونان یکی از کشورهای اوراسیایی دنیا به شمار می رود. بخشی از این کشور در قاره اروپا و بخشی دیگر در قاره آسیا قرار گرفته است؛ از همین رو هم یونان را کشوری اوراسیایی می نامند. یونان در جنوب اروپا قرار داشته و بخش های آسیایی آن با شمال ترکیه مرز مشترک دارد. موقعیت قرار گیری این کشور و هم مرز بودن آن با دریای مدیترانه طبیعت کشور یونان را بسیار زیبا ساخته است؛ از همین رو می خواهیم در ادامه شما را با چند مکان طبیعی و اینکه کشور یونان کجاست آشنا سازیم .

Melissani Cave

غار ملیسانی یکی از جاذبه های توریستی و طبیعی کشور یونان به شمار می رود. این غار توسط جیانی چیلوس در سال 1951 میلادی کشف شده است. این غار به همراه دریاچه زیر زمینی اش در مجمع الجزایر لونیان و منطقه کفالونیا قرار دارد. دریاچه غار ملیسانی 60 متر پایین تر از سطح اصلی دریاچه قرار گرفته و از یک جزیره کوچک برخوردار است. افسانه های زیادی در مورد این غار و دریاچه آن وجود داشته و همین مسئله گردشگران زیادی را هر ساله به این مکان می کشاند.

Volcanic rocks Faraklo

جزیره دور افتاده Lemnos در شمال شرقی دریای اژه قرار گرفته است، علی رغم دور افتاده بودن این جزیره باید بگوییم طبیعت بکر و شگفت انگیزی دارد. این منطقه یکی از جاذبه های طبیعی یونان یعنی آتشفشان خاموش فالاکرو و سنگ های آتشفشانی را در خود جای داده است.

Stefanos Crater

جزیره آتشفشانی استفانوس از دیگر جزایر قرار گرفته در مجمع الجزایر دودکانس به شمار می رود. در این جزیره بسیار زیبا و آرام یک کوه آتشفشانی قرار دارد. کوه آتشفشانی استفانوس یکی از زیباترین مناطق گردشگری در یونان به شمار رفته و گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند. 

Petrino Dasos

طبیعت یونان شگفتی های بسیاری در خود جای داده، یکی از این شگفتی ها پترینو داسوس است. در شمال غربی یونان منطقه اپیروس قرار دارد. این منطقه با طبیعت زیبای خود جزو یکی از محبوب ترین مناطق گردشگری در یونان است. جنگل سنگی پترینو داسوس به همراه سازه های  سنگ آهک کارستی در ارتفاع 1500 متری جذابیت خاصی به این منطقه بخشیده که چشم ها به خود خیره می کند. 

Meteora

این منطقه وسیع در نزدیکی کوه های پیندوس و در مرکز یونان قرار دارد. در این مکان شما شاهد سنگ هایی غول پیکر خواهید بود. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید، سنگ های غول پیکر در این منطقه، آن را به یکی از بهترین محل ها برای عبادت تبدیل کرده است. منطقه Meteora به عنوان یکی از مناطق دیدنی، عرفانی و بسیار زیبا در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. 

Gomati Desert

شاید تا به حال فکر میکردید که طبیعت کشور یونان از داشتن کویر محروم است. اما کاملا در اشتباهید در سواحل شمالی یونان و در جزیره Lemnos یک کویر بسیار زیبا به نام گومتی وجود دارد. این کویر تپه های شنی زیادی داشته که هر بار با ورزش باید تغییر حالت می دهند. مانند هر کویر دیگری گونه های گیاهی در گومتی هم شامل بوته ها و درختچه ها می شود. 

Samariá Gorge

کرت بزرگترین جزیره در کل طبیعت یونان است، در این جزیره گلوگاه 16 هزار متری ساماریا قرار داشته که بازدید آن بین ماه های می تا اکتبر برای گردشگران امکان پذیر خواهد بود. با بازدید از این درهف گردشگران صخره های شیب دار، چشمه های آب و جنگل هایی زیبایی مشاهده می کنند. تنوع گونه های جانوری در این منطقه بی نظیر بوده و بز کرت که نوعی بز کوهی است در این منطقه به چشم می خورد. 

Blue Caves in Zakynthos

غارهای بلو کیزو را می توانید در شمال سواحل جزیره زاکینتوس مشاهده کنید. این مجموعه آب های زیرزمینی در نزدیکی ساحل معروف Shipwreck قرار گرفته است. شاید شما فکر کنید که در مورد این مجموعه آب های زیرزمینی چیز که توجه شما را به خود جلب کند، وجود ندارد. اما کاملا در اشتباهید؛ چرا که با وارد شدن به غار خواهید فهمید همه چیز به رنگ آبی در می آید. شکست نور در برابر سنگ این ویژگی جذاب را به وجود می آورد. تونل هایی که به شکل طبیعی در این غار تشکیل شده اند، بسیار زیبا و دیدنی هستند.

Kardia Island

کاردیا  Island یکی از جزایر قلبی شکل در جهان است که در کشور یونان قرار دارد. ساحل جزیره ساپینزا از سمت راست و خلیج مسینی از سمت دیگر یک جزیره قلبی بسیار زیبا به وجود آورده اند.

جمع بندی

طبیعت یونان جاذبه های گردشگری بسیار زیادی در خود جای داده است، جاذبه هایی که شاید هیچوقت فکرش را نمی کردید، وجود داشته باشند. ما در این مطلب برخی از محبوب ترین های آنان را به شما معرفی کردیم، اما با این وجود جاذبه های طبیعی کشور یونان بیش از این ها است. 


این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.