استرس عموما مشکلاتی مانند عدم تمرکز، عدم داشتن خواب راحت، عصبی شدن و در نهایت غمگین شدن را به دنبال دارد. اما شاید جالب باشد بدانید که دمنوش‌های گیاهی فوق‌العاده عالی وجود دارند که می‌توانند به‌صورت محسوس استرس شما را از بین ببرند یا آن را کاهش دهند. در ادامه 3 دمنوش ضد استرس را معرفی می‌کنیم که 100% برای کاهش استرس و آرامش اعصاب مفید هستند.


بهترین دمنوش‌های ضد استرس و آرامش اعصاب

دمنوش‌هایی که در ادامه معرفی می‌شوند به دلیل مواد معدنی و ویتامین‌هایی که دارند، می‌توانند با ترشح انتقال دهنده‌های عصبی مانند سروتونین به شادی و کاهش استرس شما کمک کنند.

دمنوش زرشک و عناب

دمنوش عناب و زرشک یکی از بهترین دمنوش‌ها برای کاهش استرس و رفع بی‌خوابی است. این دمنوش همزمان خواص عناب و زرشک را دارد که هر دو از میوه‌های پرکاربرد در طب سنتی هستند به همین دلیل خواص دارویی و درمانی فراوانی دارد.

برخی از خواص این دمنوش:

  • ضد استرس و کمک به آرامش اعصاب
  • ضد افسردگی
  • کاهش وزن
  • درمان و پاکسازی کبد
  • تصفیه خون

می‌توانید مقاله خاصیت های زرشک را در سایت باغ ایران بخوانید تا کاملا با خاصیت های موجود در این دمنوش آشنا شوید.

نحوه تهیه این دمنوش هم در ویدیو https://www.aparat.com/v/Uc13I آموزش داده شده است.

دمنوش زعفران

زعفران قوی‌ترین گیاه دارویی برای از بین بردن افسردگی است که در سراسر جهان به خواص ضد استرس و ضد افسردگی آن را می‌شناسند. قدرت زعفران در آرامش بخشی آنقدر زیاد است که حتی استشمام عطر آن موجب آرامش اعصاب می‌شود.

علاوه بر خواص ضد استرسی که دمنوش زعفران دارد، فواید بسیار زیاد دیگری نیز دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

  • سلامت قلب و عروق
  • شفافیت پوست
  • کاهش فشار خون
  • مفید برای مغز و تقویت حافظه

اگر نمی‌دانید دمنوش زعفران چگونه تهیه می‌شود هم می‌توانید به مقاله طرز تهیه دمنوش زعفران مراجعه کنید.

دمنوش هل

هل را با نام «ملکه ادویه‌ها» می‌شناسند و یک گیاه دارویی فوق‌العاده کاربردی در طب سنتی چینی هست. همچنین این گیاه دارویی بعد از زعفران، به‌عنوان گران‌ترین ادویه شناخته می‌شود.

خواستگاه گیاه دارویی هل شرق آسیا خصوصا کشور هند است و یکی از ادویه های پرکاربرد هندی هاست.

هل فواید فراوانی برای تقویت سیستم ایمنی، آرامش اعصاب، کاهش استرس، کاهش وزن و... دارد.

شاید جالب باشد بدانید که از دمنوش هل می‌توانید برای کاهش استرس نیز استفاده کنید و یک دمنوش گیاهی عالی برای ارامش اعصاب محسوب می‌شود.

اگر نمی‌دانید این دمنوش چگونه تهیه می‌شود فقط کافی است به مقاله طرز تهیه دمنوش هل بروید و 0 تا 100 مراحل تهیه دمنوش آرامش بخش هل را یاد بگیرید.

موارد احتیاط

اگر در حال حاضر از داروهای ضد افسردگی و اعصاب استفاده می‌کنید، حتما پیش از مصرف این دمنوش‌ها با پزشک خود مشورت نمایید. این دمنوش‌ها خاصیت دارویی دارند و ممکن است با داروهای شیمیایی تداخل داشته باشند.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که در مصرف این دمنوش‌ها زیاده روی نکنید چون دمنوش‌های قدرتمندی هستند و زیاده‌روی در مصرف آن‌ها ممکن است مضر باشد. اما مصرف یک یا دو فنجان از دمنوش‌های معرفی شده در طول روز می‌تواند برای آرامش اعصاب و از بین بردن اضطرابتان مفید باشد.

برای آشنایی با انواع دمنوش‌های گیاهی با کاربردهای مختلف می‌توانید به لینک https://bagheiran.com/mag/tag/herbal-teas در سایت باغِ ایران مراجعه کنید.

خوشحال می‌شویم نظرات و تجربیات خود را پس از استفاده از دمنوش های ضد استرس و آرامش اعصاب با ما به اشتراک بگذارید تا ما و کاربران سایت انتخاب نو از تجربیاتتان استفاده نماییم.


این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.