کامپوزیت های دندانی مواد پرکننده همرنگ دندان هستند که برای ترمیم دندان های پوسیده یا آسیب دیده استفاده می شوند. آنها از یک ماتریس رزین ساخته شده اند که با ذرات شیشه یا سرامیک تقویت شده است. کامپوزیت‌های آلمانی قوی، بادوام و می‌توانند با رنگ دندان‌های شما مطابقت داشته باشند و آن‌ها را به انتخابی محبوب برای ترمیم دندان تبدیل می‌کند. کامپوزیت های دندانی روشی کارآمد و موثر برای ترمیم دندان هستند. کشور های متعددی در دنیا به ساخت کامپوزیت های دندانی می پردازند در این میان کشور آلمان یکی از برترین ها در ساخت کامپوزیت ها می باشد. دراین مقاله به بررسی انواع کامپوزیت های دندانی ساخته شده در کشور آلمان خواهیم پرداخت. 

قیمت کامپوزیت آلمانی

قیمت کامپوزیت آلمانی وابسته به برند، تخصص پزشک، تعداد واحد و ..... متفاوت می باشد و هزینه هر واحد آن بین 1.500.000 الی 2.500.000 تومان به ازای هر واحد می باشد. 

انواع کامپوزیت های آلمانی

کامپوزیت های آلمانی به عنوان کشور مطرح در ساخت کامپوزیت های دندانی، برند های متنوعی را به بازار جهانی کامپوزیت ها عرضه کرده است. دراین بخش از مقاله انواع مختلف کامپوزیت های آلمانی  مورد بررسی قرار می دهیم.

کامپوزیت دندان داینامیک پلاس یا (Dynamic Plus)

کامپوزیت دندان داینامیک پلاس ساخته شده توسط شرکت دندانپزشکی پرزیدنت دنتال یکی از شناخته شده ترین ها در آلمان است. از آنجایی که کامپوزیت داینامیک پلاس مقاومت بالایی در برابر سایش و فشار دارد، می توان از آن برای درمان اکثر دندان ها استفاده کرد. کامپوزیت Dynamic Plus با استفاده از فناوری میکروهیبرید ساخته شده است که زمان پلیمریزاسیون سریع و کارآمدی دارد. در مقایسه با دندان های مجاور، این نوع کامپوزیت بسیار سازگار است، به راحتی قالب گیری می شود و استفاده از آن بسیار ساده است. پایه داینامیک پلاس از رزین BIS-GMA و ذرات پرکننده معدنی با فاصله 0.05 تا 1 سانتی متر تشکیل شده است. فیلر دارای حجم 65 درصد و بار کلی پرکننده 80 درصد است. این کامپوزیت در کیت های حاوی سرنگ های زیاد و ترکیبات مختلف سیستم باندینگ ارائه می شود و یا می توان آن را به صورت جداگانه خریداری کرد.

از ویژگی های مورد توجه کامپوزیت داینامیک پلاس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاومت و پایداری بالا
 • فرم پذیری و شکل پذیری آسان
 • عملکرد بسیار عالی
 • مقاومت عالی در برابر سایش

کامپوزیت دندان داینامیک فلو (Dynamic Flow)

این محصول یک نوع کامپوزیت صاف است که برای ترمیم مینای دندان و ترمیم های زیبایی بهتر از ترمیم پوسیدگی عمل می کند. در واقع، حفره های دندانی کلاس V و III را می توان با حداقل تهاجم با کامپوزیت فلو ترمیم کرد. علاوه بر این، ترمیم های مستقیم، غیر مستقیم و اکریلیک از این ترکیب استفاده می کنند. در مقایسه با سایر کامپوزیت ها، این کامپوزیت پلیمریزه سبک است، ویسکوزیته کم، ماندگاری رنگ بهتر، زیست سازگاری عالی با عاج دندان، براقیت و درخشندگی بیشتر و مقاومت مکانیکی قوی در برابر سایش دارد. از دیگر ویژگی های قابل توجه این کامپوزیت دندانی آلمانی می توان به پولیش پذیری متمایز داینامیک فلو و ماهیت نامحلول آن در مایعات اشاره کرد.

ویژگی های برتر کامپوزیت داینامیک فلو (Dynamic Flow):

 • ماندگاری بالا
 • مقاومت بالا در برابر سایش
 • ثبات عالی در رنگ

کامپوزیت دندان کاریزما

شرکت کولزر آلمان کامپوزیت دندان  کاریزما را تولید می کند. این کامپوزیت یک نانوهیبرید همه کاره است که می تواند در بسیاری از مناطق قدامی و خلفی اعمال شود. به دلیل ماتریس جدید TCD-Matrix و ذرات پرکننده میکروگلاس که در ترکیب آن استفاده شده است، رنگ این ترمیم بیشتر با دندان های مجاور مطابقت دارد. ذرات پرکننده بسیار کوچک این کامپوزیت به آن درخشندگی شبیه به مینای دندان واقعی می دهد.  در واقع، کاریزما کامپوزیت هایی با ظاهر طبیعی، فوق العاده بادوام و با کیفیت بالا تولید می کند. وقتی صحبت از شکل دهی به میان می آید، کاریزما حداقل چسبندگی و کارایی را به همراه دارد.

از ویژگی های منحصر به فرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استحکام و استقامت بالا
 • ساده کردن روش برای رویه های دندانپزشکی زیبایی
 • قیمت منصفانه و ارزان
 • می توان از آن برای ترمیم دندان های شکسته و ترک خورده و همچنین دندان های تغییر شکل یافته و نامناسب استفاده کرد.
 • فوق العاده سازگار

کامپوزیت دندان دی ام جی (DMG)

شرکت DMG با استفاده از مواد مناسب، انواع کامپوزیت های دندانی را برای استفاده در شرایط مختلف تولید می کند. نام تجاری Ecosite برای فروش کامپوزیت های DMG استفاده می شود. سیستم کامپوزیت Ecosite Elements بهترین استانداردهای زیبایی را برای ترمیم های قدامی و خلفی ارائه می دهد، در حالی که Ecosite Bulk Fill یک ماده پرکننده حجیم است که برای دندان های خلفی استفاده می شود که می تواند در یک مرحله پر شود.

کامپوزیت دندان وکو (Voco)

وکو، یک شرکت آلمانی است که به تولید و ساخت کامپوزیت دندانی مشغول می باشد. شناخته شده ترین کامپوزیت دندان، کامپوزیت های سری Admira هستند. این کامپوزیت که شامل:

 :Admira Fusionکامپوزیت جهانی فوق العاده زیبا و باکیفیت است که هم برای دندان های قدامی و هم برای دندان های خلفی قابل استفاده است.

 :Admira Bond این سری از کامپوزیت های که به  عنوان یک ماده کاربردی عمل می کند عامل باندینگ و قابل استفاده برای همه دندان ها می باشد.

:Admira Protect کامپوزیتی که فلوراید آزاد می کند تا از پوسیدگی ثانویه دندان جلوگیری کند.

کامپوزیت دندان زنیت (Zenit)

یکی از برند های کلیدی کامپوزیت دندانی آلمانی ZENIT می باشد. این کامپوزیت به دلیل کیفیت بسیار بالا برای استفاده درمانی برای ترمیم دندان های آسیب دیده مناسب است.  از این ماده می توان برای پر کردن هر حفره دندانی قبل از پلیمریزاسیون نهایی استفاده کرد. طبیعتا زمانی که این محصول با منبع نور مناسب استفاده شود بهترین نتیجه را به همراه دارد. در واقع، طبق دستور سازنده، نظارت معمول بر تجهیزات نور درمانی ضروری است.

از مزایای کامپوزیت های زنیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده آسان در مدت زمان بسیار پایین
 • ظاهری بسیار طبیعی
 • تنوع در طیف وسیع رنگی
 • امکان استفاده برای ترمیم دندان کودکان

مزایای استفاده از کامپوزیت های آلمانی

ارتقا لبخند و جذابیت دندان ها

با استفاده از کامپوزیت های آلمانی می توانید عیب های دندان های خود را از بین برده و زیبایی بیشتری به دندان و صورت خود هدیه ببخشید. افرادی که دندان های آن ها زرد رنگ و بد رنگ می توانند از این روش به خوبی استفاده کنند.

هزینه مناسب نسبت به سایر روش ها:

هزینه های انجام کامپوزیت های آلمانی نسبت به سایر روش های مشابه خود از قبیل لمینت سرامیکی بسیار پایین تر است.

انتخاب رنگ مورد نظر

از مزیت های اصلی کامپوزیت های آلمانی این است که بیمار می تواند با مشورت دندانپزشک خود رنگ مناسب کامپوزیت خود را انتخاب کند.

درمان در یک جلسه

این واقعیت که کامپوزیت نیازی به روکش موقت ندارند و در یک یا دو جلسه تکمیل می شوند، یکی از مزایای اصلی آن است. ابتدا دندان های شما بریده می شوند تا قالبی برای لمینت های سرامیکی به دست آید. تا زمانی که لمینت ها در دسترس باشند می توان از روکش های موقت استفاده کرد.

طول عمر:

کامپوزیت های آلمانی در صورت رعایت بهداشت دهان دندان و همچنین رعایت در سبک غذایی و استفاده نکردن از اجسام سخت می تواند ماندگاری و طول عمر مناسبی داشته باشد.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده و مرکز مشاوره انتخاب نو مسئولیتی درباره آن ندارد.