مشاوره ازدواج و مشاوره قبل از ازدواج دارای مزایای زیادی است و می تواند از بروز طلاق و بسیاری مسائل دیگر در آینده جلوگیری کند. با مراجعه کردن زوج ها به کلینیک روانشناسی و مشاوره توسط متخصص مشاوره آموزش های لازم برای مهارت های ارتباطی و درک بهتر یکدیگر داده می شود . با استفاده ازمشاوره ازدواج در مرکز مشاوره  افراد علاوه بر یادگیری درک بهتر یکدیگر، مهارت های ارتباطی و شفقت را آموزش می بینند.

مشاوره خانواده

زمانی که خانواده دچار استرس ، غم و اندوه وخشم باشد ، استفاده از مشاوره خانواده سودمند خواهد بود. زیرا که مشاوره خانواده در مرکز روانشناسی و کلینیک مشاوره انتخاب نو به زوجین ، کودکان و در کل اعضای خانواده کمک می کند تا یادبگیرند که ارتباط موثرتری با یکدیگر داشته و از تکنیک های سودمند در حل مسائل و درگیری ها داشته باشند. مشکلات خانواده بر تمام زمینه های زندگی اعضای خانواده تاثیر می گذارد. افراد ممکن است مشکلات را در کار، در مدرسه یا در تعاملات روزمره با دیگران متوجه شوند. دکتر روانشناس در مرکز روانشناسی انتخاب نو می تواند به افراد در پیدا کردن راه های جدید برای مدیریت مبارزات، درگیری ها و چالش ها کمک کند.

مواردی که متخصص روانشناسی میتواند کمک کند عبارت اند از :

مناقشات خانوادگی

وفاداری

جدایی و طلاق

مشکلات بین خواهران و برادران

مشکلات رفتاری کودکان و نوجوانان

 

مشاوره کودک و نوجوان

بسیاری از کودکان و نوجوانان مشکلاتی دارند که بر احساس، عمل و یادگیری آن ها تاثیر می گذارند. مشاوره کودک و مشاوره نوجوان در کلینیک روانشناسی یک راه برای دریافت کمک برای آن ها است. روانشناس کودک و روانشناس نوجوان  به آنها یاد می دهد که چگونه مشکلات خود را حل کنند. مشاور به آنها کمک می کند تا بهتر عمل کنند و بهتر ارتباط برقرار کنند .متخصص مشاوره به کودک و نوجوان در زمینه ی مشکلات خانوادگی ، مشکلات مدرسه ، قلدری ، غمگینی ، خشم ، استرس و عزت نفس پایین سودمند خواهد بود


 


 

مشاوره فردی فرایندی است که بر رشد و تغییر تمرکز دارد. صحبت کردن در مورد مسائل و درک احساسات راهی برای آگاهی بیشتر از منبع احساسات دردناک است. این آگاهی فرد را قادر می سازد تا در زندگی گزینه هایی را درک کنیم . دکتر مشاور به فرد کمک میکند تااو  با یافتن راه هایی برای مقابله با احساسات، رفتارها، روابط و چالش های زندگی تلاش کند . گاهی اوقات افراد به دلیل ناتوانی درمراجعه به مرکز روانشناسی می توانند از امکاناتمشاوره تلفنی استفاده کنند و مشکلات خود را مطرح کرده و به حل مسائل بپردازند.