درمان افسردگی در کلینیک روانشناسی خوب به شیوه های مختلفی انجام می شود. دکتر متخصص روانشناس یا روانپزشک متخصص از انتخاب های مناسب این افرادی می تواند باشد که از اختلال افسردگی رنج می برند. کسانی که دچار افسردگی هستند معمولا در درجات مختلف این بیماری را تجربه می کنند دکتر روانشناس معمولا به نزدیکان این افراد پیشنهاد می دهد شرایط و محیط را برای این بیماران پر هیجان و با انگیزه کنند . کسانی که دچار اختلال افسردگی نیاز به توجه نزدیکان و مراقب دارند روانشناس افسردگی از نزدیکان این افراد می خواد تا تلاش نکنند این حالتهای فرد را عادی جلوه دهند و از بی توجهی به آنها بپرهیزند. کسانی که دچار افسردگی هستند در مرحله اول درمان باید بیماری خود را بپذیرند و برای درمان تلاش کنند.

مشاور روانشناس در طی درمان بیماران افسرده به آنها پیشنهاد می کند تا از بروز احساسات خود خجالت نکشند و تلاش می کند تا با به بوجود آوردن فضایی مناسب در مرکز مشاوره به بیمار فرصت دهد تا هر آنچه باعث ایجاد ناراحتی برای بیمار شده است و ریشه بیماری ممکن است باشد را بیان کند. روانشناس خوب به بیمار پیشنهاد می کند تا ورزشهای نرمی را آغاز کند . متخصصین روانشناس از پیشنهاد ورزشهای شدید به بیماران می پرهیزند زیرا این بیماران معمولا زود خسته و نا امید می شوند. ورزش از نظر یک مشاور خوب می تواند تاثیر بسیار مناسبی بر تغییر روحیات فرد افسرده داشته باشد.


متخصص روانشناس افسردگی در بهترین کلینیک روانشناسی تغییر محیط و آغاز فعالیت های کاری را برای کسانی که دچار این بیماری هستند مفید می دانند . چنانچه این افراد زمانی برای فکر کردن به بیماری خود نداشته باشند و در محیط های شاد قرار بگیرند درمان بیماری آنها سریع تر می شود. انجام فعالیت های هنری و بروز احساسان برای کسانی که از افسردگی رنج می برند بسیار مواثر است . این بیماران معمولا تحت فشار های خانوادگی یا محیطی دچار این اختلال شده اند و بهترین روانشناس افسردگی تلاش می کند تا با روشهای حرفه ای در طی جلسات درمان از علت بروز بیماری مطلع شود.

گفتگو ، طرحواره درمانی و برسی شرایط زندگی فرد افسرده از راه هایی است که یک متخصص خوب روانشناسی در جلسات درمان به آن می پردازد. دکتر مشاور روانشناس تلاش می کند تا در یک کلینیک روانشناسی خوب مراجع را به صحبت کردن تشویق کنند بسیاری از این بیماران خود نمی دانند چه چیزی باعث ایجاد این بیماری گشته و تنها از نشانه های آن رنج می برند.

بسیاری از کلینیک های روانشناسی تهران از روانشناس خانم و هم روانشناس آقا برای کمک به این بیماران بهره می برند زیرا بسیاری از کسانی که با این بیماری دست و پنجه ترم می کنند نمی توانند احساسات خود را با فردی غیر هم جنس خود بیان کنند و احساس می کنند کسی مثل آنها با محدودیت های جنسی رو به رو نشده باشد نمی تواند آنها را درک کند.