مودیان مالیاتی، اشخاصی حقیقی یا حقوقی‌ که براساس قوانین و مقررات وضع شده توسط سازمان امور مالیاتی و دارایی کشور مشمول پرداخت مالیات هستند، می‌بایست هرچه سریع‌تر پیگیری‌های لازم جهت صدور صورتحساب الکترونیکی خود را در سامانه مودیان مالیاتی انجام دهند. مودیان محترم در صورت عدم تمایل به اقدام مستقیم، می‌توانند صورتحساب‌ها و اطلاعات مالیاتی خود را در اختیار شرکت‌های "معتمد مالیاتی"  قرار داده و در ازای پرداخت هزینه‌ای نه چندان کم، پیگیری امور مالیاتی خود را از طریق این معتمدین انجام دهند.

دغدغه‌های مودیان در اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی

تعداد کثیری از مودیان و کسب و کارهای کوچک به دلیل عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های تحمیلی برای خرید نرم افزار حسابداری با قابلیت ارسال صورتحساب به سامانه مالیاتی و یا هزینه های مربوط به خدمات ارسال صورتحساب توسط شرکت های معتمد مالیاتی و عدم اطمینان از امنیت سیستم های مورد استفاده، از در اختیار قرار دادن اسناد فروش و صورتحساب‌های خود به شرکت‌های معتمدین سر باز می‌زنند.

 بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی کشور، داوود منظور، اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان را مهم‌ترین موضوع سازمان و نیاز اساسی نظام مالیاتی دانست و اظهار کرد: این قانون گام بسیار مهمی در مسیر شفاف‌سازی و عدالت مالیاتی است که پس از سال‌ها تأخیر در اجرای این قانون، هم اکنون سازمان امور مالیاتی کشور در نقطه‌ای قرار دارد که با شتاب در مسیر پیاده سازی این قانون حرکت می‌کند.

طراحی نرم افزاری رایگان جهت صدور صورتحساب الکترونیکی

به طور کلی با استفاده از سامانه مودیان رایگان صدور صورتحساب، مودیان می‌توانند سریع، آسان و بدون نیاز به تکرار کارهای زمان‌بر در راستای ارسال مستندات خود اقدام کنند، که این کار باعث ارتقای رفاه و راحتی مودیان شده و این امکان را به کسب و کارها می‌دهد، که هزینه و زمان ذخیره شده‌ی خود را صرف مسائل دیگر کنند. یکی از ویژگی‌های مطرح این سامانه مودیان تجهیز شدن با یک نرم افزار حسابداری رایگان برای رفع رجوع کردن نیازهای کاربران بدون خریداری نرم افزار حسابداری است.

تمامی مودیان مالیاتی اعم از ارگان‌های دولتی و سایر دستگاه‌های اجرایی و اشخاص حقیقی برای استفاده از سیستم رایگان صدور صورتحساب الکترونیکی فقط کافیست که به صفحه ثبت نام سامانه مودیان فرداد مراجعه نموده و ثبت نام خود را انجام دهند. در ادامه لینک ورود به سیستم ارسال صورتحساب الکترونیکی همراه با نام کاربری و کلمه عبور برای مودی پیامک شده و از طریق این اطلاعات می‌تواند به پنل خود وارد شده و بدون محدودیت، ثبت و ارسال صورتحساب های الکترونیکی مالیاتی خود را به صورت کاملا رایگان انجام دهند. این سامانه که برای ارسال صورتحساب مالیاتی راه اندازی شده است که در فاز اول خود قرار است 50,000 کسب و کار را پوشش دهد که 87% ظرفیت آن پر شده است. قرار است فاز دوم این طرح از ابتدای خرداد ماه با ظرفیت بیش از  500,000 مودی را پوشش دهد، که اولویت با افرادی است که سریعتر ثبت نام خود را تکمیل کنند. برای مشاهده نحوه استفاده از سامانه رایگان ارسال صورتحساب مالیاتی خبر سامانه مودیان رایگان را بخوانید.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.