حتما در مجلات مد و فشن در گردن سلبریتی‌ها و افراد مشهور یا در پشت ویترین طلافروشی‌هایی مانند گالری طلا روبی گردنبندهای طلا چند لایه را دیده‌اید، مطمئنم شما هم با ما هم عقیده هستید که این مدل گردنبند طلا بسیار زیبا و چشم‌نواز است. استفاده از چند زنجیر طلا در کنار یکدیگر نیاز به مهارت و آگاهی زیادی دارد تا ترکیب آن‌ها با هم از دید مخاطب شلوغ و بی‌نظم به نظر نرسد. بعلاوه پوشیدن گردنبندهای متعدد در آمیزه‌ای ازترکیب‌هایی که مدام تغییر می‌کنند به ما اجازه می‌دهد تا هرچه بیشتر از زیورآلات و گردنبندهایی که در جعبه جواهرات مان است، استفاده نمائیم. قطعا هر کسی که طالب تنوع و نو‌آوری است از این تغییر زیبا استقبال می‌کند. برای این که بتوانید از گردنبند طلا چند لایه استفاده کنید و در عین حال شیک به نظر برسید. لازم است قوانین و قواعد استفاده از چند گردنبند بطور همزمان را بدانید.

قوانین استفاده از گردنبند چند لایه

گردنبندهای چند لایه جزو زیورآلاتی هستند که با طراحی خلاقانه‌ای که دارند توانستند در بین مردم محبوبیت زیادی پیدا کنند، بطوری که بسیاری سبک آن را کلاسیک می‌دانند. از آنجایی که همه خانم‌ها به آراستگی ظاهری خود بسیار علاقمندند، تنها با چند نکته کوچک می‌توان از گردنبندهایی که در جعبه جواهرت‌شان بلا استفاده مانده است، یک ست جدید و زیبا برای خود بسازند. در ادامه شما را با این نکات بیشتر آشنا می‌ممکنیم

ترکیب بندی بر اساس طول زنجیرها

یکی از بارزترین خصوصیات گردنبندهای لایه‌ای، قرارگرفتن آن‌ها بصورت حالت آبشاری است. با بکارگیری گردنبندهایی با طول‌های متفاوت شما می‌توانید به این حالت آبشاری دست پید اکنید. معمولا زنجیرهای طلا در طول‌های مختلف از 35 سانت تا 88 سانت وجود دارند، شما به راحتی می‌توانید این تنوع را در مجموعه‌های گالری طلا روبی بیابید. وقتی می‌خواهید گردنبند چند لایه درست کنید باید به طول این زنجیر‌ها دقت نمائید. این زنجیرها باید در فاصله مناسبی از یکدیگر قرا بگیرند تا یک ظاهر مناسب و زیبایی را ایجاد کنند، در غیر این صورت، ممکن است زنجیرها روی هم بی‌افتند و یک ظاهر آشفته و نامنظم را ایجاد نمایند. برای این که به زنجیر ها یک ریتم ثابت بدهیم، بهتر است اولین زنجیر را دقیقا در زیر گردن قرار دهیم و بقیه گردنبندها را بر اساس آن تنظیم نمائید. رعایت فاصله بین لایه‌های گردنبند، کوتاهی و بلندی زنجیرها باعث می‌شود یک ترکیب زیبا و مینیمال داشته باشید. برای ست کردن بهترین مدل گردنبند چندلایه، خرید انواع مدل گردنبند طلا از گالری روبی بهترین انتخاب است.

استفاده از جنس‌های مختلف

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، دراین مدل از گردنبند‌ها، جنس گردنبند اهمیت زیادی ندارد. بدین معنا که می‌توانید از گردنبند با جنس‌ها و رنگ‌های مختلف استفاده کنید. شما می‌توانید هم‌زمان از انواع زنجیر طلا با رنگ زرد یا گردنبند طلا سفید یا حتی از گردنبند نقره استفاده نمائید. به طور مثال شما می‌توانید از گردنبند چند لایه مروارید به همراه گردنبند چند لایه طلا استفاده نمائید.

سبک های مختلف را ترکیب کنید

سبک‌های مختلفی در بین زنجیرها وجود دارند، تنوع سبک زنجیرطلا بقدری زیاد است که شما می‌توانید به راحتی مدل و سبک مورد نظر خود را با هم ست نمائید. برخی از زنجیرها ساده با حلقه‌های ریز و برخی درشت و پر پیچ و تاب هستند، فرقی نمی‌کند چه سبک از گردنبند را می‌خواهید با هم ست کنید، در این زمینه دست شما باز است و به راحتی می‌توانید سبک‌های مختلف را در کنار هم قرار دهید. اما باز نکته قابل توجه این است که هارمونی و هماهنگی آن‌ها را در نظر بگیرید تا شلوغ و بی‌نظم به نظر نیایند.

چینش زنجیرها بر اساس ضخامت

اگر از زنجیر با ضخامت‌های مختلف استفاده می‌کنید، بهتر است در بالا از نازک‌ترین آن‌ها شروع کرده و هر چه به سمت پایین می‌آئید به ضخامت و طول آن‌ها بی‌افزائید.

نکته کانونی را فراموش نکنید

یکی از نکات اساسی که باید حتما در نظر بگیرید، این است که یک گردنبند را باید به عنوان کانون توجه انتخاب کنید، معمولا نقطه کانونی، گردنبندی است که در بالاترین یا پایین‌ترین قسمت قرار می‌گیرد. گردنبندی که به عنوان نقطه کانونی شما انتخاب می‌شود باید نگاه بیننده رابه سمت خود جلب کند. برای این کار می‌توانید یک تزئین خاص یا یک سنگ چشم نواز را روی آن داشته باشد تا آن زنجیر را به شیوه خاص از سایر زنجیر‌ها متمایز کند.

استفاده از تعداد فرد

گرچه هیچ قانون خاصی در این زمینه وجود ندارد، اما بسیاری از افراد قانون سه تایی را رعایت می‌کنند. در حالی که برخی از افراد فقط فرد بودن گردنبندها را در نظر می‌گیرند و تعداد آن‌ها برایشان مهم نیست، اما تجربه نشان داده که ترکیب‌های سه‌تایی و پنج‌تایی جلوه بیشتری نسبت به بقیه دارند.

کلام آخر

در کنار تمام مواردی که ذکر شد ، باید بدانید وقتی قرار است از گردنبندهای لایه‌ای استفاده کنید، هیچ قانون و محدودیتی وجود ندارد. اگر برای‌تان سخت است که گردنبدهای‌تان را خودتان ست کنید، می‌توانید به راحتی در یک مجموعه بی‌نظیر مانند گالری طلا روبی انواع آن‌ها را بیابید. در غیر این صورت نگران هیچ کدام از قواعد و قوانین نباشید و تنها به استایلی که عاشقش هستید فکر کنید.


این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.