ترس از آمپول زدن در بسیاری افراد وجود دارد. البته این مشکل دلایل زیادی دارد. خیلی از بزرگترها کودکان خود را از آمپول می‌ترسانند! خیلی از ما زمانی که بزرگترها به تفریح می‌رفتند و ما را نمی‌بردند برای جلوگیری از اصرار ما می‌گفتند که داریم میریم آمپول بزنیم! به خاطر اینکه در ذهن خیلی از کودکان آمپول ترسناک بود با آن‌ها نمی‌رفتند. اما بزرگترها هم گاها از آمپول می‌ترسند.

برای مبارزه با ترس آمپول زدن ترفندهای روانی مختلفی وجود دارد که برخی از آن‌ها را در ادامه می‌خوانیم.

ترفندهای ساده برای مبارزه با ترس آمپول زدن

خدمات تزریقات در منزل موسسه توانبخش با رعایت مسایل بهداشتی در منزل ارائه می‌شود.شما به منظور استفاده از این خدمات تنها کافی است با مشاوران توانبخش در تماس باشید تا پس از ثبت درخواست شما در سریع ترین زمان ممکن متخصص مورد نظر را به ادرس شما ارسال کنند.

در ادامه با مقاله مبارزه با ترس از آمپول زدن با ما همراه باشید.

  • در سالن انتظار فکر نکنید!

وقتی در سالن انتظار هستید تا نوبت به شما برسد مدام به آمپول زدن و درد فکر نکنید. سعی کنید ذهنتان را به چیز دیگری پرت کنید. می‌توانید با خودتان وسیله‌ای ببرید تا ذهنتان متمرکز بر آمپول و لحظه تزریقات نشود. به طور مثال می‌توانید در این مدت کتاب بخوانید یا با گوشی موبایل خود بازی کنید.

  • به خودتان بگویید که قوی هستید!

به خودتان روحیه بدهید. به خود بگویید که چقدر قوی هستید. همه ما در زندگی گاها دچار مشکلاتی بوده‌ایم. به خودتان یادآوری کنید که چه سختی‌هایی را تحمل کرده‌اید. شخصیت به این بزرگی از آمپولی کوچک نمی‌ترسد. قوی بودن را با خود تمرین کنید. جملاتی انرژی‌زا را با خود مرور کنید.

  • به لحظات شاد فکر کنید

هنگامی که روی تخت دراز کشیده‌اید تا آمپولی به شما تزریق شود به لحظات شاد و خاطرات خوب خود فکر کنید. سعی کنید بر این خاطرات بیشتر تمرکز کنید. در ذهن خود آن لحظه را تجسم کنید تا بیشتر حس خوبی داشته باشید. این باعث می‌شود که بدن شما هم راحت‌تر باشد و اذیت نشوید.

  • قدرت تنفس عمیق

از لحظه‌ای که آماده تزریق می‌شوید نفس‌های خود را عمیق‌تر کنید. تنفس عمیق باعث می‌شود جریان خون بهتر شود و حس ریلکسی بیشتری نیز داشته باشید. به این صورت عضلات شما شل می‌شود و تزریقات با کمترین احساس درد انجام خواهد شد.

  • تمرکز بر یک موسیقی

می‌توانید در ذهن خود یک شعر یا قطعه موسیقی را مرور کنید. سعی کنید به چیز دیگری جز شعری که در ذهن مرور می‌کنید فکر نکنید. این باعث می‌شود که ذهن شما از آمپول زدن منحرف شود و آزار نبینید.

  • در مورد درد چیزی نپرسید

برخی آمپول‌ها کمی سوزش یا درد دارند. اصلا قبل از تزریق از پرستار یا شخصی که قرار است به شما آمپول بزند نپرسید که درد دارد یا خیر. این باعث می‌شود که اگر درد داشته باشد بیشتر بترسید و هنگام تزریق عضلات شما منقبض شود. به همین جهت تزریقات با درد بیشتری انجام خواهد شد.

راه های ارتباطی با موسسه پرستاری توانبخش:

شماره تماس 1: 66923937-021

شماره تماس 2: 66564223 -021

سایت موسسه پرستاری توانبخش: https://tavanbakhsh.com

شما به منظور برخورداری از  خدمات موسسه توانبخش مانند نمونه گیری خون در منزل تهران یا ... می‌توانید با شماره‌های بالا تماس گرفته تا مشاوران توانبخش شما را راهنمایی کنند.


این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.