آب و هوا و اقلیم کشور آذربایجان

کشور آذربایجان به طور کلی تحت تأثیر اقلیم قاره‌ای است. یعنی این کشور دارای تابستان‌های گرم با زمستان‌های سرد می باشد. میانگین دمای هوا در ماه‌های تابستانی در این کشور بین ۲۰ الی ۳۰ درجه سانتیگراد اعلام شده است. تابستان‌های آذربایجان عموما گرم بوده و میزان آفتاب زیاد است، البته احتمال رگبار و رعد و برق در تابستان نیز وجود دارد.

در نظر داشته باشید که در این کشور احتمال وقوع سیل و خسارت در زمستان نیز وجود دارد. مردم کشور آذربایجان رفتار بسیار دوستانه و گرمی با هم دارند این موضوع را در احوالپرسی‌های اولیه آن‌ها نیز می‌توان احساس کرد. مردها سعی می‌کنند در زمان احوالپرسی با هم دست دهند و روبوسی نمایند.

تحصیل و زندگی در آذربایجان

قطعا تحصیل در آذربایجان به دلیل وجود دانشگاه های معتبر سطح بالا که با دانشگاه های اروپایی در حال رقابت است و وجود اساتید والا، از رتبه بالایی در این کشور برخوردار است.

حتی سالیانه دانشجویان زیادی از ایران برای تحصیل در رشته های مختلف به این کشور مهاجرت موقت یا دائم می کنند.

بیشتر دانشجوهای مهاجر در شهر باکو مقیم می شوند و سختی تحصیل در باکو نسبت به سایر شهرهای دیگر آذربایجان صرفا به خاطر حجم زیاد درخواست و پذیرش در دانشگاه های باکو می شود.


سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در آذربایجان

کنسولگری ایران در باکو در خیابان شریف‌زاده، جنب مترو انشائاتچیلار، شماره ۱۷ قرار دارد.

ساعات کاری از ۹ الی ۱۷ اعلام شده است و روزهای دوشنبه تا جمعه زمان کاری دقیق است.  شما برای اخذ ویزای کشور آذربایجان باید اصل پاسپورت با اعتبار ۶ ماهه را ارائه دهید.

افراد باید دو قطعه عکس بیومتریک جدید با ابعاد ۳ در ۴ تمام رخ، بدون کلاه و عینک تیره داشته باشند به طوری که با چهره ظاهری آن‌ها یکسان باشد. پروسه اخذ ویزای کشور آذربایجان از یک ماه تا یک سال زمان به خود اختصاص می‌دهد. شرایط اقامت در کشور آذربایجان به نسبت سال‌های گذشته آسان‌تر شده است.

دین در آذربایجان

بیش از ۸۰ درصد از مردم کشور آذربایجان مسلمان هستند این درصد نشان می‌دهد که ارتباط با مردم این کشور کار دشواری نیست و اعتقاد مشترک زیادی بین مردم ایران و مردم کشور آذربایجان دیده می‌شود. در حدود ۸۳ درصد از مردم کشور آذربایجان شیعه هستند و تنها ۱۴ درصد از مردم این کشور سنی هستند.

همه شیعیانی که در کشور آذربایجان زندگی می‌کنند ۱۲ امامی هستند و اهل سنت در این کشور اغلب حنفی یا حنبلی هستند. کمتر فردی در این کشور بدون دید است و اغلب افراد می‌کنند دین مخصوص به خود را داشته باشند.

تفریح در آذربایجان

در صورتی که با ویزای توریستی وارد این کشور می‌شوید هسته تاریخی و پایتخت این کشور یعنی شهر باکو را حسابی بگردید. آثار تاریخی که در این منطقه دیده می‌شود بسیار ارزشمند است. دیوارهای سنگی، سنگ فرش‌های خیابانی عجیب و ساختمان‌های کهن بخش‌های بسیار زیبا در کشور آذربایجان محسوب می‌شود.
پارک ملی قبوستان از دیگر دیدنی‌های بسیار خاص در کشور آذربایجان محسوب می‌شود. این پارک در بخش غربی این شهر قرار دارد به طور کلی در ۶۴ کیلومتری جنوب غرب باکو است. نقاشی‌ها و سنگ تراشی‌هایی که در این منطقه دیده می‌شود، فضای نقاشی بی‌نظیری که موجود است و همینطور غارهای مسکونی قطعاً نیاز به بازدید خواهد داشت.

مگر می‌شود به کشور آذربایجان سفر کرد اما موزه فرش را ندید. این موزه پر از فرش‌هایی است که بسیار گرانبها هستند و درون قاب‌هایی مخصوص قرار دارند. در این موزه هنر فرش بافی نیز دیده می‌شود و کامل‌ترین مجموعه فرش آذربایجانی در این موزه قرار دارد. شما برای بازدید کامل از این موزه باید سه ساعت تمام زمان در نظر بگیرید.

در بین جشن‌های نوروزی، آتش بازی از دسته گزینه‌های بسیار مشهور است. این مراسم به طور کلی برای جوانان بسیار ارزشمند است و بسیار مشابه با فرهنگ ایرانیان برگزار می‌شود. در این بازی افراد از ترکیب رنگ‌های بسیار شاد برای آتش افروزی استفاده می‌کنند. عکاسان از این مراسم بسیار استقبال می‌کنند. یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود. معماری دیده شده در کشور آذربایجان می‌تواند ساعت‌ها شما را فکر فرو ببرد. در نظر داشته باشید که ساختمان علی اف در این کشور دارای فضایی بسیار دل‌انگیز است. معماری بسیار مدرن در این ساختمان قطعاً یک اولویت بسیار مهم در سفر شما به کشور آذربایجان باشد.

مهاجرت به کشور آذربایجان

بهتر است بدانید که مهاجرت به کشور آذربایجان با هدف کار روز به روز بیشتر از قبل می‌شود، افراد زیادی کشور آذربایجان را یک گزینه خوب برای کار و زندگی می‌دانند اما چه خوب است بدانیم که چه شغل‌هایی در این کشور می‌تواند با درآمد خوبی همراه باشد. ما در این بخش شغل‌های پر درآمد در کشور آذربایجان با شرایط درآمدزایی همان شغل در ایران ارزیابی کرده‌ایم به این ترتیب شرایط به صورتی فراهم می‌شود که افراد با یک مقایسه ساده تصمیم درستی برای آینده خود بگیرند.
یکی از شغل‌های پر درآمد در کشور آذربایجان که نیاز به مدرک تحصیلی ندارد تراشکاری است، عده‌ای همیشه می‌گویند در مهاجرت به کشور دیگر باید مدرک تحصیلی بالا داشت اینطور نیست! درست است که داشتن سواد و دانش تئوری بسیار ارزشمند است اما به طور کلی آنچه بسیار اهمیت دارد تجربه کاری شماست.

یک تراشکار در کشور آذربایجان در صورتی که به طور حرفه‌ای فعالیت نماید ۲۲ درصد بیشتر از یک تراشکار در ایران درآمد دارد و در صورتی که به صورت متوسط تسلط داشته باشد درآمد وی در حدود ۱۱ درصد بیشتر از یک تراشکار در ایران است. کشور آذربایجان هرساله نیروی کار در زمینه تراشکاری را اعلام می‌کنند و این شغل در لیست شغل‌های پر درآمد در کشور آذربایجان قرار دارد.  

افرادی که در زمینه‌های بیمه فعالیت می‌کنند نیز در کشور آذربایجان می‌توانند به درآمد خوبی دست یابند. نمایندگی‌های بیمه و کارگزاران بیمه در ایران می‌توانند با ارائه رزومه کاری خود وارد فضای کاری بیمه در کشور آذربایجان شوند، درآمدزایی از طریق صنف بیمه در کشور آذربایجان ۲۴ درصد از همین شغل در ایران بیشتر است و سود خوبی در این صنف دیده می‌شود لازمه ورود به صنف بیمه تسلط کامل به فضای بیمه‌ای کشور آذربایجان است.  

افرادی که در زمینه‌های معماری و طراحی داخلی تسلط دارند و به طور کلی طراحان داخلی هستند نیز در کشور آذربایجان می‌توانند به سادگی وارد پروسه کاری شوند. طراح داخلی در کشور آذربایجان با توجه به میزان تسلط خود گاهاً ۵۰ درصد بیشتر از یک طراح داخلی در ایران به درآمد خوب دست می‌یابد. در نظر داشته باشید که این حرفه در کشور آذربایجان روز به روز رونق می‌گیرد.  

نویسندگان و خبرنگاران نیز می‌توانند به سادگی وارد فضای کاری در کشور آذربایجان شوند، این افراد در شرایطی قرار می‌گیرند که باید از یک تست درست عبور نمایند به این ترتیب ساده‌ترین روالی که برای خبرنگاری در کشور آذربایجان دیده می‌شود به همین طریق است.

شایان ذکر است یک خبرنگار در کشور آذربایجان تا ۱۳ درصد بیشتر از یک خبرنگار ایرانی درآمد دارد. این شغل‌ها همیشه مورد نیاز کشور آذربایجان هستند و می‌تواند یک شروع عالی برای مهاجران کشور آذربایجان باشد. 


این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.