برای آشنایی با این فرایند فوق العاده لازم است بدانیم هدف مراجعه کننده از انجام این پروسه چه می باشد ؟ ارتودنسی دندان با فوکوس بر اهداف مرتب کردن و زیباسازی دندان ها در جامعه امروزی پا به عرضه گذاشته است. اغلب افرادی که به ارتودنسی روی می آورند ، اشخاصی هستند که از وضعیت ظاهری دندان ها بنا به دلایلی اعم از کجی و پیچیدگی آن ها ، رو هم افتادگی و یا فاصله زیاد بین دندان ها ناراضی هستند. بسته به اینکه کدام مشکل مد نظر زیباجو قرار دارد ، بهترین متخصص برای ارتودنسی دندان در کرج از نوع ثابت ، متحرک و نامرئی استفاده می کند. لازم به ذکر است که این اقدام در کنار اهداف زیبایی می تواند به حفظ سلامت دهان نیز کمک شایانی کند. به عبارت بهتر با فیکس کردن دندان ها در جای اصلی خود ، خطر ابتلا به بسیاری از مشکلات دهان و دندان مانند ، ایجاد حفره ، بروز بیمارهای لثه و سایش بیش از حد دندان ها کاهش پیدا می کند.

برای ارتودنسی به چه دندانپزشکی باید مراجعه کنیم ؟

سلامتی و زیبایی دندان ها را می توان در دو گروه مجزا جای داد سوالی که ذهن افراد را به خود مشغول کرده است این است که ایا تمام دندان پزشکان توانایی انجام ارتودنسی را دارند ؟ در پاسخ به این افراد باید گفت خیر ، متخصصانی که در حوزه زیبایی دندان ها فعالیت می کنند ، اشخاصی مانند دکتر ستاره سهرابی هستند که یک دوره دو تا سه ساله را پس از دندان پزشکی عمومی به صورت تئوری-بالینی پشت سر می گذارند و دیتای خود را در زمینه زیبایی دندان ها تکمیل می کنند. این نکته را در گوشه ذهن به یاد داشته باشید که ، درمان های عمومی شامل پر کردن ، روکش یا بریج در حوزه خدمات این افراد قرار ندارد.

کاندیدای مناسب برای ارتودنسی دندان در کرج چه کسانی هستند ؟

اگر می خواهید بدانید که در دسته افرادی قرار دارید که به ارتودنسی در کرج ، نیاز دارند یا خیر ، لازم است با دسته بندی زیر آشنا شوید :

اوربایت : افرادی که در آن ها دندان های فوقانی ، روی ردیف پایین قرار می گیرد.

آندربایت : زمانی که دندان های پایین شما ، بیشتر از دندان های بالایی بیرون می ایند.

اورجت : حالتی که در ان دندان های فرد به سمت جلو بیرون زده شده است.

  • شلوغی دندان ها
  • دندان های کج
  • چرخش دندان ها

دندان های نهفته : که به صورت جزئی یا کامل در فک استخوان شما گیرکرده اند.

انواع ارتوندسی دندان در کرج با دکتر سهرابی

برای آگاهی از صفر تا صد ارتوندسی در کرج ، می بایست بدانیم که پزشک از چه ابزار برای رفع مشکل شما استفاده می کند. ابزارهای مورد استفاده توسط ایشان در دو دسته ثابت و متحرک جای می گیرد در ادامه به توضیح هرکدام از آن ها خواهیم پرداخت :

ارتوندسی ثابت

یکی از رایج ترین انواع ارتوندسی است و زمان هایی استفاده می شود که دقت ، تاثیر بسزایی در نتیجه نهایی می گذارد. یکی از دغدغه های افراد بعد از تعبیه آن ها این است که چگونه می توان با وجود ان ها غذا خورد ؟ در پاسخ باید گفت افراد بعد از ارتوندسی ثابت می توانند وعده های غذایی خود را مانند دیگران ، بخورند با این تفاوت که در مصرف برخی از غذاها و نوشیدنی ها مانند نوشابه ، شکلات ، آدامس و غذاهای چسبنده با محدودیت مواجه خواهند بود. ورزشکارانی که در رشته های تماسی فعالیت می کنند مثل تکواندو ، جودو ، کشتی ، بوکس و غیره ، قبل از برداشتن هرگامی حتما با پزشک خود مشورت کنند و در صورت نیاز از شیلدهای محافظتی استفاده کنند.

بریس ها

ابن ابزار متشکل از براکت ، سیم و باندهایی است که به طور محکم دور دندان ها پیچیده می شوند با ایجاد لنگر ، تغییراتی را در پوزیشن دندان ها ایجاد می کنند. اگر  متخصص ارتوندسی دندان در کرج بخواهد وضعیت دندان های جلو را تحت تاثیر قرار دهد ، از براکت استفاده می کند. در ادامه برای اینکه اقدام به ثمر بنشیند ، انجام ویزیت های فالوآپ در زمان ها مقرر لازم است. اغلب مدت زمانی که این وسیله می بایست در دهان قرار داشته باشد ، در هر فرد متفاوت و می تواند از چند ماه تا چند سال به طول بیانجامد. براکت ها در دو نوع شفاف و رنگی وجود دارند.

نگهدارنده های فضای ثابت

این نوع ارتوندسی اغلب برای کودکان مورد استفاده قرار می گیرد و برای مواقعی کاربرد دارد که ، یکی از دندان ها شیری کودک می افتد. این نگهدارنده فضا از نزدیک شدن دو دندان کناری فضای خالی ، جلوگیری می کند. در واقع با نگه داشتن این جای خالی ، آن را برای رشد دندان های بزرگسالی آماده نگه می دارد. محصول دیگری از این ابزار معرفی شده است که کاربرد موقت دارد.

نتیجه گیری کلی

در صورتی که قصد انجام ارتودنسی دندان های خود را دارید ، لازم است حتما با تمامی مراحل آن آشنایی پیدا کنید و سپس با تحقیق و بررسی به بهترین متخصص ارتودنسی در شهر خود مراجعه نمایید. دکتر ستاره سهرابی ، یکی از بهترین متخصصین در این حوزه می باشد برای دیدن نمونه کارها و تصاویر قبل و بعد از ارتودنسی و رفع مشکل ناهنجاری های فک و دهان می توانید به وب سایت ایشان مراجعه نمایید و همچنین از مطالب و مقاله های مفید در زمینه ارتودنسی دندان استفاده نمایید. 

منبع : https://drsetarehsohrabi.com

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده و مرکز مشاوره انتخاب نو مسئولیتی درباره آن ندارد.