درمان اختلال افسردگی توسط روانشناس در مرکز مشاوره به شیوه های مختلفی انجام می شود که بستگی به درجه افسردگی فرد دارد. روانشناس بر اساس نیاز روحی فرد و تخصص خود از شیوه های مختلفی برای درمان افسردگی استفاده می کند. بسیاری از کسانی که برای درمان افسردگی به مراکز مشاوره مراجعه می کنند از نوعی بی حوصلگی، احساس پوچی ، اختلالاتی در خواب ، نا امیدی و خستگی دائمی رنج می برند. اما رفتارهایی که نشانه افسردگی باشد تنها این نیست، از نظر متخصص روانشناس گاهی افرادی که دچار افسردگی هستند بیش از اندازه صحبت می کنند یا می خندند، این افراد بروز افسردگی متفاوتی دارند، ضمن این که خلق افسرده ممکن است نشان از وجود اختلال افسردگی نباشد و تنها فرد به نشان دادن واکنش های افسردگی عادت کرده باشد.

دلایل بروز افسردگی چیست؟

مشکلات دوران کودکی ، ایجاد شک های عاطفی ، سواستفاده جنسی ، بی کاری ، تغییرات ناخوشایند ، استرس ، تنهایی و بسیاری از اتفاقاتی که افراد برای آن آماده نیستند می تواند از نظر روانشناس افسردگی از دلایل بروز افسردگی گردد. مشاور افسردگی تلاش می کند تا با به دست آوردن تاریخچه زندگی فرد و بررسی اتفاقاتی که در زندگی تجربه نموده دلایل بروز افسردگی در افراد را دریابد زیرا برای درمان مناسب ابتدا لازم است ریشه بیماری یافته شود . بنا بر نظر بهترین روانشناس افسردگی حتی اتفاقات بسیار خوبی که در زندگی افراد باعث بروز شادی می شود و به صورت ناگهانی بر اساس تغییرات شرایط یا فرد قطع می گردد می تواند از دلایل بروزافسردگی در افراد شود.


درمان افسردگی

درمان دارویی زیر نظر دکتر روانپزشک یکی از راه های درمان افسردگی با دارو می باشد. درمان های غیر دارویی برای درمان افسردگی زیر نظر دکتر روانشناس در کلینیک روانشناسی انتخاب بهتری است زیرا بسیاری از درمان های دارویی عوارض جبران ناپذیری بر افراد دارد و بهتر است افراد در ابتدا به یک روانشناس خوب افسردگی مراجعه کنند و چنانچه نیاز به درمان دارویی احساس شد پس از آن به زیر نظر یک روانپزشک از دارو استفاده نمایند.

افرادی که دچار خلق افسرده هستند ممکن است نیاز به درمان جدی نداشته باشند و با تغییر شرایط بتوانند از این حالت خارج شوند. تغییر محیط ، ایجاد روابط دوستانه و امن ، صحبت کردن با یک متخصص روانشناس خوب و عنوان مشکلات و ورزش مناسب در محیط طبیعی می تواند در درمان افسردگی بسیار تاثیر گذار باشد . کسانی که افکار خود را نزد یک دکتر روانشناس خوب بازگو می کنند می توانند با بیان افکار و احساساتشان از فشار روحی خود بکاهند.

کلینیک روانشناسی انتخاب نو از بهترین کلینیک های روانشناسی شرق تهران می باشد این کلینیک برای رفاه حال مراجعین خود مکانی مناسب برای ارائه خدمات روانشناسی ایجاد نموده اند. در این کلینیک روانشناسی چندین دکتر روانشناس حرفه ای با یکدیگر همکاری می نمایند تا افراد در روزهای مختلف و زمان های صبح و بعدالظهر بتوانند مناسب با شرایط خود از بهترین خدمات روانشناسی بهره مند گردند . این کلینیک روانشناسی برای راحتی بیشتر خدمات مشاوره تلفنی را نیز برای مراجعین خود قرار داده تا افرادی که توانایی مراجعه به مرکزمشاوره را ندارند بتوانند از راهنمایی بهترین دکتر مشاوره بهره مند گردند.