تابلو چلنیوم یک مدل تابلو تبلیغاتی است که از نوع حروف برجسته بشمار می رود و از شناخته شده ترین ابزارهای تبلیغاتی در تابلو سازی می باشد.
ساخت تابلو چلنیوم به دو شکل دستی و با استفاده از دستگاه انجام می شود که تولید آن با دستگاه از متدهای روز در دنیا بشمار می رود که در ادامه به تشریح کامل آن و مزیت هایش خواهیم پرداخت.

دستگاه حروف ساز چلنیوم چیست؟

امروزه دستگاه های بسیاری در جهت ساخت تابلوهای تبلیغاتی در دنیا تولید می شوند که یکی از آنها دستگاه حروف ساز چنلیوم است؛ همانطور که نام این دستگاه مشخص می کند، تولید حروف برجسته چنلیوم ماهیت این دستگاه است و در حقیقت می توان با استفاده از این دستگاه اقدام به ساخت تابلو‌ چلنیوم نمود.
اصلی ترین موردی که دستگاه چلنیوم ساز فراهم می کند این است که رول چنلیوم را روی دستگاه قرار می دهند و دستگاه با توجه به طرح حروف، اقدام به زاویه زدن و برش چنلیوم می کند.
بعد از مشخص شدن زاویه ها و برش های چنلیوم، حروف سازان اقدام به خم کاری و در نهایت چسباندن لبه چنلیوم به پلکسی گلاس کرده و مراحل ساخت حروف را به اتمام می رسانند.

مزایای استفاده از دستگاه چلنیوم سازی

دستگاه حروف ساز چنلیوم دارای مزیت های مهمی است که در ادامه به دو‌ مورد مهم آنها می پردازیم.

سرعت بالا در ساخت حروف چلنیوم

به طور معمول ساخت حروف چلنیوم به روش دستی توسط استادکاران و حروف سازان حرفه ای ۳۰ تا ۴۰ متر در روز است و در حقیقت اگر حروف ساز ماهر باشد و سرعت بالایی در ساخت داشته باشد می تواند نهایتا ۴۰ متر حروف چلنیوم در روز را تولید کند.
اما یکی از مواردی که باعث تولید دستگاه حروف ساز چلنیوم شد این بود که متراژ و سرعت ساخت حروف در روز افزایش یابد.
با استفاده از دستگاه های مدرن و جدید چلنیوم ساز، می توان در هر ساعت بیش از ۱۰۰ متر حروف چلنیوم را تولید کرد که این موضوع فوق العاده است.
دستگاه حروف ساز چلنیوم می تواند نیاز تابلوسازانی که در روز به صورت تیراژ، حروف چلنیوم تولید می کنند را برآورده سازد و تابلو سازان با خیال آسوده سفارش تابلو چلنیوم توسط مشتریان را تحویل ایشان دهند.

زوایا و برش های دقیق

زاویه زدن و برش کاری یکی از موضوعات مهم در ساخت تابلو‌ چلنیوم است که باید به جهت تولید حرفه ای و زیبا به صورت دقیق و اصولی انجام شود.
دستگاه حروف ساز چلنیوم به دلیل به کار گیری از تیغه ها و غلطک های با کیفیت، می تواند به خوبی از پس این مورد برآید و این کار را به شکل دقیق انجام دهد.

قیمت ساخت تابلو چلنیوم با دستگاه

احتمالا بسیاری از مشتریان این سوال برایشان پیش می آید که آیا قیمت ساخت تابلو‌ چلنیوم با دستگاه تفاوتی با قیمت گذاری به صورت دستی دارد؟
در جواب این سوال باید بگوییم که خیر؛ ساخت تابلو چلنیوم با دستگاه شامل افزایش یا کاهش قیمت نخواهد بود.
اگر شرکت های تابلو سازی، ساخت تابلو چلنیوم را با دستگاه انجام می دهند و برای دستگاه هزینه ای صرف می کنند مسلما تیراژ کارشان نیز بالاتر بوده و از نیروی انسانی حروف ساز حداقل استفاده را می کنند؛ لذا باید گفت که مشتریان می توانند سفارش تابلو چلنیوم برای خود را با دستگاه ثبت کنند و هزینه بالاتری هم پرداخت نکنند.

بهترین دستگاه حروف ساز چلنیوم

کشورهای زیادی هستند که دستی بر تولید دستگاه حروف ساز چلنیوم دارند که برخی از آنها عبارتند از اسپانیا، کره، تایوان و چین که امروزه چندین تابلوسازی کشورمان مانند تابلو سازی نمای برتر، اندیشه آفتاب و... از آن استفاده می کنند.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده و مرکز مشاوره انتخاب نو مسئولیتی درباره آن ندارد.