هم افراد مجرد و هم افراد متاهل برای مشکلات جنسی به متخصص مراجعه می کنند و این مشکلات می تواند طیفی از مشکلات ساده تا پیچیده باشد و بسیار مهم است که بدانیم ، هر مشکلی می تواند باعث نگرانی یا افسردگی شود .طبق نظر متخصص سکس برخی از مشکلات می تواند با کسب اطلاعات درست و دقیق به راحتی رفع شوند ولی برخی دیگر نیازمند درمان از سوی پزشک ، روانپزشک و روانشناس می باشد . 

زندگی جنسی فرد ممکن است همراه با نگرانی ، افسردگی و آشفتگی باشد و همسرتان و خود شما را راضی نکند . اگر که در چنین شرایطی به سر می برید ، ممکن است که مشکل جنسی داشته باشید . اگر که شما و همسرتان از فعالیت جنسی خود راضی و خوشحال هستید پس مشکلی ندارید . این که شما در مقایسه با دیگران چگونه عمل می کنید ، مهم نیست ، مهم این است که شما و همسرتان در مقایسه با توقعات و انتظارات خودتان چگونه عمل می کنید . 

مشکلات مربوط به جنسی چه هستند ؟

یک رابطه ی جنسی زمانی مناسب است که رضایت دو فرد را به همراه دارد . که می تواند برای تولید مثل، لذت جسمانی و عاطفی باشد . زمانی که افراد از عمل جنسی با کسی که دوستش دارد باز می ماند ، نا امیدی ، خشم ، نگرانی و یا احساسات منفی دیگری را به همراه خواهد داشت و نیازش ارضا نخواهد شد . 

اختلالات جنسی چه اختلالاتی هستند ؟

بر اساس مطالعات مراکز مشاوره در ایران سه گروه اختلالات جنسی ، اختلالات کارکرد جنسی ، پارافیلیا ها و اختلالات هویت جنسی هستند . گروه اول یعنی اختلالات جنسی را می توان به صورت مرحله ای از بر انگیختگی جنسی که دچار اختلال شده بیان کرد . که در مرحله ی اول عدم تمایل جنسی عمده ترین مشکل به حساب می آید و در مرحله ی دوم بر انگیختگی است ، که ناتوانی جنسی از مشکلات شایع است که بیشتر در آقایان وجود دارد . کم بودن تمایل و بر انگیختگی جنسی ، تاخیر در رسیدن به ارگاسم ، زود انزالی و انحرافات جنسی از اختلالات شایع جنسی هستند . در مرحله ی سوم که ارگاسم اتفاق می افتد ، تاخیر در ارگاسم است که بیشتر خانم ها با آن رو به رو هستند ، مشکل دیگر مربوط به انزال زود رس است . یعنی قبل از این که مرد بخواهد به اوج لذت جنسی برسد . و عده ای دیگر هستند که در هنگام رابطه ی جنسی دچار درد می شوند . همه ی این اختلالات ممکن است از ایپبتدا وجود داشته باشد . تقسیم بندی دیگری وجود دارد که در آن اختلالات به دو دسته ی همیشگی و موقعیتی تقسیم می شوند . در فرم همیشگی ، فرد همیشه و در تمام روابط این مشکل را دارد ولی در فرم موقعیتی که اکثرا به دلیل مشکلات بین فردی رخ می دهد ، فرد این مشکل را با همسرش تجربه می کند . 

گروه دوم اختلالات جنسی پارافیلیا یا انحرافات جنسی هستند که لازم است همه ی افراد از آن اطلاع داشته باشند .  پارافیلیا انواع گوناگونی دارد که در این جا به آن ها اشاره می کنیم : پدوفیلیا که در آن فرد تمایل به بر قراری رابطه ی جنسی با کودک زیر 13 سال دارد . در حقیقت ، در تخیلات این فرد ارتباط جنسی با کودک به طور دائم وجود دارد و تکرار می شود . افرادی که چنین تخیلاتی دارند ، گاهی وارد رابطه ی عاشقانه با کودک می شوند . یادگار خواهی مورد دیگری است که فرد به قسمتی از لباس جنس مخالف علاقه مند است و ممکن است که این علاقه مندی را در روابط جنسی خود بگنجاند . مبدل پوشی مورد دیگری است که گاهی فرد این تخیل را می پروراند که لباس جنس مخالف را بپوشد و زمانی که این کار را می کند در او برانگیختگی زیادی ایجاد می شود . این افراد مرانی هستند که در زندگی روزمره سالم به نظر می آیند و هیچ شواهدی درباره ی اختلال جنسی در آن ها دیده نمی شود اما در تنهایی در موقعیتی که مطمئن باشند مشکلی برایشان پیش نمی آید ممکن است لبلس جنس مخالف را بپوشند . خود نمایشگری هم نوعی سورفتار جنسی است زیرا که دیگران شاهد او هستند و قربانی رفتار او می شوند . سادیسم و مازوخسیم مورد دیگری است که فرد مبتلا به ایجاد محدودیت حسی ، درد فیزیکی ، دشنام دادن و تحقیر شریک جنسی اش به بر انگیختگی می رسد . ما زوخسیم حالتی درست بر عکس است یعنی فرد از این که شریک جنسی اش در او درد روانی و جسمی ایجاد کند ، به او فحش دهد و تحقیرش کند احساس لذت می کند و حتی ممکن است از همیرش بخواهد او را مورد ضرب و شتم قرار دهد . و در این اختلالات در حالت کلی بر اساس مطالعات مشاوره قبل ازدواج زوج های جوان باید از وجود اختلالات پارافیلیا آگاه باشند . برای این که اگر در ابتدا متوجه شوند ، بدانند که این رفتار ها بیمار گونه هستند و در روابط طبیعی جایی ندارند تخیلات و رفتار های غیر عادی جنسی وجود دارد و گروه سوم شامل اختلالات هویت جنسی است که احساس درونی مرد بودن و زن بودن به طور طبیعی در فرد وجود ندارد و در موارد شدید فرد علاقه دارد تا تغییر جنسیت بدهد و به جنس مخالفش تبدیل شود . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با تلفن مشاوران تماس بگیرید .