زوج درمانی در کلینیک روانشناسی ، همراهی روانشناسی با افرادی می باشد که در حیطه های مختلف دچار سوال یا مشکل در زندگی زناشویی خود هستند. سلامت روانی در روابط بین زن و مرد برای زندگی بسیار با اهمیت می باشد. بسیاری از زوجین به علل مختلف از جمله عدم توانایی در مکالمه مواثر دچار مشکلات زیادی می شوند که مراجعه به یک کلینیک روانشناسی خوب بهترین انتخاب است. در زوج درمانی تمرکز روانشناس بر عملکرد زوجین و روابط بین آنها است، کسانی که روابط بین خود و فرزندانشان را نیز از مشکلات خانوادگی می دانند بهتر است به مشاور خانواده مراجعه نمایند زیرا مشاور زوج درمانی تنها برسی افراد در زندگی زناشویی می باشد و مشکلات کودکان خیلی مورد تمرکز نیست.
در زوج درمانی زوجین می توانند در کنار دکتر روانشناس از کمک روانپزشک ، روانشناس خانواده نیز کمک بگیرند، زوجین به دلایل مختلفی از یک زوج درمانی خوب استفاده می کنند از جمله:
- عدم توانایی در گفتگو و عنوان خواسته ها و احساسات خود در زندگی مشترک در روابط بین فردی زوجین مشکلات فراوانی ایجاد می نماید که مراجعه به مشاور زوج درمانی خوب می تواند کمک بسیار زیادی در این زمینه باشد.
- خیانت یکی دیگر از عواملی است که افراد در زمان روبه رو شدن با آن به روانشناس زوج درمانی مراجعه می کنند. در کلینیک روانشناسی زوج درمانی این فرصت به افراد داده می شود تا پس از بروز احساسات ناخوشایندی که در اثر خیانت بر آنها ایجاد شده به برسی عوامل ایجاد این مشکل بپردازند و چه بسا بتوانند زندگی مشترک خود را از فروپاشی نجات دهند.
- عدم رضایت جنسی در روابط زناشویی یکی دیگر از عوامل مراجعه به مرکز مشاوره زوج درمانی می باشد. یک مشاور زوج درمانی خوب با بررسی دقیق مشکل زوجین می تواند راهنمایی بسیار مفیدی برای حل مشکلات زوجین ارائه کند و چه بسا گاهی از کمک یکروانشناس سکس تراپی نیز کمک بگیرند.حل مشکلات در بین زوجین می تواند حتی گاهی از بروز بسیاری از مشکلاتی که عنوان کردیم جلوگیری کند، زوج درمانی حرفه ای به عوامل ناخوشنودی زوجین در زندگی مشترک توجه فراوانی می کنند و طی جلسات مشاوره که به صورت گروهی و گاهی تک نفره انجام می شود به ریشه این نارضایتی پی برده و به حل مشکلات آنها کمک کند.
درکلینیک زوج درمانی امکانات فراوانی برای حل بحران های خانوادگی و دریافت علت این مشکلات در نظر گرفته شده است، انجام تست های روانشناسی برای کسانی که مشکلات زندگیشان به دلایلی چون ، مشکلات ریشه دار در کودکی ، عدم تشابه شخصیتی ، احساسات مخفی شده و... می باشد به روانشناس مشاور زوج درمانی کمک فراوانی می نماید.
امروزه در کلینیک های روانشناسی تهران استفاده از زوج درمانی بسیار افزایش داشته و این کمک بسیار خوبی برای جامعه ای می باشد که نیاز به استحکام روابط خانوادگی در آن احساس می شود. افراد برای بهبود زندگی مشترک خود و ایجاد محیط مناسب برای پرورش فرزندانشان می توانند از بهترین کلینیک های روانشناسی از جمله کلینیک انتخاب نو که از بهترین مراکز مشاوره شرق تهران می باشد کمک بگیرند و از بهترین خدمات روانشناسی بهره مند گردند.