در چند سال اخیر اهمیت پیرایش مو و رسیدگی به ظاهر، در بین افراد بسیار پررنگ‌تر از سابق شده است؛ در نتیجه شغل آرایشگری، رفته رفته به یکی از شغل‌های پردرآمد مبدل گشته و در مقایسه با گذشته‌ی خود، بسیار رونق پیدا کرده است. در این حین، افرادی که دارای تخصص و مهارت بالا در هنر آرایشگری بودند، با احداث آموزشگاه‌ها و آکادمی‌ها به پیشرفت این حوزه کمک کردند. تاسیس این آکادمی‌ها، بستر امنی برای هنرآموزان مشتاقی بود که قصد قدم برداشتن در این مسیر پر چالش را داشتند. این افراد اکنون می‌توانند بدون دغدغه در دوره‌هایی که دوست دارند شرکت کرده و همه‌ی آنچه را که لازم است، بیاموزند. در ادامه بیشتر در این مورد صحبت کرده و در نهایت، یکی از بهترین آموزشگاه‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند را، به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد؛ تا بتوانید به راحتی و هر چه زودتر، کار خود را آغاز کنید.

معیارهای مهم برای انتخاب یک آموزشگاه آرایشگری

برای آنکه یک فرد از صفر (ما بنا را به مبتدی بودن می‌گذاریم) بصورت تخصصی وارد این حوزه کاری شود، نیاز است که تحت نظارت یک آموزشگاه آرایشگری مردانه آموزش خود را آغاز کرده و تجربه کسب کند. در واقع شما نیازمند دوره‌ای اصولی، جامع و عملی هستید تا بتوانید تمام نکات لازم را زیر نظر یک استاد باتجربه، بیاموزید.

اگر فردی خلاق هستید، به وجود تنوع در کارها علاقه دارید و در نهایت می‌خواهید به یک آرایشگر حرفه‌ای تبدیل شوید، کافیست با دقت مواردی که در ادامه ذکر کرده‌ایم را دنبال کنید. بعد از بررسی و در نظر گرفتن آنها، می‌توانید بهترین آموزشگاه را یافته و یادگیری خود را آغاز کنید.

  1. آموزش صفر تا صد آرایشگری مردانه: آموزشگاهی که برای کسب تعلیم آرایشگری به آن مراجعه می‌کنید، باید دوره‌های جامعی را برگزار کند. تصور کنید شما در سطح مبتدی، یک دوره از آموزشگاهی را شرکت کرده و گذرانده‌اید. در طی آن دوره شما با مربیان، روش تدریس آنها، پرسنل مختلف آموزشگاه و روند کاری آن موسسه آشنا شده‌اید. اکنون اگر آن مجموعه در سطح بعدی دوره‌ای ارائه ندهد، چه خواهد شد؟ در این شرایط شما مجبور خواهید بود که باری دیگر تحقیق کرده و این مراحل را از ابتدا، طی کنید. علاوه‌ بر اینکه، مربیانی که توانایی تدریس در سطوح بالاتر را ندارند، بی‌شک نمی‌توانند گزینه خوبی برای شما که فردی مبتدی هستید، باشند.
  2. وجود پشتیبانی مربیان بعد از اتمام دوره: ممکن است بعد از آنکه کلاس‌های شما به پایان رسید و شما در آزمون قبول شدید، سوالاتی حین کار برای شما پیش آید. سعی کنید آموزشگاهی را برای آموزش آرایشگری مردانه خود انتخاب کنید که دارای پشتیبانی طولانی مدت باشد؛ تا همواره بتوانید با ارتباط گرفتن با مربی خود، چالش‌های پیش مسیرتان را برطرف سازید.
  3. هزینه آموزش آرایشگری مردانه در هر سطحی: بنا به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور ما در زمان فعلی، پیش‌بینی می‌شود که هزینه مربوط به هر دوره برای درصد زیادی از افراد (بخصوص افراد مبتدی که درآمدی ندارند) مسئله مهمی باشد. شما می‌توانید با توجه به میزان بودجه خود، آموزش مناسبی پیدا کنید؛ اما توصیه می‌شود که در ابتدا، کیفیت آن دوره و سایر مواردی که باهم بررسی کردیم را مد نظر گرفته و پس از آن، به فکر شهریه آن باشید. اگر فقط این گزینه را معیار خود قرار دهید، ممکن است با انتخاب غلط خود، هم بودجه خود را از دست داده و هم وقت خود را تلف کنید. اگر پرداخت مبالغ مربوط به دریافت آموزش برای شما دشوار بود، به فکر درآمدی که بعدا قرار است به آن برسید، فکر کنید؛ شاید نظرتان در این باره تغییر کرد!
  4. وجود تنوع در دوره‌های آموزشگاه: موسسه منتخب شما باید در زمینه‌های گوناگونی، دارای کلاس‌های متنوع باشد. بهتر است آموزشگاهی پیدا کنید که دارای دوره‌هایی مثل ترمیم مو، موضوعاتی مرتبط با زیبایی و بهداشت ناخن (دست و پا)، گریم داماد و چهره‌پردازی مردانه و ... را برگزار کند.
  5. کسب اطمینان از وجود سابقه و رزومه مطلوب: شما باید نزد مربیانی آموزشات لازم را ببینید که تجربه کافی در زمینه آموزش‌های مختلف مربوط به آرایشگری مردانه، داشته باشند. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای اطمینان از این موضوع، بررسی میزان رضایت هنرآموزان سابق آن موسسه آموزشی است. روش دیگر، اطمینان از مدارک اساتید و تحقیق در مورد میزان قبولی شاگردان آنها در آزمون‌های نهایی می‌باشد.
  6. ارائه مدارک معتبر: چه مدرک بین‌المللی به شما بدهند و چه مدرک از جانب سازمان فنی و حرفه‌ای کل کشور صادر شود، تفاوتی نمی‌کند؛ مهم اعتبار مدرک است که هردوی آنها، از آن برخوردارند. این مدرک، بعد از قبولی در دو آزمون تئوری و عملی به نام شما صادر شده و قطعا در مسیر کاری شما، تاثیر به سزایی خواهد داشت.
  7. پشتیبانی برای برپایی سالن زیبایی و آرایشگاهی مجهز: برخی از موسسات آموزش آرایشگری مردانه در طول دوره، نکات مربوط به مدیریت یک آرایشگر و سالن زیبایی را به هنرجویان خود منتقل می‌کنند. همچنین، تمامی آنچه لازم است در وهله اول تهیه کنید (مثل: وسایل ضروری و ...) را به شما خواهند گفت. این مسئله به ظاهر ساده بنظر می‌رسد؛ اما اگر چنین تعالیمی را ندیده باشید، نمی‌توانید به راحتی سالن خود را راه‌اندازی و بازگشایی کنید.

معرفی آموزشگاه آرایشگری مردانه در جنوب تهران

اسپاد استایل، بهترین آموزشگاه آرایشگری مردانه در تهران با مدرک بین‌المللی است که می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای شما عزیزان باشد. این مرکز تخصصی آموزش آرایشگری مردانه، هر آنچه که لازم دارید را برای شما تهیه و آماده‌سازی کرده است. تمامی مواردی که در بخش قبلی نام بردیم را می‌توانید در موسسه آموزشی اسپاد بیابید.

شما می‌توانید تمام روزمه و سابقه درخشانی که این مجموعه در سال‌های فعالیت خود به جای گذاشته را بررسی کرده و سپس آن را بعنوان یک منبع بسیار خوب، انتخاب کنید. مربیان این مرکز با مهارت بالا در کنار تجربه و حوصله زیاد، شما را در مسیر تبدیل شدن به یک آرایشگر حرفه‌ای همراهی خواهند کرد. اگر تصمیم دارید که در شهر خود به یک آرایشگر معروف و مدیر یک سالن زیبایی مجهز معروف شوید و مشتریان زیادی را جذب کنید، تردید نکنید و همین الان در دوره‌های این موسسه آموزشی حرفه‌ای شرکت کنید.

از آنجایی که وقت و هزینه شما نزد موسسه اسپاد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، تمامی کلاس‌ها با نظم و برنامه‌ریزی شده پیش خواهد رفت. این مسئله برای افرادی که از شهرستان برای آموزش دیدن به تهران می‌آیند، مهم‌تر از هرکس دیگری خواهد بود.

علاوه بر تمام موارد مذکور، این آموزشگاه آرایشگری مردانه در زمینه مشاوره تبلیغات، برندسازی، ارتقاء بیزینس پلن و ... نیز تجربه بسیار خوبی داشته و شما را یاری خواهد کرد. می‌دانید که یادگیری این موارد می‌توانید تاثیر زیادی در بازاریابی کار شما داشته باشد؛ بنابراین درآمدتان را به سقف خواهند رساند!

یکی از سوالات رایج شما عزیزان در مورد هزینه آموزش آرایشگری مردانه است؛ برای رفع این سوال باید بگوییم که هر دوره هزینه‌ای جدا (و البته منطقی) داشته که شما می‌توانید در سایت رسمی اسپاد استایل، آن را مشاهده کنید. همچنین، مدت زمان هر دوره مشخص شده و با دانستن آن می‌توانید برنامه ریزی مناسبی برای شرکت در کلاس‌ها داشته باشید.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده و مرکز مشاوره انتخاب نو مسئولیتی درباره آن ندارد.