بدون شک هیچ استایلی بدون اکسسوری مناسب زیبا و کامل نیست. گوشواره طلا از جمله اکسسوری‌هایی است که می‌تواند به تنهایی تکمیل کننده استایل شما باشد. فقط کافی است انتخاب درستی انجام دهید تا بتوانید در هر مهمانی و مجلسی بدرخشید. در هنگام انتخاب گوشواره و گردنبند توجه به یقه لباس بسیار مهم است. شما برای اینکه بتوانید مدل گوشواره طلا جدید یا گردنبند خود را به خوبی به نمایش بگذارید باید بدانید که با هر یقه‌ای چه مدل اکسسوری مناسب است. عوامل دیگری هم هستند که در انتخاب گوشواره مناسب برای استایل و لباستان دخیل هستند که از آن‌جمله می‌توان به فرم صورت و هماهنگی اکسسوری ها با یکدیگراشاره کرد. در این مطلب می‌خواهیم مدل گوشواره مناسب لباس مجلسی بدون شانه را مورد بررسی قرار دهیم.

برای پوشیدن گوشواره همه جوانب را در نظر بگیرید

یکی از سخت‌ترین کارهایی که در هنگام پوشیدن لباس باید انجام داد، انتخاب زیورآلات و اکسسوری‌های مناسب با لباس است. اغلب خانم‌ها می‌دانند که در هر مجلسی چه لباسی باید بپوشند اما زمانی که بحث استفاده از زیورآلات به میان می‌آید کار کمی دشوار می‌شود. شما نمی‌توانید هر مدل گوشواره‌ای که دارید را با هر لباسی ست کنید و انتظار داشته باشید که با هم همخوانی هم داشته باشند. باید تمام جوانب را بسنجید چرا که استایل شما در واقع در برگیرنده تمام اجزای بدن، صورت و ظاهر شما می‌باشد، در نتیجه نمی‌توانید یک جنبه را در نظر بگیرید و جنبه دیگر را نادیده بگیرید. بنابراین باید به همه نکات دقت کنید. یکی از مهم‌ترین مسائل در هنگام استفاده از گوشواره طلا فرم صورت، هماهنگی زیورآلات با یکدیگر و فرم لباسی است که می‌پوشید.

فرم صورت و گوشواره مناسب با آن

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که در هنگام خرید گوشواره باید به آن دقت کرد، فرم صورت است. طبیعی است که وقتی وارد یک مجموعه مانند گالری طلا روبی می‌شوید دلتان می‌خواهد انواع مختلف گوشواره طلا از مدل گوشواره بخیه‌ای طلا گرفته تا گوشواره آویز طلا را انتخاب نمائید، اما نکته‌ای که این وسط باید به آن دقت کنید این است که در هنگام انتخاب باید تناسب این مدل گوشواره‌ها را با صورت خود در نظر بگیرید. پس اولین قدم شناخت فرم صورت است:

  • اگر صورت گردی دارید باید بدانید یک قانون اصلی برای شما وجود دارد و آن این است که باید از پوشیدن گوشواره های حلقه‌ای طلا با سایز متوسط و بزرگ و همچنین انواع گوشواره میخی طلا پرهیز کنید. در عوض می‌توانید از گوشواره های آویز طلا که فرم صورت را کمی کشیده می‌کنند، استفاده نمائید. این مدل گوشواره‌ها برای لباس‌هایی که بدون شانه هستند نیز گزینه مناسبی می‌باشند.
  • خبر خوب برای صورت‌های بیضی شکل این است که شما می‌توانید هر مدل گوشواره‌ای که دوست دارید انتخاب کنید.
  • اگر پیشانی بلند و چانه تیزی دارید، در واقع فرم صورت شما شبیه مثلث بر عکس است. مناسب‌ترین گزینه برای این تیپ صورت گوشواره‌های اشکی و لوستر مانند می‌باشند، گوشواره‌هایی که از روی لاله گوش باریک و قسمت تحتانی آن‌ها پهن و پرکار است.
  • برای صورت‌های مربعی برعکس صورت‌های گرد پیشنهاد ما انواع مدل گوشواره حلقه‌ای طلا جدید یا گوشواره‌ بخیه‌ای طلا می‌باشد. در عوض باید از مدل‌های مربعی و زاویه دار پرهیز نمائید.

گوشواره مناسب برای لباس بدون شانه چیست؟

بعد از این که گوشواره طلا خود را مطابق با فرم صورت خود انتخاب کردید، بهتر است تمرکز خود را بر روی یقه لباس خود بگذارید. برای لباس‌هایی که یقه باز دارند مانند لباس‌های دکلته یا لباس‌هایی که بدون شانه هستند، اکسسوری‌هایی مانند گوشواره و گردنبند طلا بهترین انتخاب محسوب می‌شوند. اگر لباس‌تان بالاتنه شلوغ و پر کاری دارد نباید از گوشواره‌های بزرگ و نگین‌دار استفاده کنید، بلکه باید هر چه می‌توانید از گوشواره‌های ساده و ترجیحا بدون نگین مانند گوشواره بخیه‌ای طلا استفاده نمائید. اما اگر لباس بدون شانه شما فاقد هر گونه تزیین و طرح شلوغی است، می‍‌توانید با استفاده از یک گوشواره بزرگ و پرکار مانند گوشواره لوستر، گوشواره حلقه ای طلا بزرگ، گوشواره آویز طلا بلند و باریکو... تمام نظرها را به سمت صورت و چهره خود جلب کرده و زیبایی خود را به رخ بقیه بکشید.

کلام آخر

آخرین نکته‌ای که برای استفاده ازگوشواره طلا باید رعایت کنید حفظ هماهنگی و ترکیب آن با سایر زیورآلات‌تان می‌باشد. مخصوصا در مورد لباس‌های بدون شانه باید حواستان باشد که هرگز یک گوشواره آویز طلا را به همراه یک گردنبند بزرگ استفاده نکنید، چرا که در این مدل لباس ها تمرکز اصلی به سمت گردن و صورت شماست، برای همین بهتر است از یکی از این زیورآلات استفاده کنید تا ظاهرتان شلخته و بی‌نظم جلوه نکند. برعکس وقتی فقط از گوشواره آویز طلا استفاده می‌کنید، در عین سادگی بسیار شیک و جذاب به نظر می‌رسید. شما می‌توانید رنگ و طرح و مدل گوشواره طلا را بر اساس رنگ لباس انتخاب کنید.


این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.