در این نوشته، شما را به زبان ساده با تفاوت دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی به صورت مفصل آشنا می کنیم.

ویژگی های دانشگاه فرهنگیان

۱- از تمام گروه های آزمایشی پذیرش دارد.

۲- پردیس های متعددی در استانهای های کشور دارد.

۳- فارغ التحصیل های این دانشگاه بسته به رشته ای که در دانشگاه خوانده اند معلم ابتدایی، معلم متوسطه اول، معلم متوسطه دوم خواهند شد.

۴- این دانشگاه مختلط نیست و دانشجویان آقا و خانم پردیس های جداگانه در استان دارند.

ویژگی های دانشگاه تربیت شهید رجایی

این دانشگاه ، می شود گفت در ۹۰ درصد شرایط، مثل شرایط مصاحبه است ( می توانید سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان را از انتخاب سبز دنبال کنید)، شرایط ورود به دانشگاه رجایی، عین دانشگاه فرهنگیان است، فقط دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی چند فرق جزئی باهم دارند که به صورت خلاصه در ادامه این متن به آن اشاره می کنیم.

مطلب شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان را نیز میتوانید دنبال کنید.

۱- تمرکز اصلی دانشگاه شهید رجایی روی رشته های مهندسی است و از گروه آزمایشی ریاضی و فنی، مهندسی هایی مثل برق، مکانیک، عمران، کامپیوتر و… و پذیرش دارد

جهت آشنایی با تمام رشته هایی که این دانشگاه از گروه آزمایشی علوم ریاضی و سایر گروه های آزمایشی پذیرش می کند می توانید سایر مطالب سایت ما را مطالعه کنید.

۲- از رشته تجربی، فقط رشته مهندسی چوب و مبلمان را پذیرش می کند.

۳- از رشته انسانی هیچ پذیرشی ندارد.

۴- از رشته زبانهای خارجی نیز پذیرشی ندارد.

۵- دانشگاه دبیری شهید رجایی برخلاف دانشگاه فرهنگیان شامل مرکز ها و پردیس های متعدد در تمام استان ها نیست و فقط یک دانشگاه است که در شهر تهران واقع شده است‌.

۶- دانشجویان دانشگاه شهید رجایی به صورت “دبیری” پذیرفته می شوند و آنها هم دقیقا مثل دانشجویان دانشگاه فرهنگیان، معلمان رسمی هستند با این تفاوت که بعد از فارغ التحصیلی باید در “هنرستان ها” و “فنی حرفه ای ها” تدریس کنند.

۷- در برخی دروس دانشگاهی خانم ها و آقایان می توانند به صورت مختلط حضور داشته باشند.

سخن پایانی در رابطه با تفاوت دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی

با تفاوت دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی از هم آشنا شدیم و در صورتی که علاقمند به این دو دانشگاه هستید دوباره توصیه می کنیم مسیرهای های ورود به این دو را به صورت جامع و کامل از همین سایت مطالعه کنید و هر آنچه در مورد دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی نیاز داشتید به راحتی با نگاه به سر تیترهای سایت انتخاب سبز می توانید آنها را پیدا کنید.

منبع : سایت انتخاب سبز

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده و مرکز مشاوره انتخاب نو مسئولیتی درباره آن ندارد.