استیل آلیاژی بر پایه آهن بوده که کم تر از ۲% از آن از کربن تشکیل شده است. در واقع استیل از ترکیب چندین ماده با آهن به وجود می آید. عناصری مانند کربن که حداکثر مقدار آن ۲ درصد می باشد و نیکل و کروم به آهن افزوده شده و طی یک فرآیند شیمیایی آلیاژ استیل به دست آید. چنانچه میزان کروم در آلیاژ استیل حداقل ۵/۱۰درصد باشد به آن استنلس استیل یا استیل ضد زنگ گویند.

مقدار عنوان شده کروم باعث می شود لایه اکسید کروم بسیار چسبنده روی سطح استیل تشکیل گردد که سبب می گردد استیل خاصیت مقاومتری دربرابر خوردگی داشته باشد و نیز از خوردگی های بعدی نیز جلوگیری نماید که این عمل سبب ترمیم خوردگی میشود. قیمت ارز و دلار می تواند تاثیر زیادی بر قیمت محصولات استیل داشته باشد همچنین مواردی دیگر چون، میزان عرضه و تقاضا ،نوسانات قیمت نفت و … نیز میتواند در کنار نرخ دلار تاثیری در قیمت نهایی محصول ایجاد نماید.

مجموعه مرکز استیل یکی از معتبرترین تامین کننده های انواع محصولات استیل در ایران می باشد که شما می توانید جهت دریافت قیمت انواع محصولات استیل با کارشناسان این مجموعه از طریق شماره تلفن ۵۵۵۳۳۳۲۶-۰۲۱ درارتباط باشید و یا به وب سایت مرکز استیل به آدرس https://markazsteel.com مراجعه نمایید.

خرید ورق استیل

در خصوص ورق استیل نیز شایان ذکر است این محصول همچون دیگر محصولات استیل بر پایه آهن بوده و کم تر از ۲ درصد آن از کربن تشکیل شده است . مقاومت و سختی استیل با مقدار کربن به کار رفته در آن رابطه مستقیم دارد یعنی اگر مقدار کربن در این محصول بالاتر باشد در نتیجه مقاومت و سختی آن نیز بالاتر خواهد بود و در نتیجه میزان شکل پذیری آن کمتر می باشد. آلیاژهای ورق های استیل به سری۳۰۰ و ۴۰۰ تقسیم بندی می شوند که سری ۳۰۰ دارای خاصیت ضد زنگ داشته و انواع آن عبارت است از ۳۰۴، ۳۰۵، ۳۱۶ ،۳۲۱، ۳۴۷ . و همچنین سری ۴۰۰ آن در زندگی روزمره و وسایل کوچک مورد استفاده قرا می گیرد. در نهایت از موارد موثر بر قیمت خرید ورق استیل نیز می توان میزان عرضه و تقاضا، نوسانات قیمت ارز و دلار و ضخامت ورق استیل را تاثیر گذار دانست .

خرید پروفیل استیل

یکی دیگر از محصولات استیل پروفیل های استیل لوله هایی مستطیلی، دایره ای و یا مربع تو خالی می باشد که به دلیل جنس استیل از آن ها در ساخت ساز و صنایع مختلف به کار گرفته می شود.

سطح مقطعی این محصولات به صورت یکسان می باشد و در شکل های ثابت و اندازه های مختلف تولید می گردد. آلیاژ های پایه این پروفیل های استیل همانند دیگر محصولات استیل از آهن تشکیل شده و کمتر از ۰.۲ آن کربن می باشد. این محصول در گروه فولاد های ضد زنگ یا استنلس استیل قرار دارد. از مهم ترین کاربرد های پروفیل های استیل اتصال دو قطعه به یکدیگر بوده که به موارد آن در شرح ذیل اشاره شده است:

بیشتر پروفیل های مستطیلی شکل در ستون های بزرگ در ساختمانها و صنایع مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین این پروفیل ها در ساخت و تولید خودرو های بزرگ نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به مقاومت بالای این محصولات از آن ها در ساخت اسکلت فلزی ساختمان ها و یا ساخت میز و صندلی نیز استفاده می شود .

برای طراحی ساختمان ها و همچنین دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان ها پروفیل استیل نیز به کار گرفته می شود.

 نکته حائز اهمیت در  خرید پروفیل استیل بالا بودن قیمت آن ها نسبت به دیگر پروفیل های آهنی بوده که دلیل بالا بودن قیمت آن وجود ترکیباتی چون کروم و کربن در این محصولات می باشد ولیکن از آنجایی که وجود این ترکیبات سبب طول عمر بالاتر پروفیل های استیل نسبت به نوع آهنی آن ها شده است این افزایش قیمت قابل قبول می باشد.

خرید لوله استیل

لوله استیل به شکل استوانه ای تو خالی بوده که دارای سطح صاف و صیقل می باشد. که این سطح سبب می شود که شستشو و نظافت آن خیلی راحت صورت پذیرد، به طوری که به سادگی با یک دستمال مرطوب سطح آن پاک خواهد شد . و اما جنس این محصول از استیل می باشد که نیکل موجود در آلیاژ دلیلی بر خاصیت ضد زنگ بودن این محصول می باشد و علاوه بر آن، کربن موجود در آلیاژ این محصول سبب می شود مقاومت لوله استیل در برابر خوردگی بالا باشد. و اما موارد استفاده از این محصول در صنایعی مانند صنایع پتروشیمی، کارخانجات مواد غذایی، کارخانجات داروسازی، تولید انواع محصولات شیمیایی، ساخت نرده و حفاظ و همچنین در دکوراسیون داخلی و … می باشد. انواع لوله استیل براساس نوع آلیاژ به کار رفته در آن سه نوع ۳۰۴، ۳۱۶، ۲۰۱ می باشد که بر اساس شکل ظاهری به لوله استیل بدون درز و درزدار تقسیم بندی می شود. در زمان خرید لوله استیل هم نیز مانند دیگر محصولات استیل می بایست به چند مورد توجه داشته باشید، اول اینکه گرید آلیاژ همچنین برند و کیفیت آن می تواند تاثیری بر بالا بودن قیمت این محصول داشته باشد و دیگر اینکه عواملی چون میزان عرضه و تقاضا، شرایط روز بازار میتواند تاثیر مستقیم بر روی قیمت لوله استیل داشته باشد. علاوه بر این موارد در کشور ما لوله استیل در گروه کالاهای وارداتی قرار گرفته است همین امر موجب شده نرخ ارز در قیمت این محصول تاثیر گذار می باشد.

خرید ضایعات استیل

ضایعات استیل در واقع همان قراضه ها، سوفاره ها و پرتی هایی هستند که در کارگاه ها و کارخانه های سازنده محصولات استیل به وجود می آید، همچنین محصولات استیلی که از رده خارج شده اند نیز در گروه ضایعات استیل قرار دارند. همانطور که احتمالا می دانید ضایعات استیل به طور 100% قابلیت بازیافت داشته و از این طریق قادر به بازگشت به چرخه تولید برای ساخت محصولات استیل جدید هستند.قیمت استیل، نرخ ارز، قیمت دلار و وضعیت بازار از عوامل تاثیر گذار بر قیمت ضایعات استیل هستند. در بازار محصولات استیل یافتن خریدار ضایعات استیل مطمئن همواره از اهمیت بالایی برخوردار است، از این رو بهتر است پیش از فروش و یا خرید ضایعات استیل قیمت آن را از شرکت های معتبر استعلام بگیرید.

مجموعه مرکز استیل با بیش از 5 دهه سابقه فعالیت و همکاری با کارگاه ها و کارخانه های تولیدی از معتبرترین مراکز در این زمینه می باشد،از این رو بدون شک این مجموعه یکی از بهترین خریداران ضایعات استیل شما می باشد. برای فروش ضایعات استیل از طریق شماره تلفن ۵۵۵۳۳۳۲۶-۰۲۱ یا آدرس اینترنتی https://markazsteel.com با مجموعه مرکز استیل تماس حاصل فرمایید.


این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.