لایه برداری پوست درواقع همان ازبین‌بردن سلول‌های مردهٔ پوست است که درنهایت منجر به نرم شدن و لطافت پوست می‌شود. این مرحله از مراقبت‌های پوستی، فوق‌العاده دارای اهمیت است و اگر به‌صورت حرفه‌ای پیش نرود، کیفیت رطوبت‌سازی، تقویت پوست و پاک‌سازی را کاهش می‌دهد. از طرفی بعضی از مواقع، سلول‌های مرده روی پوست باقی می‌مانند و سبب پوسته‌پوسته شدن پوست می‌شوند که پرواضح است برای جلوگیری از چنین مواردی، باید از بهترین لایه بردار پوست استفاده کرد. حال در این مقاله قصد داریم توضیحات بیشتری دربارهٔ اهمیت لایه برداری پوست ارائه دهیم و توصیه می‌کنیم که اگر درزمینهٔ انتخاب بهترین آبرسان و مرطوب کننده پوست تردید دارید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

بهترین مزیت‌های لایه بردار پوست

برای شفاف شدن و بدون لکه بودن پوست، ملزم به استفاده از بهترین لایه بردار پوست هستیم. درواقع به‌کارگیری از بهترین روش لایه‌برداری، پوست تمیزتر و صاف‌تر را منجر می‌شود. حال در ادامه به مهم‌ترین مزایای لایه برداری پوست صورت اشاره می‌کنیم:

 • افزایش آبرسانی پوست

هیدراته نگه‌داشتن پوست اگرچه با روش‌هایی مانند به‌کارگیری از مرطوب کننده‌ها انجام می‌شود، اما ممکن است بدی‌هایی هم داشته باشد. درواقع وقتی محصولات مختلف روی پوست انباشته می‌شوند، احتمال جوش زدن و تجمع سلول افزایش می‌یابد که این موضوع ممکن است کیفیت پوست را کاهش دهد، بنابراین توصیه می‌کنیم از روش لایه‌برداری استفاده کنید تا با ازبین‌رفتن سلول‌های مردهٔ پوست، شانس بیشتری برای هیدریشن داشته باشید.

 • کاهش چین و چروک

لایه برداری پوست از چین و چروک جلوگیری کرده و پوست باکیفیتی را برای شما عزیزان به ارمغان می‌آورد. همان‌طور که می‌دانید، با افزایش سن، احتمال ایجاد سلول‌های مردهٔ پوست بیشتر می‌شود و اگر لایه‌برداری به شکل صحیح انجام نشود، پوست خشک شده و رنگ طبیعی‌اش را از دست می‌دهد که همهٔ این‌ها سبب پیری زودرس و چین و چروک خواهد شد.

 • افزایش اثربخشی محصولات مراقبتی پوست

وقتی لایه برداری به‌صورت صحیح انجام شود، استفاده از محصولات مراقبتی پوست با بیشترین تأثیر همراه خواهد بود. این بدان معناست که با روشن‌تر شدن پوست و افزایش قدرت جذب، اثربخشی محصولات مراقبت از پوست نیز افزایش می‌یابد، بنابراین توصیه می‌کنیم که قبل از استفاده از محصولات مراقبتی پوست مانند انواع آبرسان و مرطوب کننده و همچنین روغن صورت، حتماً عمل لایه برداری را انجام دهید.

 • افزایش کلاژن‌سازی

از مهم‌ترین مزیت‌های لایه برداری پوست به‌صورت دائمی و مرتب، تولید کلاژن است. همان‌طور که می‌دانید، کلاژن‌ برای درخشان شدن پوست فوق‌العاده اهمیت دارد و هرچه این ماده در پوست بیشتر باشد، خاصیت کشسانی پوست نیز افزایش می‌یابد، بنابراین همهٔ افراد باید برای افزایش سطح کلاژن پوست، اقدامات قابل توجهی انجام دهند که یکی از بهترین روش‌ها، به‌کارگیری از انواع لایه بردار باکیفیت است.

انواع روش‌های لایه برداری پوست

حال که با اهمیت لایه‌برداری آشنا شده‌اید، در این بخش قصد داریم دربارهٔ انواع روش‌های لایه‌برداری صحبت کنیم تا با بررسی هرکدام، بهترین نوع این روش را انتخاب و استفاده کنید:

 • لایه‌برداری فیزیکی پوست

این نوع لایه‌بردار به شکل دستی یا مالشی است. در گذشته به‌کارگیری از لیف یا سفیدآب که در حمام انجام می‌شده است ازجمله روش‌های فیزیکی لایه‌بردار بوده که البته اگر به‌درستی انجام نشود، سبب تحریک پوست می‌شود. به‌طورکلی از انواع لایه‌بردار فیزیکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. اسکراب‌های پاک‌کننده؛
 2. دستکش‌های لایه‌بردار؛
 3. سنگ‌پا، لیف و... ؛
 4. غلتک‌های میکرونیدلینگ خانگی.

گفتنی است که لایه برداری پوست با استفاده از موارد عنوان‌شده، باید به‌صورت تخصصی انجام شود که توصیه می‌کنیم راهنمای استفاده از هرکدام را قبل از به‌کار گرفتن مطالعه کنید.

 • لایه‌برداری شیمیایی

از مهم‌ترین مزیت‌های این نوع لایه‌بردار این است که تأثیر بیشتری نسبت به لایه‌بردار فیزیکی دارد. با این حال باید به‌کارگیری از این روش را که با موارد خاص انجام می‌شود، به‌طور دقیق انجام داد. گفتنی است که از بهترین لایه‌بردارهای شیمیایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. آلفاهیدروکسی اسیدها؛
 2. بتاهیدروکسی اسیدها؛
 3. رتینوئیدها.

دقت کنید که هرکدام از این روش‌های لایه برداری پوست، به زیرمجموعه‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند که درصد لایه‌برداری خاصی دارند. به‌طورکلی استفاده از ژل اسکراب، امولسیون شوینده و پاک‌کننده، لایه بردار روشن‌کننده، کرم اسکراب و... از بهترین محصولات لایه‌بردار هستند که افراد می‌توانند از نوع دلخواه خود استفاده کنند.

در زمان لایه‌برداری چه کارهایی نباید انجام داد؟

پرواضح است که باید در زمان لایه‌برداری پوست به نکته‌های زیادی توجه داشت تا احتمال آسیب به پوست کاهش یابد. در ادامه به مهم‌ترین موارد در این خصوص اشاره می‌کنیم:

 1. در صورت استفاده از محصولات حاوی رتینول یا بنزوئیل پراکسید، حتماً مراقبت باشید که با مشکلات پوستی مواجه نشوید.
 2. فقط از محصولاتی استفاده کنید که برای پوست صورت هستند و لایه بردارهای سایر نقاط بدن را برای صورت به‌کارگیری نکنید.
 3. اگر پوست‌تان صدمه دیده است و یا آفتاب‌‌سوخته شده‌اید، به‌هیچ‌عنوان از لایه‌بردار استفاده نکنید، زیرا قطعاً التهاب را افزایش می‌دهد.

بهترین زمان برای لایه‌برداری

اگرچه نمی‌توان برای همهٔ افراد یک نسخهٔ یکسان در نظر گرفت، اما به‌صورت کلی، پوست در هر هفته، حداقل دو بار به لایه‌برداری نیاز دارد. با این حال توصیه می‌کنیم وضعیت پوست‌تان را بررسی کرده و خشک یا چرب بودن آن را در نظر گرفته و سپس برای تعیین بازه‌های لایه‌برداری اقدام کنید. با همهٔ این تفاصیل، پیشنهاد ما حداقل به‌صورت ماهانه یک بار است که هر نوع پوست به این روش رسیدگی نیاز خواهد داشت.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم تا شما عزیزان را با اهمیت لایه برداری پوست آشنا کنیم. همان‌طور که می‌دانید، پوست صورت فوق‌العاده حساس است و اگر از محصولات بی‌کیفیت استفاده شود، لطافت و نرمی پوست تحت تأثیر قرار خواهد گرفت، بنابراین توصیه می‌کنیم برای خرید محصولات مراقبتی مثل روغن پوست صورت ازجمله لایه‌بردارها، فقط از طریق مراکز و فروشگاه‌های مجاز اقدام کنید تا درنهایت بتوانید بهترین محصولات را با کیفیت عالی و همچنین قیمت مناسب خریداری کنید. در این خصوص پیشنهاد می‌کنیم که از مجموعهٔ سفیر استفاده کنید که بهترین خدمات را در خصوص بهترین محصولات پوست و مو ارائه می‌دهد.


این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.