امروزه افسردگی یکی از اساسی ترین و مهم ترین مسائلی محسوب می شود که در مراکز درمان افسردگی زیر نظر بهترین دکتر روانشناس درمان افسردگی صورت می گیرد با توجه به آخرین آمارهای بدست آمده از کلینیک درمان افسردگی و بهترین مرکز درمان افسردگی شاهد آمار بالایی از افسردگی در بین جوانان هستیم.

در مقالات قبلی شما را با چگونگی ارائه خدمات  بهترین کلینیک درمان افسردگی و بهترین راه درمان افسردگی آشنا کردیم .حال قصد داریم خلاصه ای از انواع افسردگی مثل افسردگی شدید ، افسردگی ماژور ، دیستایمی ، افسردگی فصلی ،افسردگی دوران بارداری .. را برای شما عزیزان بیان کنیم.

درمان افسردگی 

و قابل ذکر است  مرکز روانشناسی انتخاب نو یکی از بهترین مراکز درمان افسردگی تهران محسوب می شود زیرا ما در تمامی زمینه ها به صورت کاملا تخصصی به درمان می پردازیم. زیرا افسردگی نیازمند دکتر روانشناس مشاوره است که بتواند به صورت تخصصی و با جدیدترین متدهای روز روانشناسی درمان افسردگی بدون دارو را انجام دهد.شدت و مزمن بودن یا نبودن دو عامل مهم در توصیف اختلالات خلقی به حساب می آید

و باید فرد در مصاحبه ی خود عنوان کند که دوره هایی از افسردگی داشته است اما بین آنها فاصله ای حداقل دو ماهه ی عدم افسردگی وجود داشته است افسردگی ماژور است . از نوع عود کننده تشخیص عود در پیش بینی سیر آتی اختلال ماژورنقش مهمی را بازی می کند . زیرا طی تحقیقاتی که انجام شده است وقوع تک دوره ای اختلال افسردگی احتمال دوره ی دوم را رقم خواهد زد و یکی دیگر از نشانه های افسردگی ماژور آن است که هرگز دوره شیدایی یا هیپومانی وجود نداشته باشد

اختلال افسردگی دیستایمی از بسیاری از جهات شبیه افسردگی ماژور است اما از لحاظ سیر می توان گفت با هم تفاوت دارند.

درمان افسردگی

نشانه ها در این نوع افسردگی کمتر هستند اما دوره ها گاهی تا چند سال 20 تا 30 سال ممکن است نسبتا بی تغییر باقی بماند . افسردگی مستمر یا دیستایمی حداقل دو سال طول می کشد می توان گفت درمانگران جدا ار درجه بندی شدت دوره ی افسردگی به سه دسته خفیف ، متوسط یا شدید 8 مورد دیگر را هم مورد سنجش قرار می دهند

1. با خلق هم خوان است یا ناهم خوان ( ویژگی های روانپریشی ) : گاهی دیده شده است در میانه ی دوره افسردگی نشانه هایی از روانپریشی مثل توهمات ( یعنی دیدن و یا شنیدن چیزهایی که وجود خارجی ندارند ) و هذیان  : در تعریف هذیان می توان گفت باورهای راسخ غلط است.

 2 . وجود ناراحتی و اضطراب : وجود داشتن اضطراب به نشانه ی یک اختلال شدید تر است که می تواند افکار خودکشی را محتمل تر و حتی نتیجه ی درمان را ضعیف پیش بینی کند.

شما در درمان تخصصی افسردگی در مرکز روانشناسی بالینی انتخاب نو می توانید با مراجعه به دکتر روانشناس بالینی ما تمامی خدمات درمانی را به صورت تخصصی دریافت کنید مورد بعدی مشخص کننده های ویژگی ملانکولیایی است یعنی این مشخص کننده ها زمانی کاربرد دارند که ما تمامی نشانه ها و ملاک های دوره ی افسردگی ماژور را بررسی کرده باشیم حال در دل وبافت افسردگی برخی نشانه ها مثل فیزیکی بدنی و یا مثل شکلات خواب و صبح زود بیدار شدن ، کاهش وزن ، افت لذت جنسی یا سائق سکس لیبیدو وجود احساس گناه و یا لذت نبردن از علایقی که قبلا وجود داشته است.

درمان افسردگی

3. مشخص کننده ویژگی کاتاتونیایی :

حرکت نکردن یا همان بهت زدگی یا کاتالپسی که عضلات فرد حالت مومی و یا نیمه جمودی می گیرد در مطالعات گذشته تصویر این بود که حالت کاتالپسی در افراد اسکیزوفرنی وجود دارد اما در پژوهش های اخیر نشان داده شده است که در افسردگی نیز بسیار دیده می شود.

توجه داشته باشید در حالی که اکثر افرادی که دچار افسردگی می شوند علائمی مثل کم خوابی و کم اشتهایی دارند ولی گاهی افراد دچار بی لذتی و بی علاقگی شوند اما گاه ممکن است به یک سری چیزهای علاقه و لذت نشان دهند به این دسته از ویژگی ها و مشخص کننده ها و ویژگی های نامعلوم گفته می شود.

در ادامه ی مقالات به تکنیک هایی جهات کنترل اضطراب و خشم و راهکار های جلوگیری افسردگی می پردازیم