عمل بینی در سال های اخیر رواج بیشتری پیدا کرده است و گاهی این جراحی با نتایج عجیبی همراه است. در واقع عجیب بودن در پروسه جراحی بینی را از دو جهت مثبت و منفی می توان مورد ارزیابی و بررسی قرار داد. در برخی شرایط فرد تنها با انجام این جراحی تغییرات شگرف و مثبت زیادی در چهره اش اتفاق می افتد ، به صورتی که به نظر می رسد فرد چندین عمل زیبایی متفاوت انجام داده است. از طرف دیگر ممکن است فرد انتظارات عجیب و غیر منطقی از نتیجه جراحی زیبایی بینی خود داشته باشد و نتیجه متفاوتی را رقم بزند که چندان خوشایند عموم نیست ؛ چرا که  بینی حالت طبیعی ندارد. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید ؛ زیرا قصد داریم شما را با عجیب ترین نتایج رینوپلاستی آشنا کنیم.


زشت ترین نتیجه عمل بینی

گاهی ممکن است فرد تنها به این دلیل که دوست دارد شبیه به بازیگر و یا هنرمند معروفی شود ، برای انجام جراحی بینی اقدام نماید. در چنین شرایطی فرد با مراجعه به جراح بینی و نشان دادن عکس هایی انتظارات و اهداف خود را مطرح می کند. قسمت عجیب و جالب ماجرا اینجاست که گاهی فرد تمایل دارد تا شبیه به شخصیت های کارتونی و یا انیمیشن ها شود ! حتما شما هم با فردی که در ایران چندین عمل زیبایی بینی انجام داد تا شبیه به شخصیت عروس مردگان شود ، آشنایی دارید. در بیشتر مواقع افرادی که دست به انجام چنین عمل های جراحی می زنند ، از نظر روانشناسی دارای مشکل اساسی هستند و نیاز به کمک و راهنمایی دارند ؛ به همین دلیلی بهترین جراح بینی همواره در جلسه مشاوره سوالاتی را در رابطه با هدف و انتظارات مراجعه کننده برای انجام عمل بینی جویا می شود و در صورتی که فرد برای انجام این جراحی انتظارات قانع کننده نداشته باشد و یا صرفا به دلیل جلب توجه و یا اصرار دیگران تصمیم به تغییر فرم بینی خود داشته باشد را راهنمایی کرده و از او می خواهد از انجام این جراحی صرف نظر نماید. معمولا افرادی که با خواسته های عجیب دست به انجام عمل زیبایی بینی می زنند از چهره خود رضایت نداشته و به مشکل زشت خود پنداری دچار هستند و تلاش می کنند با انجام جراحی های عجیب توجه و نظر دیگران را جلب نمایند و قسمت غم انگیز ماجرا اینجاست که با انجام عمل های متفاوت هیچگاه به رضایت از خود نمی رسند !

تاثیرات شبکه اجتماعی در انجام عمل بینی با نتایج عجیب !

به صورت متوسط همه ما روزانه 4 الی 5 ساعت از وقت خود را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها می گذرانیم. هر چند که ممکن است این بازه زمانی برای برخی افراد بسیار زیاد و حتی تا 12 الی 17 ساعت نیز باشد ! به هر حال همه ما از تاثیرگذاری این شبکه ها بر زندگی فردی و اجتماعی خود آگاه هستیم. متاسفانه تاثیرگذاری این شبکه ها بر روی نوجوان ها بسیار بیشتر است. از طرفی تمامی موضوعاتی که در شبکه های اجتماعی مطرح می شوند ، حقیقت ندارند اما از آنجایی که فرد تنها ظاهر قضیه را نگاه می کند ،  ممکن است برداشت های اشتباهی داشته باشد. بررسی ها نشان می دهند که این شبکه ها از راه های مختلفی در کاهش اعتماد به نفس افراد و تمایل به نزدیک شدن به چهره های ایده آل و همچنین افزایش تصور منفی نسبت به چهره با تبلیغات مختلف تاثیر داشته است که همین مسئله خود باعث گرایش به انجام جراحی بینی شده است. همچنین ممکن است در این شبکه ها گاه فرد با انجام جراحی های عجیب مثل بیش از اندازه سربالا و نوک تیز کردن بینی تلاش داشته باشد تا با ایجاد ظاهری عجیب و متفاوت در این شبکه ها جلب توجه کرده و با جمع آوری فالوئر به درآمد زایی برسد که این مسئله خود جای تامل و تفکر دارد !

جراحی بینی خوکی و سربالا !

در شرایطی که اندازه بینی از حالت طبیعی برای چهره بسیار کوتاه تر باشد و نوک بینی بیش از اندازه سربالا باشد ، به آن بینی خوکی گفته می شود که از عجیب ترین مدل های بینی می باشد. این فرم بینی در گذشته در میان بسیاری از افراد محبوب بود در حالی که امروزه این فرم از بینی ها به هیچ عنوان خوشایند عموم نیست و بیشتر افراد تمایل دارند تا بینی آن ها به فرم طبیعی جراحی شود. با این وجود ممکن است همچنان افرادی وجود داشته باشند که با مراجعه به جراح بینی ، انتظارات عجیب و غیر منطقی را از انجام عمل زیبایی خود مطرح نمایند برای مثال دوست دارند بینی بسیار کوچک و یا سربالا داشته باشند ، متاسفانه ممکن است برخی از پزشکان صرفا به دلیل درآمدزایی دست به انجام چنین جراحی هایی بزنند ، در حالی که لازم است هم نظر بیمار در نتیجه جراحی بینی مدنظر قرار گرفته شود و هم از دانش و مهارت و تخصص پزشک در این راستا کمک گرفته شود. یک جراح بینی خوب باید بر اساس دانش و مهارتی که دارد ، بیمار را به خوبی راهنمایی کند تا نتیجه خوبی در نهایت حاصل شود و بیمار بعد از گذشت چند سال دچار پشیمانی نشود.

تغییرات کلی چهره فقط با انجام جراحی بینی !

بینی تنها عضو برجسته صورت می باشد از طرفی بینی درست در مرکز صورت قرار گرفته است ؛ از این رو کوچکترین تغییری در بینی موجب می شود تا فرم کلی صورت نیز دچار تغییراتی شود. ممکن است میزان این تغییرات در برخی افراد بسیار زیاد باشد ، به صورتی که شما تصور می کنید فرد تنها یک جراحی بینی انجام نداده ؛ چرا که گونه ها ، حالت چشم ها و فرم لب های او نیز تغییر پیدا کرده است. به صورت کلی میزان تغییرات وسیع در کل چهره و فرم صورت ، بیشتر در افرادی که بینی استخوانی قوزدار و افتاده دارند شایع است ؛ چرا که با برطرف شدن قوز و افتادگی نوک بینی و اصلاح سایر مشکلات بینی ، چشم ها و لب ها نیز زیباتر و بهتر نمایان خواهند شد که این مسئله خود در فرم نهایی صورت تاثیر خواهد گذاشت. از طرفی افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام می دهند ، شاهد برجسته شدن گونه ها بعد از عمل هستند که این موضوع به زیبایی و جذابیت های بیشتر صورت اضافه می کند. که علت این تغییرات مثبت را می توان به نازک بودن پوست بینی ، استخوان ها و غضروف های مستحکم نسبت داد ؛ البته این بدان معنا نیست که افرادی که بینی گوشتی دارند ، بعد از عمل تغییری پیدا نمی کنند. برای درک بهتر این مسئله دکتر امیر حسین محمدی مفرد یکی از جراحان برجسته در زمینه رینوپلاستی توصیه می کند ، در صورتی که قصد انجام عمل بینی دارید ، هرگز نتیجه جراحی زیبایی بینی خود را با افراد دیگر مقایسه نکنید و سعی کنید تغییرات چهره خود را نسبت به گذشته خود بسنجید ! چرا که فرم بینی ، آناتومی صورت ، جنس پوست افراد با یکدیگر متفاوت است و انجام این جراحی بر اساس ویژگی های مذکور برای هر فرد به نحو متفاوتی انجام می شود تا در نهایت نتیجه رضایت بخش و خوبی را همراه با تغییرات مثبت برای فرد به همراه داشته باشد. در صورتی که تمایل دارید از انجام عمل زیبایی بینی خود نتیجه عجیب اما مثبتی را به دست آورید ، توصیه می شود حتما به بهترین جراح بینی مراجعه کرده تا از تبحر ، تجربه و توانمندی های او بهره مند شوید.


این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.