در رابطه عاطفی باید تمرکز بر حساب عشقی داشته باشید و آن را در حالت تعادل نگه دارید و اگر که به دنبال رابطه ای پایدار هستید ایجاد و محافظت از سرمایه گذاری تان را در اولویت قرار دهید تا حسابتان منبعی باشد که هر دوی شما در مواقع نیاز بتوانید از آن استفاده کنید.. بر اساس مطالعات مشاوره ازدواج وقتی شما برای اولین بار مرد یا زن رویاهایتان را می بینید و با فردی آشنا می شوید  و عاشق می شوید نمی توانید تصور کنید که در آینده با او مشکلی پیش خواهد آمد. و عاشق همه چیز او هستید و همه چیز شیرین و دوست داشتنی است و ایراد های او برایتان کمرنگ است و یا آن ها را نادیده می کیرید. این روزهای ابتدایی عشق و شیدایی بی دردسر و گذرا هستند ولی وقتی این مرحله می گذرد عشق برای حفظ شدن و پایدار ماندن در رابطه نیاز به تلاش دارد. بسیاری از محققان بر این باور هستند که این مرحله پدیده ای زیست شیمیایی است که در نهایت از بین می رود و در واقع  از شما می خواهد که هر چه سریع تر به طرف مقابلتان نزدیک تر شوید و و ماده ای شیمیایی در بدن ترشح می شود که حدود 18 ماه شما را از شهوت و کشش پر می کند. سپس احساسات پر حرارت عاشقانه به تدریج فروکش می کند و به صورت نوعی وابستگی طولانی مدت و عمیق تکامل می یابد. زمانی که عاشق هستید از این حساب بانکی بی خبرید زیرا که ذاتا همواره در حال پر کردن آن هستید و اگر همه چیز رو به راه باشد برداشتی از این حساب نمی کنید. اما وقتی احساسات عاشقانه شروع به رنگ باختن می کند بیشتر اگاه می شوید که برای این که بتوانید رابطه تان را زنده نگه دارید باید برای آن تلاش کنید. 

طبق نظر مشاوران خانواده زمانی که زندگی واقعی وارد میدان می شود رابطه را تحت فشار می گذارد. زندگی مشترک به این معناست که قبول کنیم هیچ یک از دو طرف کامل نیست و باید بر سر تفاوت هایتان با هم کنار بیایید و نقص ها را تاب بیاورید. یک رابطه شاد می تواند مامنی پر نشاط در برابر توفان های زندگی باشد اما باید مراقب باشید که آن را مستحکم نگه دارید . برای این کار لازم است مدام در حال سرمایه گذاری در حساب عشقی رابطه تان باشید که در ادامه توضیح می دهیم.

سپرده گذاری در حساب عشقی تان:

سپرده هایی که شما به حساب رابطه تان واریز می کنید احساسی هستند و می توانید با حرف یا عمل آن ها را ابراز کنید زمای که چیز محبت آمیزی بگویید یا کار محبت آمیزی انجام دهید موجودی حساب شما بیشتر می شود. سپرده های روزانه شامل مواترد زیر هستند ابراز همدردی با احساسات همسرتان، علاقه نشان دادن وقتی که همسرتان صحبت می کند، با ملاحظه بودن، محبت و ایجاد آرامش در میان گذاشتن افکار و احساسات، گفتن دوستت دارم ، تعریف و تمجید از همسرتان و سپرده های بزرگ تر مانند انجام یک کار دلسوزانه زمانی که همسرتا شرایط سختی دارد،خرید هدیه، سفر کردن و گذراندن اوقات فراغت با یکدیگر و کارهای دیگری که طرف مقابلتان دوست دارد و همچین یک رابطه جنسی سالم راه دیگری است که از طریق آن می توانید حساب رابطه ی خود را شکل دهید. وقتی یک زوج بتوانند با رابطه جنسی ارتباط برقرار کنند پیوند خاص و منحصر به فردی می ازند. 

پس انداز برای روز مبادا:

زمانی که رابطه خوب پیش می رود، ممکن است سپرده گذاری را فراموش کنید و شما دیگر تراز حساب را کنترل نمی کنید و شروع می کنید به نادیده گرفتن یکدیگر ولی باید آماده روز مبادا باشید روز مبادا ممکن است یک مدت دوره اجباری دوری، موقعیت پرتنش /ف بحران خانوادگی یا فقدان عزیزان یا هر چیز دیگری باشد که بر شما به عنوان یک زوج اثر می گذارد. در چنین موقعیت هایی بیش از هر وقت دیگری نیازمند حمایت هستید و اگر حساب پر نباشد ممک است چیزی پیدا کنید که برداشت کنید. پس موجودی حسابتان را در هر فرصت ممکنی بالا ببرید. هر چه بیشتر به حساب بگذارید منابع بیشتری دارید که در مواقع سختی ها از آن ها استفاده کنید و اطمینان خاطرتان از پایداری رابطه بیشتر می شود.

برداشت پاداش های سرمایه گذاری:

حساب عشقی رابطه یک حساب مشترک است و هر دو طرف می توانند در آن سرمایخ گذاری کنند. و هر چقدر شما بیشتر در آن سپرده بگذارید تمایل طرفتان برای سپرده گذاری بیشتر می شود. وقتی با کسی مهربان باشید او نیز مهربان می شود . در رابطخ با همسرتان می توانید کنار بیایید و دلخوری های کوچک را رحت تر ببخشید و تفاوت ها را بپذیرید. و سازش در میان شما بیشتر می شود و کمتر به عیب های کوچک گیر می دهید .

زمانی که زوج ها به همدیگر پرخاش می کنند و بابت هر مسئله کوچکی همدیگر را زیر سوال می برند یعنی موجودی حساب عشقی آن ها کم است. سرمایه گذاری نکردن در حساب رابطه عشقی همان تنشی را ایجاد می کند که وقتی موجودی پولتان کم باشد. 

در این مسیر برای دستیابی به نتیجه مطلوب توصیه می شود که حداقل روزی 5 سپرده در حسابتان ایجاد کنید که می توانید با ابراز محبت، تعریف و تمجید، انجام کاری برای کمک، لبخند زدن زمانی که همسرتان به اتق وارد می شود و یا توجه به او زمانی که در حال صحبت کردن است و درک کردن او، حمایت کردن و .... 

سپرده گذاری مداوم در حساب رابه تان سبب داشتن زندگی بهتر در آینده خواهد شد زیرا که ما نمی دانیم در آینده چه اتفاقاتی چشم اتظار ماست.

همانطور که دیدید سپرده گذاری عشق باعث می شود که در رابطه تان موفق تر باشید و در شرایط بحرانی واکنش مناسب تری داشته باشید. و در واقع با عبور از مرحله عشق می توانید با این روش عشق را در رابطه تان فعال و زنده نگه دارید و رابطه تان را مستحکم نگه دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با بهترین مرکز مشاوره تهران در ارتباط باشید.