پوست انسان در واقع یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای نشان‌دهنده سلامت می‌باشد، چرا که در اکثر مواقع با وقوع بروز مشکلات نهان در بدن، عوارض آن بر پوست نمایان خواهد شد. همچنین برخورداری از پوست زیبا و شاداب می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای در ظاهر افراد داشته باشد. بنابراین حفظ و مراقبت از آن با استفاده از روش‌هایی از جمله پاکسازی روتین پوست در جهت سلامت آن نیز بسیار مهم می‌باشد.

از عوامل مخاطره انگیز برای سلامت پوست می‌توان به مواردی از قبیل آلودگی هوا، استفاده مداوم از مواد شیمیایی و آرایشی و همچنین عدم شستشوی پوست بعد از استفاده از لوازم آرایشی اشاره نمود.

پاکسازی پوست

پاکسازی پوست مزایایی همچون زیبایی، جلوگیری از پیری پوست، جوانسازی و شادابی پوستتغذیه پوست با استفاده از سرم‌های درمانی و ... را برای افراد به همراه خواهد داشت. از همین روی زیباجویان با مراجعه به مشاورین و متخصصین پوستی در بهترین کلینیک زیبایی در مشهد، می‌توانند با استفاده از جدیدترین متدها و با کیفیت‌ترین متریال به پاکسازی پوست پرداخته و گامی موثر در حفظ و سلامتی و زیبایی خود بردارند.

در ادمه به بررسی انواع روش‌های پاکسازی پوست خواهیم پرداخت.

اسکراب پوست

استفاده از این روش به صورت مالش مواد به صورت ماساژ، بر روی پوست صورت می‌باشد. موادی که در اسکراب به کار رفته است با استفاده از ماسا بر روی پوست، و با خاصیت و قابلیت پاک کنندگی، بافت‌های مرده سطح اپیدرم را لایه برداری کرده و به پاکسازی پوست کمک می‌کند.

انواع مواد اسکراب شامل اسکراب شنی دانه ریز، دانه متوسط و دانه درشت نیز می‌باشند.

تغذیه و آبرسانی پوست

تغذیه و آبرسانی پوست، یکی از بهترین و موثرترین مراحل پاکسازی پوست حرفه‌ای می‌باشد. لازم به ذکر است که در این روش توجه به نوع پوست بسیار حائز اهمیت نیز می‌باشد.

پاکسازی پوست به روش آبرسانی با استفاده از انواع ماسک پوست انجام خواهد شد. بعد از مرحله ماسک گذاری، جهت هیدراته کردن پوست از آبرسان‌های مناسب با نوع پوست استفاده خواهد شد.

پس از انجام این مراحل از یک تونر پوستی که از خاصیت سفت کنندگی و استحکام بخشی پوست برخوردار است، استفاده می‌شود.

تونرها با به حداقل رساندن منافذ پوست به از بین رفتن جوش و چربی پوست کمک کرده، و در نتیجه آن ظاهری زیبا و شاداب را به پوست خواهد بخشید.

دستگاه اکسیژن صورت

در خصوص معرفی انواع روش‌های پاکسازی و آشنایی با مراحل پاکسازی پوست، می‌توان گفت اکسیژن رسانی به پوست می‌تواند یک روش بسیار موثر در رفع مشکلات پوستی به شمار رود.

استفاده از این روش به این صورت است که بعد از آماده شدن صورت و باز شدن منافذ پوست، اکسیژن از طریق یک ابزار فشار مخصوص به پوست وارد خواهد شد. این روش تمامی منافذ را پاک کرده و به بهبود گردش خون در زیر پوست کمک می‌کند، که در ی این امر پوست افراد طراوت و جوانی زیبایی خود را باز خواهد یافت.

لازم به ذکر است که دستگاه اکسیژن صورت برای انواع پوست مناسب بوده، و موجب آبرسانی و شفاف‌تر شدن پوست خواهد شد. افرادی که پوست آن‌ها دچار لکه و کدری شده است، می‌توانند با استفاده از این روش برای پاکسازی وست خود اقدام نمایند.

فواید و مزایای پاکسازی پوست

پاکسازی پوست از فواید بسیاری برخوردار می‌باشد. همانطور که قبلا هم ذکر شد، پاکسازی پوست علاوه بر زیبایی و شادابی پوست، موجب از بین رفتن آلودگی‌های سطحی، و انواع دانه‌ها و جوش‌های روی سطح پوست می‌شود.

از دیگر مزایای آن این است که پیری پوست را به تعویق انداخته، پوست را سم زدایی می‌کند و به سفت‌تر شدن بافت پوست نیز کمک می‌کند.

نکته قابل توجه این است که پاکسازی پوست مناسب برای همه افراد در هر سنی خواهد بود، به طوری که هر چه افراد زودتر اقدام به این عمل نمایند، می‌توانند از پیری زودرس پوست و رفع چین چروک‌های پوستی در سنین بالاتر جلوگیری نمایند.

نکات مهم بعد از پاکسازی پوست و ابرو

در زمان انجام پاکسازی و همچنین کاشت ابرو در مشهد به این دلیل که سلول‌های مرده از پوست جدا می‌شوند، که در نتیجه آن جوش‌های فعال و زیر پوستی تخلیه می‌شوند، بنابراین باید پوست فورا پاک شده و ضد عفونی شود.

همچنین علاوه بر آن، جهت حفظ سلامت بهداشت و عدم بروز حساسیت و آلرژی، افراد می‌بایست برخی نکات مهم پس از پاکسازی را رعایت نمایند، که مهم‌ترین آن‌ها عبارت است از:

  • پس از پاکسازی حتما صورت خود را ضد عفونی کنند.
  • تا ۲۴ ساعت از مواد آرایشی استفاده نکنند.
  • در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار نگیرند.
  • جهت پاکسازی از مواد و دستگاه‌های مرغوب و باکیفیت استفاده نمایند.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.