در مقالات قبلی دکتر درمان افسردگی و در صفحه ی اصلی درمان افسردگی شما را با انواع افسردگی و راهکارهای درمانی مرکز درمان افسردگی انتخاب نو آشنا کردیم.

در تعریف اختلالات خلقی افسردگی دو مفهوم و تجزیه ی بنیادی افسردگی و شیدایی را به طور مجزا باید بررسی کنیم. یکی از رایج ترین تشخیص های افسردگی که توسط مرکز درمان افسردگی صورت می گیرد دوره ی افسردگی ماژور است. طبق (DSM) افسردگی ماژور خلقی به افسردگی همراه با یک سری نشانه های شناختی همراه است مثل احساس بی ارزشی و یا بلا تصمیمی در ابعاد زندگی و اخلال در یک سری کارهای بدنی مثل خواب ، تغییرات در وزن و اشتها و یا از دست دادن انرژی که ممکن است این تغییرات باعث شود که فرد برای کمترین فعالیت و یا تحرک به انرژی و تلاش زیادی نیاز داشته باشد. نکته ی مهم از دید بهترین دکتر افسردگی ، افسردگی ماژور با بی علاقه شدن فرد و لذت نبردن از زندگی همراه می شود که فرد در زندگی عادی خود دچار مشکل می شود که آثار آن در روابط با خانواده ، دوستان و مسائل کاری و تحصیلی خودش را نشان می دهد.

 

 

تمام نشانه های نام برده شده مهم است ولی شواهد کلینیک درمان افسردگی نشان می دهد اصلی ترین نشانه های این دوره تغییرات بدنی است که به آن تغییرات  بدنی یا نباتی می گویند. و بی شک افت رفتاری ، هیجانی در افراد افسرده دیده می شود . توجه داشته باشید درمان تخصصی افسردگی و یا درمان سریع افسردگی نیاز به مصاحبه و تشخیص درست دارد و نیاز است حتما توسط یک روانشناسی مشاوره تحت درمان باشید . موارد نام برده در بالا صرفا جهت آگاهی دادن است و طیف مشکل باید توسط یک روانشناس ارزیابی شود. اگر افسردگی و نشانه های آن را ندید بگیریم باعث می شود به مرور زمان مزمن تر شود و ممکن است در جایی شما نیاز به دارو پیدا کنید. افراد افسرده گزارش های غم و ناراحتی بسیاری دارند و افرادی با عاطفه ی مثبت کم و نه صرفا عاطفه ی منفی زیاد دیده می شود.

.

حال به شیدایی می پردازیم : می توان گفت دومین حالت بنیادی محسوب می شود در اختلالات خلقی که به آن سرخوشی ، شادی یا شنگولی غلو شده هم می گویند زیرا غیر عادی و اغراق آمیز است .

افرادی که درحالت شیدایی قرار می گیرند از هر فعالیتی به شدت لذت می برند در این حالت فرد به شدت فعال و پرکار می شود ، کم می خوابد و برنامه ها و رفتارهای جاه طلبانه ای را پی ریزی می کند و معتقد است به هر چیزی که اراده می کند می رسد. 

یکی از موارد دیگر پرش افکار است زیرا در این افراد تکلم و گفتار بسیار سریع و نا منسجم می شود چون سعی می کند یک عالمه نظر و عقیده را بیان کند.

شما عزیزان می توانید برای درمان افسردگی مزمن و یا حاد به یکی از بهترین مرکز درمان افسردگی مراجعه کنید .

در مرکز درمان افسردگی انتخاب نو می توانید تمامی ابعاد روانشناسی را به صورت تخصصی دریافت کنید. در زمینه ی افسردگی شما با یک روانشناس بالینی که به صورت تخصصی در حیطه ی افسردگی ، وسواس ، اضطراب  قویا فعالیت می کند ویزیت می شوید و سعی بر آن است درمان افسردگی بدون دارو از طریق شناختی رفتاری حل شود.